Помогнете ми - ще полудея

  • 6 638
  • 79
Проблемът ми се състои в това, че приятелят ми не иска дете, а можеби просто не сега, но неговата представа за "има време" е доста разтегливо понятие (години)
Заедно сме от 3 г, от 2,5 живеем заедно; преди година и половина в мен започна да назрява идеята за дете, поговорихме - каза да изчакам половин година, за да осъзнае идеята (пък и бебето да е определена зодия). Аз като един толерантен човек, който няма желание да го притиска и т.н. изчаках!
От моето чакане обаче резултат никакъв, изчаках още месец след този срок и пак подех разговор, а отговорът му беше ,да не го притискам и че така нищо нямало да постигна! Явно за да ми хвърли прах в очите, каза да изчакам още малко!
И ето ме след година и половина - още чакаща! Снощи не издържах и пак - стария разговор (като някаква откачалка му обяснявам за н-ти път какво искам, как се чувствам и че съм чакала достатъчно), отговорите му бяха същите!
Падна ми пердето и го помолих да си помисли до няколко дни дали въобще иска да сме заедно или не (направо си му поставих ултиматум)
Чувствам се ужасно излъгана, направо мисля, че ще полудея - обичам го, той също съм сигурна че ме обича, но не мога да продължавам така . . . да чакам на неговото "За къде си се разбързала, има време  и т.н."

Може би очаквам съвет от вас, може би просто исках да споделя . . .
Виж целия пост
# 1
На колко години си?
Виж целия пост
# 2
аз съм на 27, а той на 24
Виж целия пост
# 3
Наистина го притискаш, поне така ми звучиш.
мъжете не обичат да бъдат притискани, а пък още повече на тема деца. Ако иска да имате дете, уверявам те, че той ще ти каже. Успокой се и помисли трезво. Не се вманиачавай, така нищо няма да постигнеш - е може би ще постигнеш обратен ефект.
Виж целия пост
# 4
аз съм на 27, а той на 24

Разликата във възрастта донякъде оправдава нежеланието му, както и твоето желание.
Виж целия пост
# 5
Няма нищо ненормално в това мъж на 24 г. да не е узрял да бъде баща и да има деца.
Всички хора сме различни, при едни тези желания идват по-рано, при други (визирам дори себе си, макар жена) - по-късно.
Насила хубост не става, са казали старите хора. Това може само да навреди на връзката ви.
Виж целия пост
# 6
Да ти кажа честно мен на 24г. и с пушка до главата нямаше как да ме принудят да родя дете. А ти всъщност наистина за къде си се разбързала? Особено пък с човек, който е ясно, че на този етап не иска дете.
Виж целия пост
# 7
При нас положението е по-различно, защото мъжа ми е на 40, а времето си тече.Но едно ще ти кажа един мъж не обича да бъде притискан.И двамата искаме дете, но аз не мога да забременея.Ние си поставаме срокове по отношение на лекари и да си призная вече го оставих сам да отиде на лекар, когато реши, че е готов за това.Просто мъжете се страхуват от неизвестното.В нашият случай от това дали не е обречен да е бездетен, а във вашия от самото дете, дали то няма да попречи на личната му свобода, все пак приятеля ти е на 24 и му се живее все още.
Виж целия пост
# 8
Към авторката - благодари се, че направо ти казва, че не е готов, защото ако сега родиш очаквай от него страхотни изпълнения.
Мъжа наистина трябва да бъде готов да стане баща.
Виж целия пост
# 9
Нормално е на 24 години да не иска дете - та мъжете на тази възраст самите те са си още деца..
Ти по-добре си отговори на въпроса, мислиш ли, че той е подготвен да стане баща и ти ще се чувстваш ли добре, ако имаш дете от човек, който не знае какво да му даде...
Виж целия пост
# 10
та той самия е още дете-колко деца наведнъж искаш да гледаш
Виж целия пост
# 11
И аз мисля че е доста малък за дете
Виж целия пост
# 12
Оле, горкото бебенце, глей само как го притискат да става татко!  Mr. Green
А ако съпросното бебче никога не порасне? Ако никога не се почувства готово да стане татко? Ако му е хубавко така - от скута на маминка хоп! в скута на женичката? И иска някой цял живот да го дундурка и да ходи по задника му, сакън той самият да не си даде малко зор?
Ако един мъж не възмъжее и не се научи да носи отговорност до 20-тата си година, не го търси повече. Цял живот ще си остане незрял.
Поне моите наблюдения са такива...  Thinking
Виж целия пост
# 13
Абе малък, малък, ама нейните годинки се текът. Няма да му ражда на 35-40 г, само и само да се почувства горкото дете, повече мъж.
И аз бих го стиснала за топките.
Успех, дано размисли в твоя полза Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Оле, горкото бебенце, глей само как го притискат да става татко!  Mr. Green
А ако съпросното бебче никога не порасне? Ако никога не се почувства готово да стане татко? Ако му е хубавко така - от скута на маминка хоп! в скута на женичката? И иска някой цял живот да го дундурка и да ходи по задника му, сакън той самият да не си даде малко зор?
Ако един мъж не възмъжее и не се научи да носи отговорност до 20-тата си година, не го търси повече. Цял живот ще си остане незрял.
Поне моите наблюдения са такива...  Thinking
Аз съм на същото мнение!
До кога ще чака момичето?! Като процеса с порастването и осъзнаването може да не завърши никога!


Аз бих постъпила, като авторката - притискала го била!? Нали е изчакала поисканите от НЕГО срокове (до колкото разбрах)!
Явно с добро не става - така, че действай с лошо!
Успех Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия