Аденом на хипофизата

  • 1 200
  • 5
Преди дни ми откриха тумор с големина 5 мм, бях много шокирана от новината. Много ще съм Ви благодарна ако някой може да ми отговори на няколко въпроса: Има ли значение колко е голям аденома за да ти предпишат хапчета достинекс? и Има ли някаква вероятност след продължително лечение аденома да изчезне? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
zdravey.ba6ta mi ima6e dobroka4estven tumor v glavniq mozak i toy be6e mnogo pritesnen no mu napraviha operaciq i mu premahnaha tumora.zadaljitelno trqbva da se premahne za6toto ina4e se oslepqva.o4niq nerv pritiska mozaka.operaciqta mu q napravi doktor Brusarski v Sofiq v bolnica Sv.Ivan Rilski.pojelavam ti da se izlekuva6
Виж целия пост
# 2
Аденома ти е микроаденом и не е толкова страшно, ако не расте. Трябва да следиш нивата на пролактина, ако са увеличени определено трябва да приемаш и достинекс или друг подобен препарат, но това само д-р може да ти изпише. Направи хормонални изследвания (пролактин) и се консултирай с ендокринолог!
Виж целия пост
# 3
След като ми направени хормонални изследвания ме изпратиха на ЯМР където се потвърди диагнозата на ендокринолога и се разбра, че аденома ми е с размер 5 мм. Исках да ми бъде предписано лечение с достинекс, но лекарката ми каза, че се изписва при по тежки случай. Ако някой може да ми обясни "колко трябва да ти е голям аденома за да ти предпишат достинекс?
Виж целия пост
# 4
Достинекс-а се изписва не за аденома, а за пролактина.
Не знам дали от достинекс-а аденома намалява.
В "Проблемно забременяване" има много обширна тема за аденомите - потърси и разгледай
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти, Верити ще се поровя и там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия