качествата на замразената кърма?

  • 1 026
  • 8
някой да е чел или чувал нещо по въпроса? нашият педиатър току що ми заяви, че при размразяване се губели незнам какви си ценни белтъци на кърмата и всъщност основното и предимство изчезва.
другия месец ще пътувам за 3 дни и мислех да оставя замразена кърма или кърма плюс изкуствено мляко. имате ли подобен опит? страх ме е, разбира се, най-вече да не го отбия ...
благодаря!
Виж целия пост
# 1
Според мен съставът не се променя съществено при замразяване на кърмата, но има и обратните мнения, разбира се.Сега за отбиването - това,че ще му дават кърма вместо формула не намалява риска.Бебетата се отбиват не заради самото мляко, а заради опаковката Wink  - биберонът!Така че ако искаш да си сигурна, че няма да се отбие - да го хранят с чашка.Но моят син  специално си пиеше сладко сладко от шише като бяхме на вашата възраст, не се отби - напротив, после отказа шишето и сега не пие нищо друго, освен кърма.Но всяко дете си е различно и за да се застраховаш на 100 %, ако много те е страх, нека му дават с чашка, не е невъзможно.
Виж целия пост
# 2
Нашата педиатърка също е на мнение, че при замръзяване и размръзяване на кърмата се губят доста от качествата и, но за такива случаи винаги трябва да има в камерата някое замръзено пликче или бурканче...все пак няма да храниш детето нонстоп със замръзена кърма, а само няколко пъти...
Виж целия пост
# 3
да, при замразяване се унищожават част от полезните съставки, предимно елементи осигуряващи имунитет, но част от тях остават. наскоро андреа$ беше пуснала една статия по въпроса тук. така или иначе по-добре е кърма с намален имунен потенциал, отколкото формула без никакъв. а дали ще се отбие детето след три дни на шише, никой не може да ти каже, децата са различни. едно от моите деца се отби при дохранване, друго - не.
Виж целия пост
# 4
Хранителната стойност на замразената кърма си е същата. Това, което се унищожава до известна степен са имунните й свойства, както е казала и миз. Интересното е, че дори и те са в голяма степен запазени при замразяване на -15 градуса за 3 месеца. Важното е размразяването да не става със загряване, понеже тогава наистина се губят доста от имунните свойства. Ето една таблица с резултати от изследвания по въпроса:
http://www.latrobe.edu.au/microbiology/table7.html
До скоро смятах, че всички (или поне по-голямата част) от имунните свойства на кърмата се унищожават при замразяване, но това изследване ме изненада приятно. Може да го споделиш и със своя педиатър Simple Smile

До другия месец имаш време да се подготвиш със замразена кърма. Даже аз бих ти предложила 3 дни преди заминаването да съхраниш кърма в хладилника - до 7-8 дни спокойно може да я държиш там преди преместване във фризера. В хладилника още повече от имунните й свойства се запазват.

А за отбиването - предложението за чашката е добро. И да се надяваме, че връщането към гърдата ще е бързо.

Успех!
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите!
Може би съм твърде смела, но всъщност не ме е страх, че бебето ще се отбие заради биберона, тъй като той и сега яде веднъж на ден от шише, когато излизам и го оставям на баба му. С такова настървение дърпа от малък, че се надявам да не си го загуби за няколко дни...
А според вас аз колко често ще трябва да се изцеждам докато ме няма? На 4 часа, както е сега графика за ядене или може и по-рядко?
Виж целия пост
# 6
Ами щом се храните по график по-добре и така да цедиш, иначе гърдите ти сами ще протекат в обичайното за кърмене време и ще стане мазало Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Ама и аз така си казвах "тя има силно изразен сукателен рефлекс,какво толкова да й давам от време на време от шише" . Не мога да ти опиша каква кърмаческа стачка ми направи точно като беше на три месеца. Дано при вас не се отрази, но си го имай едно на ум
Виж целия пост
# 8
Но каква точно чашка имате предвид? От тези, които завършват със стесняване?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия