моля за съвет

  • 1 499
  • 32
имаме зачервяване около вратлето и гърдите,също и гънките на ръчичките и дупето.мия я на всеки 2 часа,мажа с linola fett.дали е претоплена или какво  newsm78 просто незнам.вие как обличате бебетата си?с  какво мажете след баня(аз с олио на нивея )?колко градуса е в стаята на бебчо?
Виж целия пост
# 1
Как я миеш на всеки 2 часа?Къпеш ли я?Струва ми се прекалено.Тери си я гледам от бебе на 21 -22 градуса.Обличах с бельо и горно костюмче/обикновено гащеризон/.
Виж целия пост
# 2
ако се сымняваш дали е претоплена, защо не измериш температурата на бебенцето? При нас в стаята сыщо винаги е било 21-22 градуса. След баня с олио Пенатен, и го кыпех през ден. Дупето на 2-3 часа трябваше да го мия с водичка (но не сыс сапун) и после задылжително крем против подсичане (иначе се зачербяваше). Може би педиатырыт би ти дал най-точен отговор. Обличала сым го както Марго71, и така си стоеше в кошарката или леглото, само като спеше го слагах в спално чувалче (или одеалце и чаршавче), но не олекотена завивка.
Виж целия пост
# 3
Къпе се на два или три дни веднъж. Къпане на два часа за малко бебе е абсурд, кожата е нежна, тънка и незащитена, вредно е. Мажа само с хидратиращ лосион, олиото го намирам за гадно. Дрешките - само памучни, леки и проветриви. Ако е с по-нежна кожа - на гънките по малко пудра.
Виж целия пост
# 4
Блонди е абсолютно права - не се къпе толкова често , кожата е много нежна и не произвежда достаъчно мазнина , която да я предпазва.
Блонди тази прическа е много по - добра от предишната   Simple Smile
Виж целия пост
# 5
до колкото разбрах я миеш на 2 часа заради зачервяването, нали?
от претопляне обикновено стават ситни червени точици. ако е това няма нужда да мажеш с нищо. 
за обличането най-добре е да е като теб или най-много една тънка дрешка повече. така ще си сигурна, че няма да се претопли.
ако все пак имаш съмнения за зачервяването най-добре се консултирай с педиатъра ви. Peace
Виж целия пост
# 6
не я къпя на два часа  Shocked мия и дупето  Grinning благодаря ви за отговорите
Виж целия пост
# 7
След баня никога не съм мазала с олио. Ползвам мляко.
Виж целия пост
# 8
И аз ползвам мляко на Хип. До 9-ия месец къпах всеки ден, но вече през ден или два.
Виж целия пост
# 9
Точно зачервените гънки се мажат с олио.
Само че това на Нивея не ми вдъхва доверие.
Ние се мажем със Себа Мед и съм много доволна.
Не е необходимо да я миеш когато не е акана, използвай мокри кърпички и после мажи с олиото и гънките и дупенцето  Peace
Виж целия пост
# 10
За зачервени гънки помага Ексипиал Бадем. Олиото на този етап те съветвам да не го използваш - вземи си лосион/мляко (на Бюбхен са много добри). Миене на всеки 2 часа също не бива ... Това е от мен  Peace
Виж целия пост
# 11
Къпе се на два или три дни веднъж. Къпане на два часа за малко бебе е абсурд, кожата е нежна, тънка и незащитена, вредно е.

Подкрепям.
Червеното може да е от подсичане, подсушавай добре кожата след къпане.

Миене на дупето на всеки два часа му разказва играта.  Rolling Eyes

Мажех със зехтин, непреварен.

Колкото по-малко химия по бебешката кожа, толкова по-добре.

Температура - 20 градуса, облекло: памучно боди и ританки, чорапчета.
Виж целия пост
# 12
Май твърде честичко я миете.Аз миех синът ми, когато се е наакал и разбира се вечер къпане(говоря в минало време, защото сега го къпя, когато успея - рита,дърпа се, крещи, въобще къпанетони е голям проблем;често се къпем през ден, заради невъзможността ми да се преборя с него).Винаги(и досега) съм го мазала само със сусамово олио, защото ми се струва най - удачният вариант(за почти всички маркови козметики периодично излизат материали, че не са особено качествени).Досега проблеми с кожата не сме имали.Мокри кърпички не употребяваме
Виж целия пост
# 13
мажи я с олио, ние също имахме чувствителна кожа, откакто ползвам бебешко олио проблема изчезна  Hug
Виж целия пост
# 14
Аз почиствам дупето на малкия с мокри кърпички. Ако много сме се омацали, го измивам. След това мажа с крем против подсичане ("Бочко" или "Nivea"). Понякога, когато само е пишкал, слагам само пудра. Иначе все още се къпем всяка вечер. След това се мажем с олио на "Nivea". Но скоро ще ми свърши, та мисля да пробвам с преварен зехтин, който донесе майка ми. Обличаме се с боди и горен гащеризон. Слагам чорапчета и терлички. В спалнята е 19-20 градуса - там предимно спи. Когато сме будни и се забавляваме в хола е 21-22 градуса.
Иначе просто може още да свиквате с околната среда (видях, че госпожицата ти е само на 1 месец). Ние имахме такива по бузите и около вратлето, тоест, там където кожата има допис с околния свят. Педиатърката ни каза, че нормално. Ние ги мажехме с крема против подсичане, но може да ги оставиш сами да завехнат.
Най-добре обаче ще те посъветва твоят педиатър, защото познава бебето. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия