Какво значат следните понятията от изследване със скенер

  • 16 637
  • 16
Какво значат следните понятия от изследване на гръбначен стълб със скенер:

На ниво Л4-5 се вижда общо проминиране на диска.
Дискова протрузия на ниво Л4-5

Виж целия пост
# 1
имаш дискова херния.
Виж целия пост
# 2
имаш дискова херния.
Дискова протрузия ли е научното наименование на дисковата херния
Виж целия пост
# 3
Проминира - изпъква, стърчи
Протрузия - приблизително същото.
Виж целия пост
# 4
Проминира - изпъква, стърчи
Протрузия - приблизително същото.
Благодаря  Peace
Виж целия пост
# 5
Протрузията е малка херния. Тъй знам аз. ДИкси?
Виж целия пост
# 6
Протрузията е малка херния. Тъй знам аз. ДИкси?
Благодаря. Значи има малко успокоение че е малка херния.  Praynig
Какво значи "ДИкси"?
Виж целия пост
# 7
Дикси е форумка, която "викам", за да се включи и тя.
Виж целия пост
# 8
Дикси е форумка, която "викам", за да се включи и тя.
Разбрах Simple Smile Дано се включи тогава
Виж целия пост
# 9
Така или иначе- проблем има. Препоръчвам ти да започнеш физиотерапия, ако разбира се, нямаш противопоказания в момента.
Виж целия пост
# 10
Дикси е форумка, която "викам", за да се включи и тя.


Нали се бях зарекла да не влизам вече в Здравния, и ей на не се сдържах.


Борисе, вече са ти казали - обекта на изследването има дискова херния на ниво 4-5 лумбален прешлен.
Дискова протрузия значи, че междупрешленния диск е излязъл извън нормалното си ложе. Все пак протрузията е най-лекия вариянт на дисковата херния.
Виж целия пост
# 11
Нали се бях зарекла да не влизам вече в Здравния, и ей на не се сдържах.
Борисе, вече са ти казали - обекта на изследването има дискова херния на ниво 4-5 лумбален прешлен.
Дискова протрузия значи, че междупрешленния диск е излязъл извън нормалното си ложе. Все пак протрузията е най-лекия вариянт на дисковата херния.
Благодаря ти Дикси.   bouquet  Явно разбираш от медицински неща. Дано все пак не си изпълниш заканата да не влизаш в здравния форум Simple Smile
И какво може да накара междупрешленния диск да се върне в нормалното си положение. Понеже целият ми гръб е схванат от няколко дни ходя на масаж и там ме мачкат здраво Simple Smile Това може ли да ми навреди по някакъв начин и диска още повече да се измести. Или пък да го наместят на мястото му...
Благодаря
Виж целия пост
# 12
НЕ съм Дикси, но е по мойта част. С масаж няма да стане. МОже да с екаже, че няма как хернираният диск а с е върне на мястото си. Можеш да опиташ екстинзионна терапия, мануална терапия, ознотерапия. Писах по- горе- трябва да те види физоитерапевт и да прецени.
Виж целия пост
# 13
И какво може да накара междупрешленния диск да се върне в нормалното си положение.

Нищо не може да го накара да се върне обратно. Единствено оперативна интервенция, но до там се стига при доста по-сериозни хернии. Дренка, всичко ти е казала.
Мен ако питаш, не като лекар, а като страничен наблюдател на дисковите проблеми на баща ми и мъжът ми - оправия няма. А вярвай ми, че сме провели какви ли не манипулации. След употреба на някой от нестероидните противовъзпалителни препарати като Диклофенак напр. им минава. След 5-6 месеца пак и така....
Виж целия пост
# 14
Здравеите!Съгласна съм с Дикси.И туи като съм физиотерапевт сте каза че точно сега е времето след преглед,разбира се,да се направи курс физиотерапия.Добре е да се съчетае с медикаменти и носене на колан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия