Да спра ли да предлагам пюрета за известно време?

  • 359
  • 4
   Здравейте майчета! Сбъдна се едно мое опасение- малкия злоядко престана да яде зеленчукови пюрета -тотално!
   Отначало предположих че е под въздействие на зъбките( долните 2 изникнаха лесно , но горните ни мъчат сега) , апетитът видимо намаля , макар че като цяло винаги е нехаел към храната , но след вече почти седмица ми прави впечатление , че мляко , каши и плодови пюрета не отказва така категорично както зеленчукови и месни пюрета- не иска даже да вкуси, стиска устата и дори прави опити да повърне...
   Предполагам на някой от вас картинката ви е позната- въпросът ми е да спра ли да предлагам изцяло зеленчукови пюрета за известно време , или да спра и плодовите , за да не свиква още повече с тях (сладкия вкус) или?
   Притеснявам се че не приема достатъчно храна освен млякото- изцедена кърма + малко АМ.
   Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Спри това, което не иска, давай това, което хапва с охота. И не се притеснявай  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря Блонди! Ами това което хапва с някаква охота е мляко и каша с плодово пюре или суров настърган плод- следобяд...
На обяд само мляко ли да му предлагам? Сега въведохме глутена- да пробвам ли попара?Или кашата е по- добър вариант- просто ще съм благодарна на няколко идеи за друга храна освен зеленчукови/месни пюрета...
Виж целия пост
# 3
 ooooh!позната ситуация...моят в продължение на 2 месеца пък ядеше САМО "пуйка с тиква"  Sick...а после изведнъж я отказа категорично.
От зъбите ще е това безапетитие.
Давай наистина това което харесва..наблягай на пресните плодове /които може де/, лично аз не съм привърженичка на мокрия хляб -"попара" и не виждам нищо ценно в нея, но разбира се ти си решаваш Peace
А мляко с бисквити примерно /има и безглутенови ако те притеснява, че скоро си го въвела/.
Относно притесненията за свикване със сладък вкус-те и кърмата и АМ са сладки...не се приснявай, моят освен че мели плодове, мноооого обича и "канга"  Mr. Green/луканка/
Виж целия пост
# 4
Мляко и каша е идеално  Peace
Мляко може да се предлага, пие и да е основно до три годинки, така че няма за какво да се притесняваш.
Суров плод на гладно е съвършено  Simple Smile
За попарата съм скептична, кашата е прекрасен вариант.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия