Как да прогоня уличните котки?

  • 43 885
  • 29
сега, като стана по- студено, 2 котки са се намърдали във входа и битуват на междуетажна площадка. Освен гадната им миризма , ме притеснява и възможността да населят входа с бълхи, тении и прочее ужасии.
 търся начини да изселя котките. гоня ги, но те явно издебват вратата да се отвори и се връщат.
преди време бях чела, че черният пипер ги отблъсквал, но не помогна.
дайте ми идеи с какво трайно да ги изгоня от входа, моля!
Виж целия пост
# 1
шеговито - куче
сериозно - лишете ги от храна, все някой "добродетел" ги храни.
Виж целия пост
# 2
сега, като стана по- студено, 2 котки са се намърдали във входа и битуват на междуетажна площадка. Освен гадната им миризма , ме притеснява и възможността да населят входа с бълхи, тении и прочее ужасии.
 търся начини да изселя котките. гоня ги, но те явно издебват вратата да се отвори и се връщат.
преди време бях чела, че черният пипер ги отблъсквал, но не помогна.
дайте ми идеи с какво трайно да ги изгоня от входа, моля!

Ако трябва да сме точни много комшии също разнасят гадна миризма, ама не знам някой да са го изселили. Ако нямате парно по междуетажните площадки малко трудно ще се населят бълхи, тении и прочее ужасии  newsm78 . С черния пипер най-много да им развалиш обонянието. Ако не правят "хигиенни пакости" не виждам защо да не спят във входа вечер и сутрин да ги изкарвате поне от мишки и плъхове ще се отървете, а те повярвай ми разнасят повече ужасии от котките.
Виж целия пост
# 3
Котките мразят миризма на валериан. Може "без да искаш" да разсипеш едно шишенце там, където спят. Знам за какъв ад говориш. Имахме преди един съсед, който развъждаше десетки котки, леле как смърдеше входа, качвахме се с ръка на носа и устата, смърдеше през вратата. После човекът почина, а пък брат му в съседния апартамент заразвъжда няколко болни и стари кучета, които пак усмърдяха входа, изпускат се и пикаят на стълбите, абе мани, влизам ти в положението  Confused
Виж целия пост
# 4
Котките мразят миризма на валериан ...

Ама и ти хубав съвет й даде  Joy той привлича котките, освен тези ще събере всички останали от квартала  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Котките мразят миризма на валериан. Може "без да искаш" да разсипеш едно шишенце там, където спят. Знам за какъв ад говориш. Имахме преди един съсед, който развъждаше десетки котки, леле как смърдеше входа, качвахме се с ръка на носа и устата, смърдеше през вратата. После човекът почина, а пък брат му в съседния апартамент заразвъжда няколко болни и стари кучета, които пак усмърдяха входа, изпускат се и пикаят на стълбите, абе мани, влизам ти в положението  Confused

Точно валериан им сложи и гледай сеир   hahaha Joy Joy Joy
Ще ги събереш от половин София.
daizy не мислиш ли че има разлика между 2 котки и десетки котки?

Дано само не ви прочете някой от фондациите за защита на животни  #Crazy

Ама то каквото ни е отношението към животните такова и към хората.  Едни гонят бездомници, други котки ....   Затова обществото ни и държавата са на тоя хал
Виж целия пост
# 6
сега, като стана по- студено, 2 котки са се намърдали във входа и битуват на междуетажна площадка. Освен гадната им миризма , ме притеснява и възможността да населят входа с бълхи, тении и прочее ужасии.
 търся начини да изселя котките. гоня ги, но те явно издебват вратата да се отвори и се връщат.
преди време бях чела, че черният пипер ги отблъсквал, но не помогна.
дайте ми идеи с какво трайно да ги изгоня от входа, моля!

Срещу вътрешни паразити решението е просто и лесно - има хапче Drontal Cat, дава се заедно с храна препоръчителната доза за теглото на котката. И край с тениите.  Peace

За външните паразите - бълхите, също има препарат. Например Frontline. Слага се еднократно. Между другото котешките бълхи не ходят по хората.  Peace

Не разбирам от какво може да мирише. Ако излизат навън, то би трябвало навън да си вършат "работите".

Всичко останало е митове и легенди...

Може да помогнете на 2 същества да оцелеят през зимата. 
Виж целия пост
# 7
Срещу вътрешни паразити решението е просто и лесно - има хапче Drontal Cat, дава се заедно с храна препоръчителната доза за теглото на котката. И край с тениите.  Peace

За външните паразите - бълхите, също има препарат. Например Frontline. Слага се еднократно. Между другото котешките бълхи не ходят по хората.  Peace

Не разбирам от какво може да мирише. Ако излизат навън, то би трябвало навън да си вършат "работите".

Всичко останало е митове и легенди...

Може да помогнете на 2 същества да оцелеят през зимата. 
И аз обичам животните: имам и котка и куче в нас. Живея в къща и този проблем го нямам, а дори и да има някой да се "намърда" не бих го изгонила. Но да купуваш Frontline и да даваш хапчета против паразити на котки, който случайно са дошли и даже ти пречат както на boomerang е нелепо просто. И аз не мога да разбера от какво мирише във входа, след като наистина като спят там не би трябвало да извършват "гадните работи". Пък по принцип как мирише една котка?! Никак. С тении да се насели входа е невъзможно, а възможността да хванеш бълха е минимална. Не знам как може да ги изгоните. Ще помисля какво мрази нашата котка и какво би ви помогнало.
Виж целия пост
# 8
Котките мразят миризма на валериан ...

Ама и ти хубав съвет й даде  Joy той привлича котките, освен тези ще събере всички останали от квартала  Mr. Green

 Joy Не само от квартала  Joy
Виж целия пост
# 9
Абе я остави животинките да си спят на по-топло.Зима е.Какво толкова #Cussing out , нали не са у вас...
Отблъскват ме такива хора като теб .  Sick Спирам да пиша , защото пак ще стане  newsm50
Виж целия пост
# 10

Отблъскват ме такива хора като теб .  Sick
???????????????????
това наистина е странно- защо пишеш в темата тогава? от мазохизъм?
странни птици са тези потребители, които нямат какво да кажат по темата, но се бутат... ако имаш търпение, би могла да прочетеш заглавието- не питам ДАЛИ да изгоня миризливите котки, а КАК!
най- добре ще е да ги пратя у вас, да им се радваш през зимата...
Виж целия пост
# 11
Не разбирам защо човек, който не иска да живее с животно, трябва да го прави Rolling Eyes все пак живеем в град, не в зоологическа градина.
Мъчение е и за човека и за животното.
В нормалните държави тези животнинки щяха да бъдат прибрани, да им се окаже лекарска помощ, да им намерят дом.
И понеже всички търпим, а някаква млака част им подхвърлят огризки, така ще си живуркаме още много време  Confused

Виж целия пост
# 12
Не разбирам защо човек, който не иска да живее с животно, трябва да го прави Rolling Eyes все пак живеем в град, не в зоологическа градина.
Мъчение е и за човека и за животното.
....

Ами по тази логика дайте да изхвърлим де що шава в града. Освен това ни се налага да съжителстваме с къде по неприятни същества като хлебарките например или може би някой иска? Домашните любимци, които си вършат нуждите във входа как ще ги изхвърлите и защо въобще съжителствате с тях?
Колкото до това дали е мъчение точно за тези две котки за които е дискусията, щом дебнат да влязат във входа, явно че на по-топло им е по добре.

И накрая научете се на толерантност към животните, защото тя води до толерантност и към хората.
Виж целия пост
# 13
проблема е сериозен.преди месец прибирайки се във входа при мен доиде коте.нова сграда е и не се познаваме много със съседите.знам за куче но да гледат коте не знам.върнах се отворих входната врата обаче нямаше желание да излиза навън.видя ми се питомно."поприказвахме"си с котето до асансьора.оказа се че той не работи.започнах да се качвам по стълбите но котето тръгна след мен.видях се в чудо направо ми се дорева защото бях принудена да му се скарам да го сплаша за да не продължи след мен.от тогава няма вече такива котешки инциденти.но се размислих именно за липса на организация за помагане на животни в беда.днес сутринта гледах предаване за животните и пак намерени и изгубени.случвало ми се е да срещам почти сигурно загубено домашно куче.но как да го прибере човек като след това няма организация за действие при такава ситуация.
ако котето в моя вход го срещнех и на другия ден щях да вдигна сградата на крака за да се разбере котето на някой ли е или е неканен гост.
Виж целия пост
# 14
леле, вярно какъв съвет съм дала. мислех, че всички котки са като тази на свекърва ми и не понасят валериан  ooooh!

kossi, виж сега мен специално в омраза към животните не можеш да ме обвиниш. отгледала съм 3 кучета, две морски свинчета. 2 от кучетата ми умряха в зверски болки, отровени със стрихинин, съвземала съм се с години. тук обаче говорим за друго. става въпрос за необезпаразитени животни, които трябва да бъдат прогонени. никой не иска да им навреди. преди две седмици дъщеря ми прекара изключително тежко заболяване. една от диагнозите, потвърдена от първоначалните изследвания, беше бактерия, предавана от заразени животни. не пожелавам на никой да мине през ада, в който бяхме. разбираш ли, не искам да се карам с никой, обожавам животните, но не е нормално котка, куче, мишка или бог знае още какво, да ти пикае пред вратата, утре ще го внесеш с обувките вътре и детето лазейки по пода ще лепне някоя болест.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия