Завишени левкоцити и бременност?

  • 38 980
  • 13
Здравейте,

Бременна съм в девети месец. Днес си направих изследвания и се оказа, че левкоцитите са ми 13,6 г/л
WBC 13,6 G/L
LYM 5 G/L
RDW 11,7 %

Това са стойностите, при които има отклонение от референтните.
Знам, че е нормално при бременност да бъдат повишени, но при референтни стойности 4 - 9, мисля че 13, 6 са доста Rolling Eyes
Лекарката ми в момента отсъства и не мога да се консултирам с нея. Доста съм притеснена и затова се обръщам към вас.
На какво може да се дължи?
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае? Cry
Виж целия пост
# 2
при бременност е нормално да са повишени левкоцитите също и утайката



Виж целия пост
# 3
Да, знам, че е нормално, но все пак в рамките на определени граници. А какви са те? newsm78
Виж целия пост
# 4
Според мен не са ти чак толкова извън нормата левкоцитите. Не знам защо мислиш, че нормата е до 9.  newsm78 Аз знам за референтни стойности до 10,3 - 11,0.

А СУЕ-то колко е?
Виж целия пост
# 5
СУЕ - то е в норма.
Виж целия пост
# 6
Нормата за левкоцити обикновенно е 10.5 - 11.5.

13.6 не са  толкоз завишени левкоцити. Норми за бременни не знам да има, но за мен са нормални тези стойности. Има и други теми можеш да потърсиш.

За СУЕ си спомням при предишната ми бременност че беше около 35  newsm78
Виж целия пост
# 7
Оооо, благодаря ви милички Praynig. Толкова се бях ошашкала, чееее...
Дано е временно състояние, че от толкоз мислене ще си влоша и другите показатели Crazy
Виж целия пост
# 8
нормално при бременни левкоцитите достигат 10-15 .СУЕ също е увеличена
Виж целия пост
# 9
Имам завишено СУЕ/РУЕ 62mm/h - опасно ли е?
Виж целия пост
# 10
здравейте, бременна съм в 8 мия месец

днес си взех резултатите от кръвта и имам повишени левкоцити 18,0 някой знае ли какво означава това на преглед съм чак след 5 дни
 благодаря предварително
Виж целия пост
# 11
БРЕМЕННА САМ В КРАЯ НА ПЕТИ МЕСЕЦ   , СУЕ МИ Е 40  А ЛЕВКОЦИТИТЕ 10.6  - АКУШЕР - ГИНЕКОЛОГА МИ КАЗА ЧЕ СЕ КАСАЕ ЗА НЯКАКВИ БАКТЕРИИ В УРИНАТА И МИ НАЗНАЧИ СТЕРИЛНА УРИНА, МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ , КАКВО ЛИ МОЖЕ ДА Е ТОВА ПАК СЕГА КАТО ВСИЧКО СИ БЕШЕ В НОРМИТЕ ДО ПОСЛЕДНИЯТ ПЪТ .
Виж целия пост
# 12
Аз влязох да раждам със СУЕ 61, а левкоцитите ми бяха 25 в деня на раждането! Направо бях откачила от притеснение. СУЕ-то ми се повишаваше постепенно от началото на бременността, за левкоцитите нямам спомен, но 1 седмица след раждането левкоцитите ми бяха в нормата, СУЕ-то май спадна по-бавно.
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета,
аз съм 6-ти месец и днес си взех изследванията, според които левкоцитите ми завишени с около 1 над над референтната стойност, та така стигнах до този форум.
и аз не знам дали е добре, но спред Wikipedia определението е "Левкоцити е сборно понятие на всички бели несъдържащи хемоглобин кръвни клетки. Левкоцитите в кръвта се подразделят на три големи групи: гранулоцити, моноцити и лимфоцити. Трите групи клетки имат защитна функция." - мисля си, че щом са си кръвни телца и имат защитна функция е нормално при бременността броят им да е по-голям, за да се пази бебето.
а и в някои референтни стойности са посочени резултати за мъже, което означава, че това са средни стойности на хора, които не са бременни и не трябва да се шашкаме Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия