Съвет за нов LCD телевизор

  • 25 252
  • 30
Решили сме да си купим 40-42 инчов LCD телевизор ,но не можем да изберем между марките SONY и SAMSUNG. newsm78 .Някой да си е купувал скоро и да ни помогне в избора на такъв .Днес пак гледахме и вече тотално се объркахме от нови модели ....
Виж целия пост
# 1
Ние скоро трябвашеда избираме телевизор и бях много учудена, когато консултантът ни обясни, че по отношение на LCD телевизорите, Самсунг са най-добри. Сони и Самсунг се произвеждали на едни и същи места. Обясни някакви технически неща,  които изобщо не  разбрах, но в крайна сметка ние избрахме Самсунг. Човекът е приятел на мъжа ми, така че не просто  се опитваше да ни набута Самсунг, а явно реално е така.
Виж целия пост
# 2
Ние пък,както обикновено,вечно бързащи,без да разучим това-онова,взехме 43 инчов Хюндай newsm78,за 1700лв.Тепърва ще пиша как е Hug
ако оцелее от дребните
Виж целия пост
# 3
Самсунг са лидери в тази технология, затова имаме Самсунг.
Виж целия пост
# 4
Единствен в света производител на матрици (ЛЦД и плазмени  екрани) си остава Самсунг- Корея. Сони, Панасоник, Дел, Сименс, Филипс и всички други производители на "плоски" телевизори и монитори купуват от тях матриците и затова най евтини са на Самсунг. Не че другите нещо се различават от тяхните. Просто модел, дизайн и начин на разработка. Частите на повечето се произвеждат в Тайланд и Сингапур. В България също се сглобяват черна и бяла техника внесена като части от Азия за да не се плаща мито и да излезе по евтино под името НЕО, Елит и Санг само че Технополис не съобщава това на клиентите си за да не загуби аудиторията!
Виж целия пост
# 5
А що не ви казват в магазините и по колко телевизора Самсунг дефектират и какво правят от сервиза? Thinking
Виж целия пост
# 6
И аз се интересувам. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 7
Самсунг не стават, един върнахме на втория ден, това е тв с най-лош звук. Избери си Сони, LG, Филипс, Панасоник (в тоя ред)
Гледай да full HD, 1080p (основно), оттам нататък другите индивидуални екстри.
Sony KDL 40T3500AEP 2999лв. другите марки, с подобни характеристики са 200-400лв. по-евтини като аналог, за 42 инчов минаваш 3000лв със Сони.
този също е добър като цена http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025040
 Друго много добро попадение е  :peace:LG 42LF75, по принцип LG имат най-добрия звук за тв. цена около 3000лв, динамичен контраст 10 000:1 (по-голям от горните), 5ms опресняване на матрицата, full HD, поддържа BlyRay си HD DVD, HDMI вход на 1080р, 4х7W двулентови високоговорителя, рез.1920х1080 - това сме си заплюли, като алтернатива на скъпо Сони със подобни характеристики
До сега имаме две LG и сме доволни като цена, качество, В хола сме със 37инчов LG, но HDready само си представям ако е fullHD 42инчов какъв кеф ще е да гледаш филми.
Виж целия пост
# 8
Единствен в света производител на матрици (ЛЦД и плазмени  екрани) си остава Самсунг- Корея. Сони, Панасоник, Дел, Сименс, Филипс и всички други производители на "плоски" телевизори и монитори купуват от тях матриците и затова най евтини са на Самсунг. Не че другите нещо се различават от тяхните. Просто модел, дизайн и начин на разработка. Частите на повечето се произвеждат в Тайланд и Сингапур. В България също се сглобяват черна и бяла техника внесена като части от Азия за да не се плаща мито и да излезе по евтино под името НЕО, Елит и Санг само че Технополис не съобщава това на клиентите си за да не загуби аудиторията!

само че на мен ми го казват, защото имам човек който си изкарава там хляба и сме направо маниаци на тема техника и ако има нещо което да ме дразни знае че ще отида да му го връщам и не иска да си навлича беля на главата, затова е достатъчно обективен с нас.
Технополис не препоръчват Самсунг (поне на постоянни клиенти), защото не са вносители те и на могата да правят замени (не веднъж сме връщали телевизори), и отстъпки от цената, затова който иска Самсунг си го купува от Техномаркета на най добра цена, но от опита ми със Самсунг се оказаха доста посредствена  ТВ-видео техника, отговаряща на цена-качество.
Виж целия пост
# 9
Мисля ,че ще спрем наистина на SONY.Имаме още малко време да решим какъв модел от всичките да изберем.Не ми се ще да дадем луди пари за нещо което не е добро.Ще следя за още мнения   bouquet
Виж целия пост
# 10
защо никой не пише за шарп? в доста други теми четох, че те са най-добрите при LCD телевизори..
за самсунга може само да добавя, че имат и фабрична гаранция и в случай на дефект в сервиза са длъжни да го прегледат до 2 дни.
и да задам и още едно въпросче - за колковреме сменяте каналите? при мен има доста голяма разлика при превключване на друг канал, което много ме дразни  Close
Виж целия пост
# 11
здр.
Ние си купихме преди 4месеца на LG и мога да ти кажа че сме много доволни
има страхотни цветове досега сме нямали проблеми.
препоръчвам ти го...
Виж целия пост
# 12
Още един глас за Samsung.
И аз съм чувал някъде това за матриците.
И още че и СОНИ и САМСУНГ се сглабят на едно и също място в Унгария.
Виж целия пост
# 13
SONY естествено.  Wink
Виж целия пост
# 14
Подкрепям напълно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия