Ужасно парене в гърдите след кърмене?

  • 6 192
  • 8
Айде аз пак съм тук с проблем.  ooooh!  Явно единствените хора, които разбират от кърмене пишат в този форум.
За което огромно Благодаря!!!!!

Та на въпроса.
От четири дни лекувам втория си подред мастит,но този път, за разлика от предишния ми се наложи да пия антибиотик.
Дотук добре - температурата ми спадна, зачервяването се разнесе, бучката също.
Обаче от няколко дни се появи едно супер гадно парене и в двете гърди, от вътрешната страна /не само в болната/ . Започва веднага след кърмене и продължава почти до следващото. /на едно кърмене предлагам и  двете гърди/  Толкова е силно, че след нощното хранене немога да заспя от болката и само се въртя. Вчера сложих студена кърпа, която облекчи донякъде.

Днес бях на лекар да види дали да спирам антибиотика, ще го пия още 3 дни.
Та според нея маститите ми се получават, защото не цедя след кърмене.  Така ли е наистина?
Опитвала съм да цедя - изкарвам колкото да покрия дъното на Авентската помпа - това решаващо ли е? /според нея не цедя правилно/ За паренето ме гледа тъпо и казва, че незнае какво е, и че едва ли е толкова силно, че да не мога да спя.  Tired
   

И още нещо - на здравата гърда имам нещо като бял налеп на зърното, който не се маха като кърмя, а в паузите засъхва и става като коричка. На другата нямам.  Дребния също няма нищо  подозрително в устата, доколкото успявам да надникна.
Този налеп си стои от няколко седмици вече, но не съм го пипала, мислех си, че сам ще се махне.
Възможно ли е паренето в гърдите да е от някаква гъбична инфекция?
Как да разбера какво е, и има ли някакви изследвания които мога да си направя някъде?


Предварително мерси !   bouquet    отново  Laughing
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно точно за гъбична инфекция става въпрос, особено щом се лекуваш с антибиотик Confused
Прегледа ли материалите за млечница на гърдите в Библиотеката - там има изброени множество варианти за третиране, за които не ти е нужно лекарско предписание Grinning
Маститът рядко става от неизцеждане. Задръжка на мляко може да причини мастит, но далеч по-често срещаната причина е влязла през зърното инфекция (при разранени зърна). Някои фактори, които също играят роля при повтарящи се мастити са спад в имунната система (скорошно боледуване), анемия, а за запушването на канали, откъдето нещата могат да прелеят в мастит важни се оказват прозаични неща като поза за сън (ако притискаш гърдата на едно и също място), притискане на определено място от колан на кола или кенгуру (слинг), носене на бебето в една и съща поза. Предишни интервенции по гърдите също могат да причиняват затруднения в оттичането на мляко от определена част на гърдата и съответно възпаление там. Помисли дали има някой от тези фактори, които можеш да изключиш.
Виж целия пост
# 2
Включвам се пак по такава тема. 
Неизцеждането - не вярвам да е от него, освен ако не е имало напрежение в гърдите преди това.
Паренето - може да се направи обикновено микробиологично изследване на кърмата да се види има ли нещо по-сериозно.
Няколко лекарки и на мен говореха глупости, че кърмата ми "кипвала" ако не се изцеди старото мляко и ми даде пример една, че ако оставя чаша мляко в стаята как ще се вкисне след няколко часа и т.н.... мамоложка. ooooh!.
Пий си антибиотика колкото трябва, мин. 7 дни.
 Peace
Виж целия пост
# 3
И при мен последните няколко дни се появява парене от време на време.. не съм имала мастит, може и при тебе да не е свързано с мастита. Появява се малко преди кърмене, в зърното и нагоре като по някаква жилка,  но не е винаги, нито е постоянно. Усещането напомня на болката на порязано когато се инфектира.
Вече бях започнала да се замислям да ходя на мамалог.
може и да еслучайност но детенце (на 1 месец сме) преди акаше 1 път на няколко дни и все се напъваше и плачеше, а сега ака при почти всяко хранене...
При твойто има ли някакава промяна- разстройство, промяна в цвета на акото?
Виж целия пост
# 4
Здрасти,
Мисля, че трябва да отидеш на друг лекар. А иначе и аз смятам, че проблемът не е от неизцеждане, защото и аз никога не съм се цедила, а нямам такъв проблем. Може наистина да е млечница, Хедра те е посъветвала правилно, виж в библиотеката, стискам палци да се оправиш бързо!
Виж целия пост
# 5
Имах същите болки, не съм правила мастит, не ходих на лекар, мина ми за около седмица. Веднъж беше толкова зле, че съм се търкаляла по пода от болка..... Но това беше около втория месец, след като изчезнаха, не са се появявали отново. Фъстъчка нямаше никакви проблеми
Виж целия пост
# 6
Имах същите болки, не съм правила мастит, не ходих на лекар, мина ми за около седмица. Веднъж беше толкова зле, че съм се търкаляла по пода от болка..... Но това беше около втория месец, след като изчезнаха, не са се появявали отново. Фъстъчка нямаше никакви проблеми

благодаря ти за инфото.  bouquet
и ние сме в началото на втория месец
ще поизчакам с притесненията щом при теб е минало и не се е повторило, ако не мине скоро само, тогава ще видим
Виж целия пост
# 7
Имах същите болки, не съм правила мастит, не ходих на лекар, мина ми за около седмица. Веднъж беше толкова зле, че съм се търкаляла по пода от болка..... Но това беше около втория месец, след като изчезнаха, не са се появявали отново. Фъстъчка нямаше никакви проблеми

благодаря ти за инфото.  bouquet
и ние сме в началото на втория месец
ще поизчакам с притесненията щом при теб е минало и не се е повторило, ако не мине скоро само, тогава ще видим


Не разчитай като при някой е минало, че и при теб ще е така... При мен се повтори, потрети и даже и четвърти път ми се случи.
Посъветвай се и с друг лекар ако имаш съмнения и притеснения някакви..
Виж целия пост
# 8
Мерси, момичета, за отговорите.
Бях чела в библиотеката за млечницата, но очаквах бебчо също да има някакви симптоми, ако е млечница.
При по-задълбочено четене видях, че това не е задължително.
Ходихме днес при педиатъра на бебо, която също потвърди опасенията ми за млечница и сега започваме лечение с Дактарин крем за него и Низорал кремче за мен. Отделно мисля да си купя Ехинацея за засилване на имунната система, защото подозирам, че всичките ми проблеми идват от там. Още не съм се възстановила от секциото явно, а с този ритъм почивката е почти невъзможна, знаете  Joy

Хедра, благодаря!   bouquet  Както винаги - точно, ясно и изчерпателно.

oceanid, промяна в акото няма, а за твойто бебче - то явно започва вече да хапва по повечко и затова ака на всяко ядене  Laughing
И ние бяхме така, споко  - акаше всеки път докато ядеше, точно след като съм му сменила памперса  hahaha

Айде, отивам към аптеката.  Mr. Green  Добре, че е този форум, че иначе още щях да ходя по разни лекари, да ме гледат тъпо и да ми казват, че си въобразявам, че ме боли  ooooh! 
 
jenny_b, дотук съм се съветвала с петима доктори,  моята гинеколожка, мамолог в Тина Киркова, дежурен гинеколог в Майчин Дом, педиатъра на бебето ми и препоръчан от нея мамолог. Никой от тях не ми каза нищо за млечница, а за маститите казаха че е нормално всяка кърмачка да ги получава отвреме навреме, особено щом не цедя, явно моя си е вината  Tired

Да, педиатъра на дребния потвърди моята диагноза, но едва след като аз и обясних какво съм прочела. Преди това казваше, че млякото като слизало надолу така парело  hahaha  Все едно аз незнам какво е чувството ooooh!

Писна ми от лекари, дано не му се налага на човек!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия