СПЕШНО! Глътна две батерии!!! - Ур-р-ра!!!

  • 35 597
  • 289
На последната страница!!!!

Просто не знам как стана! Днес й купих един телефон с три малки (като за часовник)  батерии вътре. Тя много му се радваше. Преди малко я оставих в хола да си играе с него, а аз отидох да й правя закуската. За минута само не я гледах! Тя идва при мен с телефона в ръка и доволна върти нещо в устата си! Изтръпнах! Бръкнах веднага в устичката й и измъкнах едната батерия! Другите две ги няма!!! Търсих из цялата къща! Явно ги е глътнала...
Какво да правя? Да чакам да излязат по естествения си път или веднага да звъня на лекаря?!!! Да давам ли нещо за разхлабване или няма нужда? Ужас!!! Помогнете ми!
Виж целия пост
# 1
Дай нещо разхлабващо (сливи, кайсии и прочие, ти знаеш кое я разхлабва) и чакай. Батериите са кръгли, така че няма да има проблем. Ако до няколко акания не излезнат, търси помощ!
Виж целия пост
# 2
Те са кръгли и малки - няма да я наранят, но да не вземат нещо да се разкапват от стомашните киселини  Thinking
По-добре се обади на лекар и то бързо #Onfire
Виж целия пост
# 3
Веднага отидете на лекар - скоро четох статия точно по този въпрос и малките батерии (може и да не са точно от този вид, но бяха споменати малките батерии за часовник) бяха споменати като част от предметите, към които трябва да бъдем особено внимателни. Беше нещо във връзка с киселинността на батериите или нещо такова, но наистина НЕПРЕМЕННО се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 4
Имаше тема в списание моето бебе за нещата, които гълтат децата - батериите бяха на първо място като най опасни защото разяждали стомаха.... или нещо подобно - не съм сигурна то4но, но определено трябва да отидеш на лекар колкото се може по бързо и да не 4акаш за естествения път..
Виж целия пост
# 5
Батериите държат първото място в класацията за крайно нежелани тела в организма. Малките батерии (като за часовник) са наистина достатъчно малки, за да бъдат преглътнати, но по-нататък по пътя си често засядат в хранопровода или на друго място в храносмилателната система, като могат буквално да прогорят дупка в стомашната стена за няколко часа. Други опасни усложнения причиняват острите предмети, особено отворена безопасна игла. По принцип в повечето случаи погълнатите чужди тела се вадят от организма с помощта на ендоскопски апарат. При безопасната игла обаче това е много рисковано, защото тя може да се забие някъде "по пътя" нагоре или да одере някой орган. При това положение е необходимо допълнително специално приспособление. Същата деликатна ситуация се получава и при поглъщане на житни осили.

Това е от списанието!!!!!
Виж целия пост
# 6
Ужас, звучи ми много страшно, аз бих е обадила веднага на лекар. Той ще те посъветва, как да постъпиш. Пиши после какво е станало, дано няма усложнения.  Praynig
Виж целия пост
# 7
БЯгайте на лекар  - може би чрез промивка на стомаха да изкарат батериите преди да попаднат в червата.
Виж целия пост
# 8
Ужас! Наистина е най-добре да отидете на лекар и дано всичко да свърши бързо и благополучно!
Виж целия пост
# 9
Леле леле... милата, представям си какво ти е. И моето мнение е, че трябва да се обърнете към лекар. Дано няма нищо страшно и съвсем скоро този кошмар да остане зад гърба ви просто като лош спомен и обеца на ухото. Стискам палци всичко да мине наред...
Виж целия пост
# 10
Мила, бягайте на лекар! Стискам палци всичко да мине благополучно!
Виж целия пост
# 11
Дано само притеснението е напразно и всичко да се размине бързо и безпроблемно за детенце!
Пиши какво става непременно............!
Виж целия пост
# 12
О, миличка, ужас! Стискам палци!
Всичко ще мине без проблеми, убедена съм!!!
Виж целия пост
# 13
аз също мисля, че трябва веднага да отидете на лекар
Стискам палци
Виж целия пост
# 14
Предполагам, че вече сте тръгнали към болницата. Дано всичко е наред  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия