Как се съхраняват картофи?

  • 2 346
  • 13
Много често ми се случва да изхвърлям картофи, защото като поседят малко и започват да им прорастват корени. Не мога за всяка манджа да тичам в магазина за 3 картофа. Някой има ли идея как да се съхраняват, така че да се запазят възможно най-дълго време?
Виж целия пост
# 1
На тъмно и хладно, за да не им покарат кловчетата.
Виж целия пост
# 2
и по възможност в платнена торба или чувал, така че да "дишат".
Виж целия пост
# 3
Най-добре е в дървена щайга. И ако мазето ти не е много топло или много студено - там. Нашето примерно е идеално за целта обаче ме мързи да слизам до там, а и има три врати с ключалки, да не говорим, че стълбището към мазето е за слизане с кон (кооперацията е от 25-та година). 
Виж целия пост
# 4
Съхранявам ги в кашон на терасата в един шкаф
Виж целия пост
# 5
На тъмно и хладно - в мазето
Виж целия пост
# 6
Няколко килограма -в хладилника
Виж целия пост
# 7
В хладилника не се съхраняват , защото скорбялата се превръща в захар.
Виж целия пост
# 8
Имам пластмасова кухненска етажерка с големи чекмеджета. Купувам си 3 или 5 кг картофи в чувалче, не повече. Изсипвам ги в чекмеджето и така стоят около две седмици, като през това време накрая прокарват по малко, но не е фатално, просто беля по-надълбоко.
Виж целия пост
# 9
В хладилника не се съхраняват , защото скорбялата се превръща в захар.
Не го знаех това-аз от години(особено като наближи пролетта)така съхранявам картофи и лук
Виж целия пост
# 10
В хладилника не се съхраняват , защото скорбялата се превръща в захар.
Не го знаех това-аз от години(особено като наближи пролетта)така съхранявам картофи и лук

Лука може в хладилник, но картофите - не.
Виж целия пост
# 11
На терасата на хладно Peace.В хладилник - НЕ Naughty
Виж целия пост
# 12
Благодаря за отговорите Peace.
Виж целия пост
# 13
Чувала съм , че се слага ябълка при картофите, за да не прорастват, но май при мен не действа  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия