Салата със спанак?

  • 23 988
  • 14
Както знаем мили мами, като намалее нивото на хемоглобин по време на бременност, ни изписват хапове със желязо. Аз чесно казано съм привърженик на натуралните витамини и микроелементи, и реших че след като не обичам "готвена трева" - спанак, коприва ... , мога поне салата от спанак да хапвам. Ето и моя начин за приготвяне на салата със спанак. Да ви е сладко, и ако имате и други идеи, моля споделете Simple Smile Ще се радвам да опитам и други варианти на такава салата Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Суров?! Аз не бих го хапнала така  Sick
Имам много гаден спомен от бременността си. Бях правила спанак със ориз на фурна, след това такива киселини имах, направо ми изгаряше гръкляна. Че и повръщах посред нощите даже ... от тогава не съм кусвала спанак. Значи от 4 години горе долу.
Но, на теб щом ти харесва - хапвай!  Peace Виж супа от коприва обожавам!  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Учудващо добре се получава салата със суров спанак. И аз бях скептично настроена, но ми хареса.
Виж целия пост
# 3
Учудващо добре се получава салата със суров спанак. И аз бях скептично настроена, но ми хареса.
И аз това казвам Wink Аз пък не мога да го ям готвен и затова предпочитам да хапвам суров.
Други идеи?
Виж целия пост
# 4
Ето какво научих от Камамбер: прегледайте нейният пост:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245836.0;all
Става дума точно за салата със спанак....
Виж целия пост
# 5
Ето какво научих от Камамбер: прегледайте нейният пост:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245836.0;all
Става дума точно за салата със спанак....
Много благодаря Simple Smile. Идеята за чеснов сос ми хареса Simple Smile Ще пробвам още някой разновидности Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!
Виж целия пост
# 7
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!
Мммм, звучи чудесно, обичам да експериметирам, ще се пробва, мерси за рецептите  Flutter
Виж целия пост
# 8
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!
Не съм го пробвала със синьо сирене до сега, само заради бременността. Не се препоръчва консумацията му Sad иначе и с удоволствие ще пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Когато бях бременна много ми се ядеше спанак и то суров.Правех си го с настъргани моркови и зехтин.
Става много вкусен  Grinning
Виж целия пост
# 10
Спанак ям само в сурово състояние. Стават много вкусни салати  Peace
Аз в повечето случаи смесвам една зелена салата със спанак, пресен лук, краставица и репички   chef
Задължително ще пробвам и твоята рецепта  Hug
Виж целия пост
# 11
Аз го правя с домати, моркови, краставица, зеле / китайско зеле/, бланширани гъби, сурови ядки, овкусен с зехтин и лимонов сок. Понякога пропускам някои от съставките според наличното, но задължително трябва да има домати. Една приятелка ми го показа и от тогава основно така го ядем спанака у нас. Опитайте - готвения спанак е коренно различен от пресния като вкус.
Виж целия пост
# 12
АЗ СЪЩО ПРИГОТВЯМ ПОНЯКОГА САЛАТА ОТ СПАНАК. И ТУК ВИДЯХ ИНТЕРЕСНИ РЕЦЕПТИ, КОИТО ЩЕ ОПИТАМ. А ЕТО И ОЩЕ ЕДНА ИДЕЯ ОТ МЕН:
НАРЯЗАНИЯ СПАНАК И ПРЕСЕН ЛУК/ КОЙТО ОБИЧА МОЖЕ И ПРЕСЕН ЧЕСЪН/ СЕ ОВКУСЯВА С ОЛИО /ЗЕХТИН/ И СОЛ НА ВКУС. СЛЕД ТОВА СЕ ПРИБАВЯ КИСЕЛО МЛЯКО ОТ ПО-ГЪСТИТЕ. ПО ЖЕЛАНИЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛОЖИ ЛИМОН ИЛИ ОЦЕТ/ ЗА ТЕЗИ, КОИТО ОБИЧАТ ПО-КИСЕЛО/.
МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ И СЪС ЗЕЛЕНА САЛАТА ВМЕСТО СПАНАК.
Виж целия пост
# 13
Фантастични предложения. Имам и айсберг и китайско зеле, мисля да пробвам с тях и моркови.
Виж целия пост
# 14
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!

Брех...Интересно звучи.

Правя спаначена салата с пресен спанак, домати, кашу, синьо сирене, зехтин и балсамов оцет. Става много вкусна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия