Препоръчайте хотел в Хургада, Египет

  • 12 522
  • 42
След като рових, рових в страницата на Алфатур, режих да попитам вас.
Търся хотел в Хургада, който може и да не е кой знае колко луксозен, но да има пясъчен плаж и аквапарк или поне 1-2 пързалки към басейна.
 
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти помогна със съвет, но ще следя темата, тъй като догодина март-април сме планирали почивка там. Аз прочетох доста коментари и май се насочих към Лилиленд (шалетата)., но ще се радвам да чуя отзиви и за други хотели.
Виж целия пост
# 2
Да споделя и една дивотия, която ми се случи. Писах на една агенция, уж голяма, да ми препоръча хотел, като исках семейна стая или една по-голяма стая или малък апартамент, където да има място и за две деца. Отговориха ми, че в Египет семейни стаи нямало и трябвало да взема две двойни стаи и да платя като за 4-ма възрастни. Е, това направо ме втрещи! ОК, моите са на 8 г., евентуално биха могли да бъдат сами в стая, но не мога да повярвам, че в Египет, с този развит туризъм, не предлагат семейни стаи. Какво правят семействата с деца на 2 и 4 г. Оставят ги сами в стая?
Разбира се, оказа се, че това хич не е така. Пратих онлайн формуляр в Алфатур, обадиха ми се след час и ми казаха, че не само има семейни стаи, но и по принцип стаите са доста големи в по-добрите хотели и няма проблем децата да са с нас и да не плащам за тях като за възрастни.
Виж целия пост
# 3
И мен това ме интересува, защото ще сме аз, мъжа ми, малкия и майка ми. Чудя се дали няма да ни излезе почти на същата цена ако вземем апартамент ,вместо две стаи  Thinking
Вие за кога сте планували почивката?
Виж целия пост
# 4
Ние нямаме друг избор освен първата седмица на април, тъй като децата ми са във втори клас. Надявам се да не съкратят пролетната ваканция.
Разбира се, дотогава има доста време, но ми се ще да избера хотел и да резервирам. Не обичам много далечните планове, но пък друго си е да имаш мисъл за слънце и море в главата в тези гадни студове.
Виж целия пост
# 5
Аз да споделя  тази есен ходихме в Хургада ето тук бяхме  http://www.lemeridien-makadi.com/main.htm
Беше пълно със семейства с малки деца предимно руснаци.
Хотела имаше излаз на брега  и един детски басейн с пързалки и детски кът
Нямаше Аква парк е този хотел и околните който бяха до него или поне аз не видях.
Определено ми хареса и се замислих, че ако решим да отидем пак в Египет с детето, този хотел или  друг от типа на този е много подходящ точно за такъв тип семейна почивка.
Виж целия пост
# 6
Мерси, изглежда много добре! А пързалката голяма ли е? Т.е. ще се хареса ли на 8-годишни деца?
Виж целия пост
# 7
Не мога да препоръчам хотел с пързалки, ама не мога да се въздържа от коментар, за т'ва дето нямало семейни стаи в Египет! Sick ooooh!

Ние бяхме в скромен хотел, на брега на морето.Имаше 3 тела на по 3 етажа,огромен парк и по пътя към плажа имаше къщички-бунгала, които са семейни - 2 спални с общ коридор и баня и тоалетна.Имаха и веранда с шезлонги.
Също имаше и стаи, по-широки с допълнителни легла в стаята за деца.Това с очите си го видях!
Виж целия пост
# 8
Честно казано си спомням само че единия детския басейн  беше много плитък и имаше една пързалка в самия басейн  за по малки деца 3-4 год. и още една от страни.Обаче може да е имало и някоя която аз не съм видяла или сега да не се сещам за нея
Аз понеже  си мислех за моята дъщеря която е на  почти 2г, защото беше пълно с деца на нейната възраст и това ми е направило впечатление.
Виж целия пост
# 9
Pina, вие в кой хотел сте били?
Аз съм решила да сме на ол инклузив, въпреки че ме е страх да не прекарам цялото време в ресторантите  Embarassed  eat
Виж целия пост
# 10
Iman, ние бяхме в Hor palace 3*.Повечето хора май не го харесват този хотел, ама ние много си го харесахме!Ако ходим пак, пак там ще искаме да сме!
Хотела е строен отдавна и наистина е много семпъл.Все пак си е чист, има всичко по стаите, макар мебелировката да е стара.Всичко си работеше, имаше топла вода и прочие.
Не бяхме на олинклузив, а само закуска+вечеря.Много богата беше шведската маса.
Хубавото е, че хотела има собствен плаж, 2 лагуни,басейни,наистина огромен парк.Макар да беше пълен хотела, не можеш да се срещнеш с хора!
Виж целия пост
# 11
Бяхме на късно море от 1-ви до 7-ми октомври тази година в Хургада в Хилтън Лонг Бийч - 5 звезди - ол инклузив. Много ни хареса . огромен омплекс от големи тела и къщички на 2 етажа. Храната беше добра, всяка вечер имаше тематична кухня - азиатска, ориенталска, италиянска и т.н. Напитките - местно производство също бяха отлични - опитахме и вината и бирата им. Въпреки сушата поддържат хубави градини. Изобщо всички хотелски комплекси там са просторни. Плажът беше чудесен - коралов пясък, собствена за хотела лагуна, бачрета и сервитьори на плажа и какви ли не зарибявки - сърф, банан, парашут, масажи....В пакета си влизат и спортни занимания на плажа - аква-аеробика, баскетбол, латино-танци, аккто и фитнес. Стаите бяха просторни - всеки ден се полага и бутилка вода, която е запечатана допълнително с целуфан. Въпреки че ни бяха споменали за възможни хранителни смущения и бяхме помъкнали какви ли не илачи - нищо не ни се случи, изкарахме си подобаващо добре (е имаше и някоя друга тъпотия като за българи), руснаците и други националности бяха съвсем адекватни - не е имало пиянски истории или тем подобни. Всъщност да кажа, че ходихме с астрал холидейз, но така или иначе всички наши туроператори купуват руски пакети - така, че няма значение практически към кой ще се обърнеш. От страната сме доволни - видяхме доста неща - и исторически (ходихме до Луксор и добината на царете), и морски - влизахме с корабче навътре в Червеното море (което е индигово на цвят, не зная защо е кръстено червено:)) и се любувахме на пъстроцветни риби и огромни хилядолетни корали, ходихме и до бедуинско селище, навътре в источната пустиня. Единственото странно нещо там е, че рано около 18 часа се стъмваше - така им е направен "часовника"Simple Smile и на плажа има дни в които има доста вятър, но затова пък всеки чадър е оборудван и с параван към него - така пък не усещаш колко силно всъщност те пърли слънцето. От преди два месеца, въпреки че съм се мазала с фактор 30 и 20 и все под чадъра се крих имам жесток тен още:). И да споделя купихме си естествено сувенири - папируси, гранитени фигурки и сребърни украшения - всичко е супер евтино и се пазариш както си му е реда.
Виж целия пост
# 12
Не мога да ти помогна със съвет, но ще следя темата, тъй като догодина март-април сме планирали почивка там. Аз прочетох доста коментари и май се насочих към Лилиленд (шалетата)., но ще се радвам да чуя отзиви и за други хотели.
И ние сме планували март-април 2008 Египет  Grinning да свиркаш къде ще сте  Mr. Green
Надявам се че ще ни се загреят костите, и няма да е някой студ там  Sunglasses
Виж целия пост
# 13
ние ходихме този октомври и отседнахме в захабия (ZAHABIA); от най-евтините, 3 звезди е;беше супер романтично и хубаво;даже се оказа че сме направили и трето бебе по това време  Peace
супер нормален и супер евтин хотел;
закуската и вечерята не бяха кой знае какво но ние много обикаляхме и точно това ми хареса;цените в курорта са много ниски и препоръчвам да не се ограничавате с престой само в хотелите - иначе нищо няма да видите;
като екскурзии ходихме 1.до кайро и 2.в пустинята при бедуините (баядена май се казваше тура)
и двете бяха супер

но лично мнение на нашия екскурзовод който беше българин е че не е място за малки деца поради многото чревни инфекции
Виж целия пост
# 14
хе-хе, честита бременност с номер 3! Grinning Някой ден ще му кажете, че е заченато в Египет! Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия