Какво фолио ползвате за печене?!?

  • 5 283
  • 13
Извинете ме за въпроса, но съм решила днес да пека скумрия във фолио. Да, обаче не знам какъв вид фолио да си купя и откъде. Никога досега не съм пекла във фолио. Знам, че има едно алуминиево май на Перфект беше, но незнам дали става. Какво бихте ме посъветвали и изобщо как се процедира при печене във фолио:рибата изчистена, измина, овкусена, намазана с олио и фолиото с олио, завива се и се пече около 30-40 мин. или ...Извинете ме за глупавите въпроси, но ми е за първи път и искам да се получи наистина вкусно.А знам, че с Ваша помощ ще успея.Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Във всички хранителни магазини продават алуминиево фолио няма значение на коя фирма е.Купуваш и после действаш както си писала ти,правилно си се ориентирала(а може и това което ще печеш да ти е в тавата и самата тава да я покриеш с фолиото и да подпъхнеш фолиото под външният ръб на тавата...един вид да я завиеш)...  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ползвай фолиото откъм матовата му страна а не лъскавата
Виж целия пост
# 3
Ползвай фолиото откъм матовата му страна а не лъскавата

И аз това щях да кажа. Т.е лъскавата страна към храната.
Виж целия пост
# 4
Много благодаря за пояснението, значи, ако правилно съм Ви разбрала увивам рибата така, че матовата страна на фолиото да остане "от вън". В тавичката слага ли се малко вода? Ох, извинявайте, ама все има първи път
Виж целия пост
# 5
Аз пък знам,че лъскавата страна на фолиото е навън.....
Виж целия пост
# 6
Не мила.Матовата страна към храната а лъскавата отвън иначе се окислява храната.
Лалка нещо се е заблудила.
Скумрията си я правя на порции или желаните парчета,слагам подправки според вкуса молко оли , лимон и тн...завивам добре и я слагам на решетката на печката да се пече.Не използвам тава,само гледай да не разкъсаш фолиото при завиването.Успех и питай ако нещо не ти е ясно.
Виж целия пост
# 7
Аз пък знам,че лъскавата страна на фолиото е навън.....

Точно така матовата страна отвътре, лъскавата - отвън  Peace
Виж целия пост
# 8
Не съм се заблудила. И аз така го слагах преди.
Това за фолиото го знам от някакво предаване на Звездев.
Виж целия пост
# 9
Още веднъж много благодаря на всички. Стискайте ми палци утре ще споделя какно се е получило.  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 10
Вместо да се чудиш от коя страна трябва да e , купи си пликове за готвене Peace.
Мяташ рибката ,пилето или каквото си решила да печеш и -във фурната.
Виж целия пост
# 11
Вместо да се чудиш от коя страна трябва да e , купи си пликове за готвене Peace.
Мяташ рибката ,пилето или каквото си решила да печеш и -във фурната.


И аз пека риба в плик, за фолиото все ми залепва и се разкъсва при ваденето. А не искам да я сервирам в него. Flutter
Виж целия пост
# 12
  Rolling Eyes За пореден път научавам нещо ново от форума, винаги съм слагала фолиото грешно според вас. Следващия път ще го сложа със матовата страна отвън. Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Искам само да споделя, че по-вкусно приготвена риба не бях яла, хем топличка, крехка, задушена, с две думе просто бижу, детето си облиза пръстчетата.Фолиото сложих с матовата страна към храната и изобщо не залепна рибата.
Зарекох се отсега нататък да правя рибата само по този начин, даже ще опитам и с пилешко месо.
Благодаря Ви момичета.Радвам се, че го има този форум, защото благодарение на Вашите съвети приготвих една превъзходна вечеря.
Лошото е, че нямаше кой да я оцени (мъжът ми изяде порцията си, но нищо не каза, той по принцип е винаги недоволен и досега никога за нищо не ме е похвалил, тъкмо обратното, но няма значение, важното е, че спазих традицията и съм доволна от себе си).
 Hug  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия