Проблем със захранването

  • 917
  • 15
Здравейте момичета!
Да ви се оплача. Много ми е трудно да захраня моята раожба. Започнахме с оризова каша на Нестле - адски много й хареса. След това почнах да включвам пюрета - плодови зеленчукови ...всякакви, но постепенно започна да отказва каквото и да й предложа. Стигнах до извода, че единственото, което не отказва е оризовата каша, която между другото е без мляко, а аз няма как да се цедя постоянно, тъй като не винаги успявам да изцедя. Купих й каши с мляко, банан, праскови нищо не иска. Накрая започнах към кашата да прибавям пюрета...така горе долу я поизлъгвах. Днес обаче ми е крайно сърдита и с нищо не можах да я залъжа.
Забравих да кажа, че сокове никакви не приемаме освен 1-2 лъжички от моркови нищо друго не й харесва.
Според моята лекарка трябва да изяжда по 160 гр., а тя яде по 2-3 суп.лъжички най-много. Дори ме кара и попара да съм включвала като закуска.....
Факт е, че на гърдата ми се чувства най-добре, но се притеснявам, че не поема нужните й витамини.
Виж целия пост
# 1
Потърси из подфорума, има доста такива теми. Според мен е нормално бебетата да започват да ядат твърда храна бавно и постепенно да си увеличават количествата. Аз лично избрах да захранвам педагогически точно заради това-струва ми се неестествено бебета на 6-7 месеца да ядат мялко само сутрин и вечер.
Моя син до годинката ядеше по 2-5 чаени лъжички храна на ден, и за мен това никога не е било проблем, детето ми се развива добре, енергичен и жизнен е, в горните граници на ръст и тегло за възрастта си. На възрастта на детето ти моето ядеше по 5-6 трохи на хранане.

Всичко това ти го пиша, защото нещата са много индивидуални, но личното ми мнение е, че ако нямаш причини за тревога (детето да е вяло, повяхнало, да не наддава добре или да отслабва, да изостава в развитието си и т.н.) можеш да го оставиш само да си преценява кога и колко да изяжда. Бъди спокойна, че дори и само на кърма пак ще бъде нахранено!
Виж целия пост
# 2
Няма причина да се тревожиш. Всяко дете минава през периоди когато отказва каквато и да било храна. А както знаеш до 1 годинка твърдата храна е по скоро за опитване на нови вкусове и консистенции, а не толкова за наяждане. Кърмата е основната храна.
А за количеството препоръчано от твоята педиатърка, ако искаш да заместиш кърмене с друга храна, да. Но предполагам, че не искаш, а и е много рано за това. За попара също ви е рано, глутена и млечните продукти могат да изчакат. Явно педиатърката ти е любителка на ранното захранване и бързото отбиване.
Моят съвет е да предлагаш различните храни, които си си наумила да въвеждаш, без зор, колкото иска детенце. Ако ти откаже нещо, пробвай пак след седмица две. Също можеш да пробваш да промениш времето когато даваш твърдата храна. Моето бебе се изнервяше ако опитам да му вкарам твърда храна когато е гладен. Искаше си цицата и това е. Но половин час или малко повече след кърмене приемаше да хапне и нещо друго. Не е нужно да цедиш и да слагаш кърма в пюретата и кашите, просто изчакай периода да отмине.
Виж целия пост
# 3
Ако наистина детето ти се чувства добре, няма повод за притеснение...Кати и досега не е стигала 160 грама..давам й твърда храна, но количества не гоня...колкото иска толкова...понякога хапва повечко, понякога пък предпочита да цока...На доки съм казала, че кърмя 3 пъти, но реално е 4 5 6 пъти зависи от количествата, които е изяла...и бебчовците си имат любими неща. Малко ми се струва рано да останете само на 2 кърмения..и може би бебо не е готов за захранване...За пореден път се убедих, че бебета знаят какво правя преди няколко дни, когато Кати имаше  температура - автоматично твърдата храна отпадна и 2 дена си беше само на кърма...проби  ни зъбче и няколко дни след това започна сама да проявява интерес отново към храната...така че...води се по детето...
Виж целия пост
# 4
ти от кога захранваш детето? За 6 месечно много неща си му предложила. Аз лично въвеждах по-бавно храните и я оставям да яде колкото иска. Смятам до 1 година да няма заместено хранене и пюретата и кашите да са и помежду другото, колкото да се запознае с различните вкусове. В момента например цяла седмица отказва да яде друго освен кърма. На 7 месеца беше болна и 2 седмици не яде нищо друго. Аз категорично съм се отказала да се притеснявам за тия неща. Да яде когато и колкото иска.
Виж целия пост
# 5
Уха! 160 гр. Тони започна да яде на 1г. и 2-3 месеца  Crazy
Води се по детето, не по педиатъра  Wink
Виж целия пост
# 6
Захранвам от 5-я месец. Не мисля, че много неща е пробвала рожбата ми. Предложила съм й само неща, които са позволени за месеците й и то по 1-2 суп. лъжици. Първите 2 седмици давах само по 1-2  лъжички оризова каша...
Момичета аз съм съгласна с вас, че не трябва да бързам, но се страхувам дали получава  всичко необходимо за развитието си  от кърмата? Около мен не познавам друга мама, която да е била само на кърма,за да ми сподели как захранва тя. Единствено свекърва ми ме успокоява, защото тя като мен е кърмила доста дълго време
Виж целия пост
# 7
За информация и успокоение, моето диване изяжда това количество много рядко. Но пък си расте нормално, има енергия за трима и не се спира. Все още суче доста често, зависи от настроението. А и както може би знаеш, важно е качеството, а не количеството  Wink
Виж целия пост
# 8
Всъщност това не ме успокоява. Всички ли мами тук в този форум отбивате толкова късно?
Бих искала да чуя съвет различен от този. Забелязвам явлението във форума единствено кърмене до 2 години и нагоре. Няма ли майки (сигурно има но не пишат), които да са си захранили детето и отбили до годинката.
Наистина се двуумях дали изобщо да пускам тема, защото тези отговори очаквах
Виж целия пост
# 9
Да, Rojbeto, тук в този форум по-рядко можеш да срещнеш подкрепа и разбиране по въпроси, свързани с отбиване преди 1 година и захранаване, стартирало на 5 навършени месеца. Аз имах подобни питания и си останаха без отговор. Няма лошо, така или иначе сценариите на кърмене на всяка майка и бебе са много различни. Аз мисля, че не при всички процеса на кърмене може да продължи толкова дълго, колкото при някои - например, 2 години или година и половина.
Виж целия пост
# 10
Много жалко за което!  Sad
Мисля, че щом искам да отбия преди годинката не съм по-лоша майка. Не в това се изразява кой е добра майка и кой не. Не, че някой ме обвинил, но някак си не намирам съмишляници за захранването въпреки, че форумът се казва кърмене и захранване на бебето, а не кърмене.
Виж целия пост
# 11
ама нито те е обвинил, нито някой ти казва да кърмиш повече. Ние ти казваме при нас как са нещата, още повече, че ти не доуточни, че смяташ да заместваш хранения и да отбиваш. Просто смятаме, че това не е ненормално. По някаква причина детето ти в момента се чувства по-добре само на кърма. Това е временно, не означава, че е злоядо.
Виж целия пост
# 12
Rojbeto, и аз мисля, че трябваше да уточниш още в началото на темата че ти искаш да заместиш храненията и да отбиеш към годинката. Разбира се, че яма нищо лошо в това, 1 година кърмене е прекрасен старт за твоето дете. Това дали една майка е добра или не изобщо не зависи от това колко време кърми. Също така не мисля че си захранила рано, моето собствено диване беше готово за захранване около петия месец.
Аз просто ти писах как са протекли при мен нещата и че не смятам че имаш проблем.
Предвид това, че искаш да отбиваш след 3 месеца мисля, че може би трябва да опиташ да предлагаш на детето си мляко (АМ, кисело), каквото ще пие след отбиването, за да свиква с вкуса. Би трябвало да ограничаваш вече броя на кърменията, мисля, че ако бебето не суче през деня ще яде повече твърда храна.
Наистина в твоя случай е нужно да заместваш кърмения, за да стане отбиването плавно, но би могла да заместваш кърменето с АМ или кисело мляко, или изцедена кърма ако бебето не приема друго.
Лично аз нямам много опит в този начин на захранване, но определено имам наблюдения, че ако ме няма и малкия не може да суче яде повече.
Желая ти успех със захранването и леко отбиване!
Виж целия пост
# 13
Момичета, целта ми не е конкретна - отбиване, а захранване. Аз първо й давам пюрето или кашата и после й давам да си досуче. Но проблема беше, че в последно време просто омрази яденето с лъжичка, явно има нужда от уюта на гърдата...не знам.
Днес ходиме при педито и тя каза да спра да й давам твърда храна до края на седмицата и от понеделник да започнем отначало захранването.
Виж целия пост
# 14
rojbeto - според мене всяко бебе си има свой собствен ритъм. На 6 месеца дъщеря ми и тя не искаше нищо друго, освен оризовата каша на ХИП. Какво ли друго не й предлагах - просто е го искаше...
Цитат
Днес ход име при педито и тя каза да спра да й давам твърда храна до края на седмицата и от понеделник да започнем отначало захранването.
Според мене едва ли имаш нужда от понеделник в 12 на обяд например, за да започнеш да захранваш бебето си. Мое мнение е, че малко от педиатрите ни "обновяват" знанията си, за съжаление... Но - с моето бебе стана така, че тя сама започна да ми казва какво иска и съвсем естествено започнахме с педагогическо захранване... В момента е на годинка и почти месец и яде много неща.  Любимото са й супички. Не съм спряла да кърмя, защото не съм искала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия