Битово - съседски проблем

  • 17 702
  • 64
Ето я на кратко ситуацията. Майка ми живее на 8 етаж /последен/. Аз и детето и гостуваме на всеки 3 дни когато мъжа е 24ч. смяна. Всяка вечер у тях мирише /слабо казано/ на дим. Миризмата е главно от кухнята, но тоалетната и килера са меко казано задимени. Значи ако се наложи да влезеш в тоалетната, вършиш работата на отворена врата, защото ако я затвориш не се диша. Причината е: На първия етаж гори печка. Там където е комина за аспирация е и комина на печката. След като дълго търпяхме помолихме съседите да вземат мерки. Знам ли да се помисли за някакво решение. Да се почисти комина, да се види каква е причината. Уви никакви мерки не се взеха. Палтата ни сутрин миришат все едно живеем в катун. Детето вечер не ходи в тоалетната, а на бебешко гърне /малкия е с астма/. Днес говорих със съседката и получих отговор решение няма. Извикайте майстор. С една дума спасявайте се. Не ми е, че ще платя за майстор. Защо се питам аз да го правя. Те горят печка, те използват комина. АЗ съм засегната от това, че не се поддържа нещо, което не ползвам. Накрая на този идиличен разговор казах на момичето, че ако  не вземат мерки най - добросъвестно ще запуша комина. /Няма да го направя разбира се/ В последствие се оказа, че 6 и 7 етаж са с нашите проблеми. Кажете как се решава тази ситуация? Какво мога да направя та да накарам съседите си от 1 етаж да вземат мерки и да използват правилно и комини, и печки? Редно ли е да ме карат да си викам майстор като не ми се живее в пушилник, за който дори нямам вина?
Виж целия пост
# 1
След като не се взимат мерки моето семейство и другите съседи бихме си отстранили проблема-не бих подложила детето си да диша този въздух.
Виж целия пост
# 2
иди в пожарната и обясни. Ще ти дадат съвет. Те са доста стриктни по отношение на комини и пожаробезопасност.
Виж целия пост
# 3
начи доколкото знам е забранено в блок да горят камини и други подобни,но в БГ нали знаеш как обичаме забранените неща Mr. Green
Ти си в абсолютното си право поне в къщи да дишаш някакъв що-годе чист въздух-така че смело си търси правата-това е твойта частна собственост и никой няма право да ти нарушава хатъра.Щом казваш че и други съседи се оплакват,обединете се и ги притиснете в ъгъла,а и детето ти е с астма,така,че действай ако трябва и на по-висши инстанций,а пък и там ако не стане направо му запушвай комина.
Виж целия пост
# 4
И мойте комшии готвят на балкона на спалнята( бобове,лещи, запръжки,не е за разправяне), особенно лятото и душата ми се осмърдява,ама... наш си проблем! Кали е права,взимайте мерки сами, то си е за вас все пак.
Виж целия пост
# 5
Опитай това, което те е посъветвала Тити.Ако не стане, запушете комина.
Виж целия пост
# 6
иди в пожарната и обясни. Ще ти дадат съвет. Те са доста стриктни по отношение на комини и пожаробезопасност.
Съпругът ми е пожарникар, но не в градската пожарна. Току що ми каза, че нищо не мога да очаквам от тях. Ако искате инат ме наречете, но не бих извикала майстор за моя сметка. Не е редно. Малкия го пазя в една от стайте, която е проветрена. Вярно усложнявам си живота, като ограничавам движението вкъщи, но се разбираме. Искам някак си тези хора да си поемат отговорността. И то не за друго, а защото така е редно.
Виж целия пост
# 7
А няма ли начин да запушите комина наистина?
Виж целия пост
# 8
А няма ли начин да запушите комина наистина?
Лилита не е редно. ОТ 7 етаж надолу ще стане ад. Пък и въпросият "комин" го ползваме за аспирация. Иначе за точно 5 мин. ще го напълня с пяна.
Виж целия пост
# 9
  Ама изобщо няма да им се моля в тази ситуация. Щом с добро не става, бих запушила комина без въобще да се двуомя.
Виж целия пост
# 10
Бих опитала всичко възможно - където мога, ще пусна жалба, каквато мога проверка ще им изпратя. И ако нищо не даде резултат без никакви угризения ще запуша комина.
А няма ли начик да запушите комина някъде около вторият етаж - на тях не им ли е чадилник в апартамента???
Виж целия пост
# 11
Ако ти не запушиш комина и той не бива почистван от време на време, сам ще се запуши, но тогава ще стане наистина зле. Има вариант и самият комин да е кофти направен и дори да няма нужда от почистване, когато задуха вятър пак да се усеща миризма, но тя не е много силна и много често и долу-горе се търпи. В блока, в който живеят родителите ми, всички имат такива печки ( в квартала въобще не е прокарван ТЕЦ). Коминочистач се вика всяка година, не е много скъпо ( не че трябва ти да плащаш) , а самото почистване става много бързо. Така че, моят съвет е- запуши комина, грозно е наистина, но здравето на детето ти е по-важно, след като веднъж се занимае с отпушването му и види каква елементарна процедура е, съседката ти сама ще започне да се сеща да го прави.
Виж целия пост
# 12
Чакайте малко! Какво запушване на комин ви гони? Ако не знаете, коминът  е за това-да минава пушек през него. И то от печки, не от аспиратори. Аспираторите не се включват към комини. Или ако се включват трябва да е в отделна част на комина, която е за аспиратори. Ако няма-димът се извежда навън през дупка в стената.
Възможно е при вас да влиза дим не заради това, че е запушен комина. А например в апратамента на майка ти да има нещо недобре направено. Не знам точно какво.
По принцип коминът е обща част-както стълбища и асансьор. И ако има нещо, което трябва да се прави по него всички трябва да съберат пари. Независимо дали ползват или не. Това е положението.
Но да запушвате комин, който си се ползва по предназначение е меко казано нагло.
Виж целия пост
# 13
Права е Саня. Отдушникът си е отдушник,
а коминът -комин, не би трябвало в отдушника да се включват печки.

Има и нещо друго - коминът на един 8 етажен блок не е  един отвор от първия до последния етаж,
например първите 3 етажа са свързани на една дупка, следващите на друга
/ дано някой ме разбра какво се опитвам да обясня/.
И ако сте се качвали на покрива на блок се виждат в комините 3-4 отвора,
така че за проблема при вас трябва да се разбере откъде идва,
едва ли е от първия до последния етаж.
И не запушвайте отвора с пяна, ако не искате да си подпалите блока.
Виж целия пост
# 14
Затапваш комина и си решаваш проблема. Нищо няма да предприемат, не се заблуждавай. В БГ всеки се спасява поединично, такъв ни е манталитета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия