Черен списък на лекари за недоносените ни дечица!

  • 146 411
  • 57
Ми няма я тази тема и това си е! Хайде да видим кой от кого и защо е недоволен!  Peace
Аз лично не понасям д-р Ранкова /1-ва градска, завеждащ отделение/!  #2gunfire Редовно си просеше по нещо, за да ми позволи да видя сина си....!  #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Здравейте.Аз лично не смея да оплюя които и да било лекар,грижил се за детето ми защото мисля че независимо що за хора са,като лекари дават наи-доброто от себе си за да спасят децата ни.Не мога да допусна че лекар,работещ с тези мъничета може да се отнася несериозно към тях.Аз съм недоволна от отношението им към нас, родителите но не и от грижите за децата ни.Искам да ви помоля да не бъдем краини в оценките си,защото в този форум четат и маичета, чиито деца още са по тези отделения и само ще ги притесним ако пишем краино лоши неща за лекарите.Благодаря ви.А колкото до д-р. Ранкова,аз не я харесвах много, но нищо не ми е искала за да виждам сина си, дори пусна и маика ми да го види.Това беше миналата година, не знам как стоят нещата сега.
Виж целия пост
# 2
д-р КОЛАРОВА -неонатология окр . болница гр. бургас.  подла и бездушна женичка  такива като нея да ги #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 3
С две ръце за д-р Ранкова - и си просеше, и книга ни продаде, а детето виждахме веднъж седмично защото мъжо е полицай. А сме имали право на всекидневно виждане. А и бяха допуснали в отделението вътрешноболнична инфекция - пронхопневмония при недоносени деца, почти 100% от които са имали проблем точно с белите си дробчета! Е на това какво му викаме???
Виж целия пост
# 4
Др.Енчева от неонатологията в гр.Ловеч.
Виж целия пост
# 5
Неонаталозите в МД-София.Единият ми близнак почина там,а те писаха,че живият е починал-объркали се,случвало се!А защо почина,многоуважаеми??? #2gunfireКак се обърква смъртен акт?С невежество,с непукизъм?Живият близнак беше настанен в специализирано заведение за отглеждане на деца"със специални нужди"и от там ми пратиха писмо,че държавата не може да го гледа вече,защото се води мъртъв и от Социални служби вече не им превеждат пари за него newsm78.Та тръгнахме със цялата ни скръб и болка да водим дела да доказваме кое дете кое е,защото поради състоянието им трябваше да се оставят за отглеждане в дом-толкова хубави бяха. #Cussing out
Д-р Правда Попиванова #2gunfire,следеше ми бремеността с близнаците и казваше,че са мноооооооооооого хубави,а те-увредени(с малформации и т.н.)Просто не ми пише повече за това #2gunfireИ тя е в МД София.
Виж целия пост
# 6
С две ръце за д-р Ранкова - и си просеше, и книга ни продаде, а детето виждахме веднъж седмично ....
И изписва децата недоизлекувани и нездрави!
Виж целия пост
# 7
Доктор Атанасова, доктор Железов, доктор Ферменджиева, град Добрич.
Това са все всетила от пероида 88-99 година, акушер гинеколози. Не зная дали някой от тях все още практикува, нито дали е жив, но Господ нека ги съди! Аз мога само да кажа, че тези хора са убийци. Зная, че това са много тежки думи, но възрастта ми и опита ми, не променят мнението ми, както и събитията, които ми причиниха тези "доктори".
Виж целия пост
# 8
С две ръце за д-р Ранкова - и си просеше, и книга ни продаде, а детето виждахме веднъж седмично ....
И изписва децата недоизлекувани и нездрави!
Като чета това и направо страх ме хваща, защото детенцето ми е в І-ва градска Cry
Виж целия пост
# 9
За съжаление и аз съм чула много лоши отзиви за I градска и III градска. Какви истории съм чувала и от лекари и от пациенти. За съжаление условията за недоносени в България са ужасни и човек като няма средства, трябва да се примири, с това което му предлагат.
Виж целия пост
# 10
в Шейново единият ноенатолог вечно идваше пиян newsm61
Виж целия пост
# 11
в Шейново единият ноенатолог вечно идваше пиян newsm61
Ееее ,това вече е направо ужас. #2gunfire #2gunfireТози ,е за убиване #Cussing out
Виж целия пост
# 12
Присъединявам се към мнението за доктор Ранкова.
Редовно си просеше по нещо, за да ми позволи да видя сина си....!  #Cussing out
Даже изписаха сина ми с хрема, която се оказа причинена от бактерия, най - вероятно вътрешно болнична, която причинява плевмония.
Виж целия пост
# 13
Не ми се говори ние какво преживяхме в неонатологията на МБАЛ"Пловдив",а уж е най-добрата в града Rolling EyesИма и добри лекари,но има и...
Виж целия пост
# 14
Моля те напиши имена - момиченцето ми е там в момента и според мен е важно за всички да знаем имената на лекарите за които говориш   Thinking
Виж целия пост
# 15
Д-р Ранкова и целия и екип.
Виж целия пост
# 16
Добре, че не бях виждала тази тема докато синът ми беше в 1ва градска, съвсем щях да се сдухам.  Rolling Eyes
Все си мислех, че само аз съм недоволна от шефката там, бях чувала само добри отзиви за нея, а на мен ми се стори същата, както сте я описали тук. На мен ми каза, че не може да го изпишат преди да свърши клиничната пътека, а също не го изписаха напълно здрав. Казваше и че притесненията ми около състоянието му били излишна драма  Tired И единственото инфо, което даваха беше за това колко е наддал  Tired
Виж целия пост
# 17
И единственото инфо, което даваха беше за това колко е наддал  Tired

Ако не сбъркат картона и да четат данните за друго дете от недоглеждане.
Да, добре че не си прочела темата докато синът ти е бил там.  Whistling
Виж целия пост
# 18
За най-най-най- черният списък е бургаската неонатология!Мръсни нищожества!Те не са хора и за тях живота на дечицата ни е без никаква стойност!
Некомпетентни до безумие,на светлинни години от новостите и световните практики в микропедиатрията!
На първо място в списъка на престъпните никадърници за мен е Хрусанова/лекар не мога да я нарека,за мен тя е убиец!/!
Момичета от Бургас ,ако ви се наложи да раждате преждевременно,бягайте за София или Варна!Тук само могат да разбият живота и мечтите ви!Тук убиват децата ни и дори  после имат наглостта да не искат да ни дадат да си ги погребем...

п.п.Спирам да пиша,че направо откачам като се сетя за тези убийци!Простете ми за правописните грешки,но ръцете ми треперят,а очите ми са замъглени от сълзи...
Виж целия пост
# 19
Добре, че не бях виждала тази тема докато синът ми беше в 1ва градска, съвсем щях да се сдухам.  Rolling Eyes

pitai me men sega kak se 4yvstvam.... ooooh!
Виж целия пост
# 20
моми4ета кажете и за стара загора 4е моето моми4енце е там и мноо ме е страх
Виж целия пост
# 21
Др Радкова-неонатология гр Русе
Виж целия пост
# 22
моми4ета кажете и за стара загора 4е моето моми4енце е там и мноо ме е страх

Мила, погледни  първа страница на белия списък за Стара Загора Wink
Виж целия пост
# 23
не знам дали тук е трябва да кажа това,но аз не съм майка,още съм доста малка  Grinning,но мама ми каза как при моето раждане доктор Михайлова е оставила майка ми да се мъчИ и и е викала,че се преструва,кажете ми това човек ли е??? Знам,че не е точно по темата,но реших да споделя и своето недоволство! #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 24
Моля те напиши имена - момиченцето ми е там в момента и според мен е важно за всички да знаем имената на лекарите за които говориш   Thinking
Говоря за д-р Атанас Петров - неонатолог.Знам че е много прехвален и уважаван,аз не знам що за специалист е...
Докато беше в кувиоз дъщеричката ни, на едно от посещенията ни при нея ни попита, дали идваме за трупчето... Rolling EyesНезнам как да ви обясня какво изпитах...Починалото детенце беше на  друга майка, но си представям и на нея как и е сервирал новината... Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 25
 И аз искам да чуя нещичко за болница Пловдив и неонтологията там. За съжаление аз съм от маиките които си оставиха там на техните "специалисти" моето момченце което беше здраво и доносено но направи бронхопневмония с която те не се справиха и не откриха навреме и сега моето момченце е ангелче, това се случи преди близо 5 месеца. Искам да чуя има ли и други случаи за да разбера дали това е вътреболнична инфекция. Защото не му направиха аутопсия и нещата бяха много скрити, покрити и така и не ми дадоха обяснение какво точно се случи с него. Казаха ми че аз съм го заразила, изкарала съм била нещо и прочие, да ама аз през цялата бременност не съм кихнала. И сега ме е страх да забременея отново за да не ми се случи същото. Искам да чуя има ли и други майки които дечица са изкарали някаква инфекция в тази болница.
Виж целия пост
# 26
здравейте аз ли4но съам ходила при доц.Шмилев за консултация в детскатаклиника в пловдив и съм доволна от него също и от д-р Мумджиев тои е от стара загора но в определени дни ходи и в пловдив дано ти помогна
Виж целия пост
# 27
И аз искам да чуя нещичко за болница Пловдив и неонтологията там. За съжаление аз съм от маиките които си оставиха там на техните "специалисти" моето момченце което беше здраво и доносено но направи бронхопневмония с която те не се справиха и не откриха навреме и сега моето момченце е ангелче, това се случи преди близо 5 месеца. Искам да чуя има ли и други случаи за да разбера дали това е вътреболнична инфекция. Защото не му направиха аутопсия и нещата бяха много скрити, покрити и така и не ми дадоха обяснение какво точно се случи с него. Казаха ми че аз съм го заразила, изкарала съм била нещо и прочие, да ама аз през цялата бременност не съм кихнала. И сега ме е страх да забременея отново за да не ми се случи същото. Искам да чуя има ли и други майки които дечица са изкарали някаква инфекция в тази болница.


Защо е било детето ти е било в Неонатологично отделение? Не е ли трябвало да бъде в Детско отделение Thinking
Съжалявам за загубата.  Cry Praynig Поне напиши името на лекуващия му лекар.
Виж целия пост
# 28
Здравейте,
моето момченце беше в неонатологията в I-ва градска, и гласувам с 2 ръце за д-р Ранкова. Толкова ми беше болно че мога да да го виждам веднъж седмично, а веднъж като закъснях за свиждането с 2 минути, и тя не ми позволи да го видя защото имали банкет а аз съм закъсняла Shocked Егати безчовечието #Cussing out А следващата седмица пък ми каза: Ееее ама не сте ли го виждали ooooh!
А пък преди изписването ме извика в стаичката и ме пита за дарение да направим от фирмата в която работя, но да побързам че да го изпишат още другата седмица, сякаш това зависи от това дали ще дадем парите Rolling Eyes
Много здраве и щастие за дечицата ни пожелавам Hug
Виж целия пост
# 29
да не се повтарям много-др.Ранкова от 1 градска!!!!!!!!!!
Вечно приписваше разни проблеми от други деца на моето  Shocked То прегледи при кардиолог,при очен.... ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 30
Точно заради Правда Попиванова,която в 6 месец ме прие за задържане гледа ме на 4Д,и на още един ехограф,та заради нея две седмици след като ме исписа ми се отлепи плацентата и сега сина ми се мъчи в кувьоз.Роди се милич 900грамаи едвам го спасиха,а като ме прие пак тя с кръвоизлива ,и още 4 лекари се чудеха какво д аправят,не можело еди кво си,зашото съм била там преди две седмици и ТЯ НЕ ГО БИЛА ВИДЯЛА  newsm78 #2gunfireхематома,заради който стана тая работа #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing outкакво да се прави,но в Майчин дом неонатолозите са доста добри и откъм апаратура(не всички де),ако не бяха те Rolling Eyes.....................
Виж целия пост
# 31
Направо страх ме хваща от всичко, което прочетох! Специално за тази д-р Ранкова няма ли начин да бъде уволнена?след като има толкова оплаквания...?
Виж целия пост
# 32
И моите близнаци ги преведоха В първа градска днес.Направо ми се изправят косите като чета  smile3518
Виж целия пост
# 33
доц. Димитрова МД. Ако някой с по- слаба психика беше извървял моя път, по който тази жена ме прати сигурно сега щеше или да на 4- ти километър, а може и на 2 метра под земята. Накратко тази женица ми постави страшната диагноза септико оптична дисплазия в прехваления МЦ Фемина, където също работи. С една дума слепота на 100%. Как се поставя такава диагноза пренатално незнам без никакви изследвания. Но това единствено донесе преждевременното ми раждане и после 1 месец неонатолозите да ти говорят за някакви си 10-12% шанс изобщо да оцелее. Кошмар само аз си знам какво ми е било. Сега вече детето ми е на 3 месеца храни се, расте и най- важното не е сляпо. Затова мой съвет е не се предоверявайте на големите и прехвалени умници, защото все пак сме преди всичко хора и всички сме грешници!
Виж целия пост
# 34
Присъединявам се към лошите мнения за д-р Ранкова от 1ва градска. Тази жена не трябва да е шефка на отделението. Отношението и към родителите на децата там е посредствено. Информацията, която дава за децата е само колко грама са качили, а като я попиташ нещо друго ти се хили и много не казва. Що се отнася до грижите за децата- небрежност. След като моето дете беше стабилизирано в университетската педиатрия, с тегло 1500 г. и прехвърлено в 1ва градска на 3тия ден д-рката се обажда да каже, че нямало сърдечен ритъм 5 мин. и след като му го върнали го прехвърлили отново в университетската болница, но бебенцето вече изпаднало в кома с 100% увреден мозък. Не знам точно какво е станало, но едно установявам по думите на д-р Ранкова и на някои от д-рите от университетската педиатрия - не са му чистили редовно секретите от инфекция и навярно се е задушило. От университетската болница и те имат вина, че явно рано са го прехвърлили на място, къдено няма необходимите условия и грижи за недоносени деца, които не са напълно излекувани от инфекции. За тези малки същества трябва да се грижат съвестни и внимателни хора, а не хора, които ''бързат за заседения'' както д-р Ранкова и не могат да дадат на притеснените родители информация за децата им!
Виж целия пост
# 35
И аз да се присъединя към лошото мнение за Ранкова синът ми беше 6седмици в отделението и нито един път не ни каза нещо повече от качил / свалил е  50/100грама. А когато я питахме нещо друго или ни се подиграваше или ни игнорираше. Немога да я нарека човек камо ли лекар.
Виж целия пост
# 36
Съгласна съм с всички мнения за д-р Ранкова.
Синът ми беше 3 седмици в Първа Градска и успях да го видя само веднъж - когато го преместиха от педиатрията.
Когато го изписваха се чудех дали това е моето бебе.
Виж целия пост
# 37
д-р  Бочева-Варна
Виж целия пост
# 38
ужас ,като ви чета настръхвам направо.Какви са тези "лекари"
Виж целия пост
# 39
Благова и всички от бившата "Тина Киркова" в София. Недоносено бебе, с ниско тегло. Уж всичко му беше наред. Нямаше кой обаче да ми каже, че в такива случаи се прави трансфонтанелна ехография. Ако я бяхме направили и открили кистата на мозъка на време (а тя най-вероятно се е получила още в утробата, защото Савова от същата болница ми каза, че се напишквам, а всъщност са изтичали водите и бебето ми стоя така доста време), то нямаше сега да е с ДЦП, нямаше да се налага операция на главата.
Виж целия пост
# 40
dr.TOPALOVA ili po skoro UBIITZATA TOPALOVA ot PLOVDIV....................SHTO ZA LEKAR............KAK OSHTE NE SI E SKASALA DIPLOMATA...............
Виж целия пост
# 41
Незнам дали моят пост е за тук,но моето бебе също се роди малко по-рано и както се оказа след множество изследвания не в 34г.с.,а 4 дни преди деветия месец,но това е минало.Иде ми думата за небезивестния в Пловдив Иво Чолаков,който от уважение към всички пишещи тук няма да нарека доктор.Чолаков се оказа ортопед в 2 частни клиники,една държавна болница и заради всички,който го хвалят,отидохме с малката при него за рутинен преглед за луксация.Накара ни да купим отропедични гащи за двумесечни,имала дисплазия на дясното краче,каква беше нашата изненада,когато се прибрахме вкъщи и се оказа,че прехвалените гащи "Фрейка"и стигат почти то вратлето,защото е дребничка...не й ги сложих!!На следващият преглед след 3 месеца пак при него(нашата педиатърка работи само с него)първия му въпрос след влизането ни в кабинета му беше:"Вие купихте ли ортопедични гащи?",аз му казвам:"Купихме".И неговото заключение беше,че добре се е повлияла от тях,след като му казах,че не ги е носила въобще,че той е предписал по-голям номер,сам се опита да й ги сложи,което се оказа невъзможнос-все още беше дребна за тях..Излизайка,преди да тръшне вратата промърмори:"Какво да направя,че е недоносена,бахти недоносчетата!"
Мисля,че коментар по-нататъшен е излишен!
Виж целия пост
# 42
Здравейте,искам да добавя в черният списък и един не доктор а търговец.Така наречения д-рВалентин Кирилов Иванов от Тина Киркова това не е лекар, а изчадие божие,това е малко за него но.......
Виж целия пост
# 43
Aу.. свива ми се сърцето като чета мненията ви за д-р Ранкова... Синът ми ще бъде преведен в Първа градска другата седмица.. Боже, дано имаме късмет...  Praynig
Виж целия пост
# 44
Здравейте,искам да добавя в черният списък и един не доктор а търговец.Така наречения д-рВалентин Кирилов Иванов от Тина Киркова това не е лекар, а изчадие божие,това е малко за него но.......
Брех радост за очите ми да видят още една като мен с такова мнение за тоя боклук неземен!
Добре,че се отървах да не раждам при него! Много ми е дълга историята,но наистина това същество Валентин Иванов.... #Cussing out той не само че е търговец,взима пари и за не свършена работа,освен това е и некадърен в работата си!това го казвам с ръка на сърцето!
Виж целия пост
# 45
Незнам отново дали съм недоволна,може би поста ,че се стори на някой неуместен,но го пиша тук по няколко причини:Става дума за професор вече Иван Иванов - невролог,който има чисто професионалните ми адмирации,станал е професор,за което браво!
Дъщечриката ни,оба4е трябваше януари месец да бъде на контрола при него,но той не работи със Здравната кса,така,както това се случваше в рамките на миналата година,чудя се защо ли?И ,ако като доцент ни взе 65 лева за контролен преглед,сега като професор колко лище струва?Отказахме се от неговите услуги,намерихме нов невролог.
За друго ми е ,обаче мисълта,като изключим безкрайното чакане пред кабинета му до 10-11 вечерта с малко дете,изведнъж както се развивахме нормално ни написа епикриза на ръка 82.0....и на моя въпрос какво е това като диагноза?Отговорът му беше-недоносеността не е диагноза,това е насочваща такава.Аз разбирам,че му трябват за професурата брой диагностицирани лица,но новия ни невролог каза,че сме съвсем в норма.На кого да вярвам?
И още по-парадоксалното,изпрати ни на физиотерапия за опора и седеж,въпреки че малката към онзи момент си седеше съвсем добре.Отиваме ние на физиотерапията и се оказва,че според рехабилитаторите и това ,което проф.Иванов е написал,изглежда,че тя не може да си държи главата самостоятелно,не следи предмети,не може да се обръща и нищо не може,и ми се накараха,защо сега я водя!!!!А не беше вярно,наложи ми се да се обяснявам с няколко отделни рехабилитаторки ,че горната част на епикризата няма логическа връзка с долната и им я крих с ръка,за да се убедят...беше трагикомично!След обстоен преглед от комисия рехабилитатори се установи,че малката ми е съвсем в норма и отговаря не на коригираната,а на реалната си възраст-10 месеца тогава,като развитие.
Излезе дълъг пост,за което се извинявам и един последен съвет,ако позволите-не се предоверявайте на светила!
Виж целия пост
# 46
Моето детенце се роди 900гр в 21 г.с. и няма да ви казвам какво ходене по мъките беше заради "доктори".Като цяло и аз съм с две ръце за Ранкова,но не е и само тя!В майчин дом,два дена след като се роди са опитали да го захранят в следствие на което той получава перфорация на червата.Отива в Пирогов,д-р Бранков го оперира (невероятен специалист) и докато беше в реанимацията нямахме никакви грижи.Върнаха го в Майчин дом,където не помня след колко време му се инфектира опрацията-връщат го в Пирогов,но този път в кърмаческо отделение.Първоначално,др.Боева (педито на отделението) беше много груба,но след като се накупи всичко от списъците,които ти дават там става мила и любезна.Както и да е,след втората операция на малчо (затваряне на пасажа) от Майчин дом не искат да го приемат обратно,защото вече бил външно бебе и го пратиха в I-ва градска.При престоя на малчо,той получава кръвоизлив от устата,от което тя се стряска и ми звъни.С мъжът ми отиваме там да ни обясни по-подробно,а тя почна да ми го хвали,колко бил усмихнат,колкото бил пъргав за тези грамажи и така докато в един момент не ни заяви:ами то,ако се повтори може и да е фатално.Праща ни до Янко Сакъзов (паметника Левски) за лекарство,което струваше 120лв,а между временно води тел.разговори с III-та градска детето да отидело там.С мъжът ми купихме лекарството,което трябва да седи само в хладилник,тогава беше страшна жега и аз го бях сложила в краката ми,където духаше климатика.Преди да се кача в отделението,минах през една будка да им занеса почерпка и точно като излизах от асансьора и видях една от сестрите  да изнася бебе.Не знам какво ме накара да се обърна тогава и една друга ме попита къде съм мислела,че отивам.Казах й само,че искам да видя дали това е моето бебе и тя с цялата си наглост ми казва да.Бясна питам къде отива без да съм уведомена и тя ми посочва кабинета на Ранкова да съм отишла там за информация.Още не съм се обърнала да я видя и тя като видя плика и очите й светнаха.Каза ми,че лекарството нямало да му трябва и че е говорила с III-та градска да го прекарат там.Хвърлих й плика в лицето и отиваме натам.Безкрайни благодарности да Д-р Радичкова,д-р Памукова и д-р Радулова (тя дава дежурства и в Майчин дом).Когато казахме на Радичкова за какво става въпрос,няма да ви казвам как побесня.Оказа се,че при най-малкото нещо,което стане с някое дете (както в случая при нас,защото кръвоизлива се оказа,че е от махането на сондата) го махат от там,че ако евентуално станело нещо да не ги обвиняват тях.Както и да е изписаха ни и от III-та.След като се прибрахме вкъщи,минаха се няколко дена и детето почна да реве без да спира.Понеже беше още прекалено крехък не можех да го изкарам навън и звъня на неговата докторка с молбата да дойде да го види,защото не спира да плаче и да прецени дали са колики или нещо сериозно-тя ме сряза преди да и кажа,че ние ще я вземем и т.н.Отидох в Пирогов и се оказа,че трябва да постъпи по спешност за операция на заклещена херния....Сега вече всичко ни е наред,на 9 месеца сме,но ако всички си вършеха работата както би трябвало за специалисти с такива малки човеченца нямаше да минем през всичкия този ад!А сигурна съм има още много такива случаи...
Виж целия пост
# 47
Много съжалявам за всичко,което ви се е случило!Дано случеите стават по-малко,ама надали:(Важното е ,че малчо е жив и здрав:)
Виж целия пост
# 48
 И аз като всички по-горе загубих син на 35 дни, поради смелостта на д-р Димитрова, завеждащ отделение в МБАЛ"Св. Пантелеймон" гр. Ямбол, която се грижи за недоносените деца.  След като като закарахме детето по спешност в същата болница д-р Димитрова дори не разбра, че детето е умряло от тетаност,  заразено след раждането при нейните грижи. Нещо повече, опита се да изкара мен убиец и ако не беше експертизата на полицията, незнам какво щеше да ми се случи. #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 49
Ewera, съжалявам за загубатат ти  Cry
Виж целия пост
# 50
"Доктор" Божидарова, Педиатрия - гр. София

Специализира неврология  на около 60 годишна възраст. Детенцето ми бе прието в отделението за наблюдение след температурен гърч, а тя ни диагностицира с ЕПИЛЕПСИЯ  #2gunfire и се опита да ни назначи терапия за период от 2 години. Аз съм много мнителна и скептична и потърсих още няколко мнения, които категорично отхвърлиха горното съмнение и съм щастлива, че не съм и допускала да стартирам подобно 'лечение' , поставено след преглед, продължил 2 минути.

Не искам реванш, но ако мога да предпазя някой родител от неадекватно лечение и недоказана диагноза, ще съм била полезна с тази публикация!

Дано всички дечица растат здрави, за радост на родителите си!
Виж целия пост
# 51
"Уникалната", бездарна, безморална и нагла д-р Аргирова завеждаща неонатологията на МБАЛ "Пловдив" , която се е взела толкова насериозно като всемогъща, че не е истина. Живее с чувството за безнаказаност само защото съпругът й е шеф на болницата.....  но до кога ли?
Виж целия пост
# 52
здравей kriva_niva,
явно много си насъбрала на въпросната докторка, но моля да споделиш какво е станало, за да можем да се ориентираме и ние четящите този прекрасен списък

надявам се, да не е твърде болезнено за теб
Виж целия пост
# 53
Д-р Лиляна Димитрова, Токуда.
Детски офталмолог Токуда. Зарази сина ми с вирусен конюнктивит при преглед за ретинопатия. Детето не беше мърдало от неонатологията. Заразени бяха и други, но разбира се "нямаше връзка с прегледа". "Зараза с неустановен прозиход",  напълно случайно от цялата неонатология се заразиха само прегледаните него ден.
Ако един лекар е толкова небрежен да зарази 5 недоносени, рискови деца, иди и разчитай. Иначе е голямо име  ooooh! Благодаря,няма нужда.
Виж целия пост
# 54
Здравейте.Аз лично не смея да оплюя които и да било лекар,грижил се за детето ми защото мисля че независимо що за хора са,като лекари дават наи-доброто от себе си за да спасят децата ни.Не мога да допусна че лекар,работещ с тези мъничета може да се отнася несериозно към тях.Аз съм недоволна от отношението им към нас, родителите но не и от грижите за децата ни.Искам да ви помоля да не бъдем краини в оценките си,защото в този форум четат и маичета, чиито деца още са по тези отделения и само ще ги притесним ако пишем краино лоши неща за лекарите.Благодаря ви.А колкото до д-р. Ранкова,аз не я харесвах много, но нищо не ми е искала за да виждам сина си, дори пусна и маика ми да го види.Това беше миналата година, не знам как стоят нещата сега.

Напълно съм съгласна, че няма смисъл да обсъждаме некоректното отношение на лекарите към нас, бъдещите и настоящи майки, макар, че заслужаваме по-добро. Но все пак най-важно е, че такива лекари дават всичко от себе си, за да спасяват нашите беззащитни дечица. Длъжни сме да изтърпяваме всичко за тяхното оцеляване.
Виж целия пост
# 55
Допълнение към списъка - "невероятните докторки" в МД София! Начело с прехвалената Слънчева - най-безхаберната и нагла жена, която съм виждала! А си позволява да пише тук и дава съвети! След 3 месеца в неонатологията се нагледах на какво ли не, а прибавям и фактът, че за малко на два пъти не убиха сина ми.

Масово се изписват бебета с големи проблеми, защото били свършили пътеките, без да се даде каквато и да било информация на родителите! Вадят деца по-рано нарочно, само и само да минат през неонатологията и да приберат парите от ЗК.

Лично моят син го изписаха като клинично здрав, а той е бил задържал огромно количество вода и целият оточен. Получи спазъм на белия дроб, спря да диша в ръцете ми и нямам представа как го спасиха. И естествено обвиниха мен, че съм го била заразила с някакъв вирус! А малоумната Слънчева ми се хилеше насреща и ми обясняваше, че ставали грешки!

Ако ми застане още веднъж отпред, просто ще омета с нея целия Майчин дом! Избягвайте съветите и, както и всякакви въпроси към нея! Това не е човек, а меркантилно животно!
Виж целия пост
# 56
Др. Божинова от болница Свети Лазар. 
Виж целия пост
# 57
Д-р Райна Калпазанова от Благоевград!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия