Момичета, май ще приключваме с кърменето, макар да не ми се иска. Малкия вече отказва през деня да суче- най-много по веднъж да се съгласи, пък и аз по-често не съм вкъщи , за да мога да го пробвам по-често.А номера със сутрешното и вечерното кърмене при мен просто не се получава- не можах да го направя и с първото си дете, а и сега не става. Кърмата ми все повече намалява. До сега това не ме притесняваше, защото малкият си се будеше и нощем по един-два пъти и мислех,че си наваксва. Но сега вечер изсуква максимум 120мл и после през нощта като се събуди дръпва 3-4 пъти и се отказва. Тази сутрин като се събуди за ядене му дадох да суче , но милия дърпа, дърпа и се отказа.Явно нямаше кой знае какво за ядене. След това за първи път откакто се е родил не можа да заспи- въртя се, мрънка, става, пак ляга....реших ,че е гладен и му дадох АМ- изпи около 100мл и заспа. Освен това този месец не е наддал. А през деня си се храни добре. Какво ще ме посъветвате? Започна ли да дохранвам, знам ,че ще приключим с кърменето. От друга страна трябва да си получава нужното количество мляко, това е важно. Не винаги имам възможност да му предлагам да суче през деня..... newsm78 Как имат мляко майките дето кърмят само сутрин и вечер не ми е ясно. Аз и с двете деца имах адски много кърма в началото и в момента , в който намалих броя кърмения пресъхнах. Сега с малкия крепим някакво количество благодарение на нощното му сукане, спрем ли го-край.
Виж целия пост