Помогнете с меню за рожден ден на любимия

  • 4 895
  • 11
Утре нашия тати има рожден ден, а идейте за нещо вкусно в главата ми съвсем се изпариха  Embarassed  (сигурно е от бременността Simple Smile ). Моля помогнете ми с рецепти и идей, искам да го изненадам Simple Smile
Виж целия пост
# 1
само двамата ли ще сте или ще имате гости?
Виж целия пост
# 2
Само двамата Simple Smile но аз ям за двама, така че като порции за трима  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Аз правих нещо много ефектно.
Филе от сьомга се нарязва на малки квадратни парченца и се пържи леко оваляна в брашно, във масло и малко соев сос.
Отделно се задушават гъби с моркови настъргани на лентички, малко лимонов сок, мляко и черен пипер.

Преди това изпекох от бутер тесто рибки. Които издълбах и напълних със сьомгата и след това залях с гъбите и соса. Облизаха си пръстите гостите.

Ако не ядете риба, ще дам и други идеи.
Виж целия пост
# 4
Мерси за предложението, но рибата не е от любимите му ястия, а и вчера рибка хапвахме Simple Smile Много начесто става. Но всяка идея е добре дошла Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Можеш да пробваш да нарежеш пилешко филе не жилиени и да го панираш в яйце и натрошен корнфлейкс. Става много вкусно.
Остава да измислиш и гарнитура.

Аз си правя и бяло пилешко, краставичка и морков нарязани на тънки жуленчета, запържени в соев сос и малко вино.
Виж целия пост
# 6
Ами вземи 2 порции (сбърках - вземи 3 Wink ) пилешко филенце, изтъни го хубаво и го ръсни с малко соев сос, чер пипер - абе както ти харесва. Нарежи на ивици 1 кисела краставичка, кашкавал, сварено яйце, маслини, лук, морков. Ако нещо го нямаш - споко, търпи промени, само краставичката е важна. вземи по няколко ивички и ги завий на рулце с месото (между другото става и с кайма). Печеш на фурна или скара.
Виж целия пост
# 7
Ето и моете предложение
Картофките на Веси Mr. Green
1 кг  картофи /обелени , нарязани на кръгчета/
 300 гр бекон / може и др.вид месце за предпочетане пушено, нарязано на жулиени/
топено сирене/кашкавал * по избор едно от двете
скилитка чесън /на ситно/ ако не ти понася може и без нея
лук / 10-15  малки лукчета,цели или 1-2 огромни глава на шайби от по 0,5 см дебелина/
подправки / Маги вълшебен вкус ,пилешки бульон или каквато ползваш/
1чч вино
олио

Приготвяне
В тиганче се смесват олиото+ лук+бекона +подправката 1 сл + 1 чч вода .
Задушават се докато се изпари водата.

В йена с поставят чесъна върху него картофите,полива се с виното и отгоре се слагат задушените неща от тиганчето.
Похлупва се за 35-40 мин в умерена фурна след това се отваря реди се кашкавала и се допича за  15 мин.
Добър апетит!

ПП Сервира се със същото вино.
ППП Може да не слагаш вино в ястието ,а вместо него с вода.
Виж целия пост
# 8
ако пък държиш да е месце...

Пилешки шишчета по индонезийски
500гр. пилешко месо
1 сл мед
1/2 чл бял пипер
2 сл соев сос
4 ск чесън
1/2 кориандър
1/2 сл лимонов сок

За мазането :
2сл олио
2сл соев сос

Месото се нарязва на кубчета.
Чесъна се счуква на много ситно.
В тава ... месото+чесъна+мед+кориандър+бял пипер+лимоновия сок + соевия сос. Бърка се , добре е да престои 1-2 часа.
Хапките се нанизват на шишчета и се пекат.
По време на печенето се мажат постоянно с 2 сл олио+2сл соев сос.

За гарнитура бял ориз или картофено пюре.
Добър апетит!!

ПП Ако не ти понася чесъна .... махни го  , яденето не си губи чара Wink
Виж целия пост
# 9
Супер, благодаря ви много Simple Smile Сега ще отида до магазина да избера какво прясно имат и ще се възползвам от идейте ви Simple Smile Отново мерси Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Мисля, да има повечко работи на масата - салати, баница, малки кюфтенца и т.н., но моля някои да ми помогне да компилираме някое хубаво меню!

 Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 11
А, ще има, аз правя една много вкусна и ефектна салата. Ето рецептата, която е ориентировъчна, съставките се определят от това, което имате в хладилника, но колкотото повече неща, по - вкусно става Simple Smile

Стъргана салата

Сварени картофи - 3 бр. средно голями
Сварени моркови - 4 бр. средно голями
Твърдо сварени яйца - 3 бр.
Някъкъв колбас (от по - меките - аз използвам филе) - 300 гр.
Кисели краставички - 1 буркан
Печени чушки - 1 буркан
Маслини обезкостени - 300 гр.
Царевица - 300 гр.
Сирене - 200 гр.
Кашкавал - 200 гр.
Майонеза

Подготвя се една прозрачна дълбока купа, за предпочитане гладка, без гравюри. Всичко това започва да се настъргва (аз лично го накълцвам с робота на сравнително ситно) съставка по съставка. Започва се от картофите, настъргани на дъното образуват основата, хубаво оформена (ако е нужно дооформяте като отъпквате с лъжица), поръсва се със сол и малко майонеза, после следващата съставка и така до горе. Идеята е да се образуват сравнително еднакви по дебелина редове с различни цветове, става много красиво. През няколко пласта се слагат сол и майонеза. Най от горе се слага настърганият кашкавал и се декорира по желание с нещо - червена чушка, краставичка или друго.

Ето тук има ориентировъчна снимка за интересуващите се:

http://www.bgphoto.net/photos/1353/o632495121480312500.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия