Ипотечен кредит - в лева или в евро

  • 7 819
  • 50
Моля за вешия съвет - другата седмица ще подаваме документите за ипотечен кредит към Булбанк, но се колебаем дали да е в лева или в евро  newsm78
От няколко места ни съветват да е в лева, заради инфлацията, но пък вноската ще ни е с 30 лв по-висока.
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
В лева.
Виж целия пост
# 2
Във валутата, в която си получавате заплатите според мен е най-добре.
Ако ги получавате в лева-тогава теглете кредит в лева.
Виж целия пост
# 3
Аз въобще не разбирам от финанси, но нашият кредитен инспектор каза че в евро е по-добре. Така или иначе след няколко години всички кредити ще се предоговарят в евро, когато го приемем като официална валута. И тогава при самото обръщане ще сте на загуба.
А и какво значение има инфлацията, нали сме в борд.
Виж целия пост
# 4
става въпрос за скритата инфлация
Виж целия пост
# 5
Във валутата, в която си получавате заплатите според мен е най-добре.
Ако ги получавате в лева-тогава теглете кредит в лева.

А какво става след приемането на еврото? И тогава ли ще получаваме заплати в лева?
Виж целия пост
# 6
Така или иначе след няколко години всички кредити ще се предоговарят в евро, когато го приемем като официална валута. И тогава при самото обръщане ще сте на загуба.

Това за загубата при обръщането  на валутата ми се струва преекспонирано.
Няма как да си на загуба, просто 1евро си е равно на 1,95583 лева.
Същото ще стане и със заплатите.

Виж целия пост
# 7
Така или иначе след няколко години всички кредити ще се предоговарят в евро, когато го приемем като официална валута. И тогава при самото обръщане ще сте на загуба.

Това за загубата при обръщането  на валутата ми се струва преекспонирано.
Няма как да си на загуба, просто 1евро си е равно на 1,95583 лева.
Същото ще стане и със заплатите.


Говори се, че 1 евро ще стане 4 лева....
Виж целия пост
# 8
Не вярвай на всичко,което се говори...  Wink
Виж целия пост
# 9
Аз въобще не разбирам от финанси, но нашият кредитен инспектор каза че в евро е по-добре. Така или иначе след няколко години всички кредити ще се предоговарят в евро, когато го приемем като официална валута. И тогава при самото обръщане ще сте на загуба.
А и какво значение има инфлацията, нали сме в борд.

въпросът е, че като въведем еврото вече няма да сме в борд.
Виж целия пост
# 10
Ми то като въведем еврото, така или иначе кредитите ще са в евро, няма да имаш право на избор.

А колкото до това еврото да стане 4 лв. невъзможно е, нали за това казвам че сме в борд, инфлацията засяга колкото лева толкова и еврото.
Виж целия пост
# 11


А колкото до това еврото да стане 4 лв. невъзможно е, нали за това казвам че сме в борд, инфлацията засяга колкото лева толкова и еврото.

ма аз пък нали затова ти казвам -  че няма да има борд като въведем еврото
Виж целия пост
# 12
 Mr. Green
Ми то е ясно че няма да има борд, той е докато приемем еврото за официална валута.
Виж целия пост
# 13
Ние избрахме в лева, защото е ясно, че той се обезценява и при махане на борда ще е по-изгодно да е в лева. Ако решат да се предоговарят след години в евро, ок, но до тогава, само лева  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Здравейте,и на нас ни предстои да теглим заем и ни посъветваха да изтеглим в швейцарски франкове,тъй като лихвите са най ниски при този вид заеми и при тази валута няма големи колебания в курса,а ако банката не предлага този вид валутен заем,то той да бъде в евро,заради понататъщна инфлация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия