След аборта...

  • 1 035
  • 13
Правих аборт в понеделник, в частна клиника. Стана бързо, след час си бях вкъщи. Изрично питах дали да пия антибиотик и категорично ми казаха не.
Обаче чувам от познати, че това било недопустимо и ще си докарам големи неприятности.
Наболява ме слабо и странно, неначесто, но си я има болката, кървя съвсем оскъдно и ръждиво. Само първия ден ми беше обилно.
Не мога да ида на лекар през следващите два дни.
Ще съм благодарна ако споделите своя опит- боляло ли ви е вас, пихте ли АБ и имам ли основание да се притеснявам?
Виж целия пост
# 1
на мен са ми правили кюртаж но то е едно и също (продцедурата)и пих АБ след това задължително , мисля че беше Аугментин на таблетки ,но не помня много добре че беше преди повече от 4 год.обади се на генеколога си които те преглежда по-принцип и тои ще ти каже  bouquet
Виж целия пост
# 2
Както описваш ситуацията, всичко върви чудесно /в предвид времето от извършването на кюретажа/. Няма защо да се притесняваш!
А антибиотик са ти казали съвсем правилно да не взимаш -  ТОЙ НЕ СЕ НАЗНАЧАВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Виж целия пост
# 3
А антибиотик са ти казали съвсем правилно да не взимаш -  ТОЙ НЕ СЕ НАЗНАЧАВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

 Peace

Виж целия пост
# 4
Спокойно Wink
Виж целия пост
# 5
Задължително пий АБ. Но мен след аборта изобщо не ме болеше никъде дори си мислех и се съмнявах че може и да не ми е направен Embarassedно се консултира й и с друг гинеколог
Виж целия пост
# 6
Ами и на мен не ми предписаха антибиотик, но аz на своя глава пих. Това си беШе мое реШение. Не съм привърженик на антибиотиците и не ги пия при най малките оплаквания. Това си е операция все пак. Мое мнение.  Peace
Виж целия пост
# 7
На мен също ми бяха предписали, мисля че е превантивна мярка  newsm78
Виж целия пост
# 8
и аз пих някакъв
Виж целия пост
# 9
и аз пих, казаха че иначе има риск от инфекция.Мисля че пих ципрофлаксацин (или там както се казва Grinning)
Виж целия пост
# 10
И аз пих ципрофлаксацин ( или както там се казва). Задължителен е заради риска от инфекция. Имах ръждиво течение, което не спираше 10 дена, оказа че имам съсирек. Падна сам след-като ми предизвикаха цикъла. Не е шега работа аборта и не бива да се подценява.
Виж целия пост
# 11
Аз пих Аугментин. Не бих пропуснала да пия антибиотик след такава интервенция.
Виж целия пост
# 12
. Задължителен е заради риска от инфекция.

много точно.
Виж целия пост
# 13
АБ не се пие за профилактика, а когато има инфекция и то - след като е изолиран причинителят и.  Peace

Копирам от друг форум (на Военномедицинска академия - София):

    Предписването на антибиотик, който да се приема редовно в продължение на 5-7 дни след манипулацията не е профилактика, а лечение на инфекциозните усложнения. Такава лекарска препоръка следва да се базира на клинични и лабораторни данни, че в момента е налице активен възпалителен процес.

   Ако наистина в организма се е развил възпалителен процес, лечението се извършва по правилата, валидни за лечение на острата тазова възпалителна болест.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия