Коледните тържества в детските градини

  • 11 208
  • 44
Не знам как се прави анкета ...

Та, колко струва във вашата градина Коледното тържество?

В нашата е 7лв. Държавна градина.
Виж целия пост
# 1
 Shocked
В тях влиза ли и подарък за детето? newsm78
Виж целия пост
# 2
2.50 само за почерпка от Дядо й Коледа  Thinking Вече й обясних, че подарък няма да й носи, а ще го мушка под елхата вкъщи, за да няма драми в градината.  Tired
Виж целия пост
# 3
2 лева + подарък от мен! Wink
Виж целия пост
# 4
Безплатно при нас. Подарците се раздават от Дядо Коледа, но се отварят в къщи. За да няма драми. По желание родителите носят сладки за почерпка.
Виж целия пост
# 5
В нашата ДГ е 12 лв. 5 за играчка в групата(голяма играчка за момиченцата и за момченцата),5лв за торбичка с лакомства и 2 лв за театър. Подаръците ще са у дома под елхата;)
Виж целия пост
# 6
Миналата седмица ми казаха на 20-ти да нося
опакован подарък, защото ще имат Коледно тържество.
Много се въодушевих и даже щях да купувам дискове
за камерата да снимам малкия. Вчера питам какво
учат децата за тържеството, че малкия от 2 седмици
като пее едни Коледни песни та умираме от смях.
Учителката ми каза какво горе долу ще изпълняват децата
и аз щастлива казвам, че ще ги снимам с камерата, а тя
" Родители на тържеството няма да присъстват "
Еййй направо все едно ме поля леден душ.
Казвам " Ама как така - това ще е първато Коледно тържество
на малкия ", а тя ми каза, че това го правят, защото са били още малки
и от минали години имат горчив опит. Вместо да е весело и всички
да се забавляват децата започвали да плачат, да дърпат родителите си да си ходят
и т.н.
При вас как ще е ? Става въпрос за ясла.
Виж целия пост
# 7
При нас на 19 ще има тържество, също без родителите. Ние трябва да занесем подарък за нашето детенце от Дядо Коледа. То и нашият вкъщи не спира да пее. Той е първа група в градинката. Миналата година на тържество в яслата, той като ни видя млъкна и към нас гледа около 5 мин. и после рев и при нас. И повечето деца бяха така, та за тях ще  е по - спокойно така да са без родители. Първо се притесняват от непознатите и като си видят мама и се разнежват.
А пари не даваме за тържеството, освен тези дето си купуваме подаръка, но то си е за моето дете и всеки сам си преценява какво да вземе и за колко пари.
Виж целия пост
# 8
40 лв. -държавна-За подаръци на децата-еднакви за момичетата и еднакви за момчетата и за подаръци(играчки) за самата група,почерпки,тържество,подаръци за госпожите евентуално...
Виж целия пост
# 9
12лв.-става въпрос за  държавна ясла.С тях ще се закупят подаръци на децата-различни за момченцата и момиченцата, торбички с лакомства за всяко дете, както и 2 по-големи играчки,които ще останат за групата.
Виж целия пост
# 10
Нас още не са ни сюрпризирали. На родителската среща са събирали по 20лв за закупуване на учебни материали, не знам дали остатъка ще използват за тържеството.
Виж целия пост
# 11
Нищо не струва при нас (държавна ДГ), плащаме само подръка, който сме купили за детето. Единственото, което поискаха извън това е, да купим бели чорапогащи за момченцата, защото играят зайчета. Костюмите и почерпките са от градината, театъра го играят учителките. За първа група, уви  Rolling Eyes, тържеството е без родители, защото още са малки и до известна степен неуправляеми... Така беше и в яслата.
Виж целия пост
# 12
Подаръка си го даваме сутринта ние на учителките , да го предадат на дядо Коледа, пари не са ни искали, аз попитах за почерпка да носим ли нещо, казаха-както искаме, само да е в срок на годност.
Иначе в началото на уч.  година събраха по 50лв. за уч. материали+ нови столчета и ТВ....Това за едното дете, за другото още нищо не знам за тържеството( в различни градини са).
Виж целия пост
# 13
Ние всеки месец събираме по 5 лв такса и така по празниците не се дават допълнително пари - купуват се подаръци за госпожите, за децата и почерпка.
Виж целия пост
# 14
При нас събираха по 8 лв - за театър и за лакомства. Тъкмо се чудех да нося ли подаръка от Дядо Коледа в детската градина и попаднах на темата. Смятате ли, че е уместно или е по - добре Дядо Коледа да го остави вкъщи под елхата (то, под елхата ще има повече от един подаръка, та затова...)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия