Чували ли сте за фурни, които готвят и на пара?

  • 4 785
  • 21
Ако ползвате фурна, която готви по "нормалния" начин, но и на пара, моля споделете. Във френските сайтове е пълно с такива. По-здравословно е и много вкусно. А на мен ми трябва нова печка. За това питам. Мерси, дами!
Виж целия пост
# 1
В Техномаркета ми казаха, че има такава на АЕГ, която готви и с пара. С всички екстри - пиролиза, нагревател и т.н. цената е 1700 лв.
Виж целия пост
# 2
не съм чувала, интересно къде отива парата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
има на Миле, ама за запеченко си трябва истинска фурна
Виж целия пост
# 4
има на Миле, ама за запеченко си трябва истинска фурна
Те за това се водят комбинирани, за да може да се запече също. Дано да се включи някой, който ползва и да разкаже точно как става.
Виж целия пост
# 5
има на Миле, ама за запеченко си трябва истинска фурна
Те за това се водят комбинирани, за да може да се запече също. Дано да се включи някой, който ползва и да разкаже точно как става.

"При някои модели комбинирани фурни, които пекат и готвят на пара едновременно, специална клапа затваря фурната, така че парата да не излиза навън. Няколко минути преди края на готвенето, процесът се преустановява и охлаждащият вентилатор я изтласква през отворената клапа. Освен че запазва естествените вкусови качества на храната, парата не позволява да се смесват ароматите на различните ястия, когато се готвят заедно." ама баница и сладки или подобни работи не можеш да сготвиш, аз до колкото съм виждала който има steam oven има и обикновена фурна. Това нещо е като уреда за готвене на пара, но можеш да слагаш цяла тава (примерно)
Виж целия пост
# 6
Този цитат някъде го бях чела, в някакъв електронен вестник, "Технологичен дом" ли беше... Thinking
Ако ще трябват две фурни, а не една, при мен няма как да стане.
Виж целия пост
# 7
Доколкото мога да схвана от описанията, ако не включиш функцията за пара си е като обикновена фурна. Ама това са си мои догадки, не съм виждала такава извън магазина Simple Smile
Виж целия пост
# 8
В Техномаркета ми казаха, че има такава на АЕГ, която готви и с пара. С всички екстри - пиролиза, нагревател и т.н. цената е 1700 лв.
Не съм виждала комбинирани такива.Знам,че има само фурни на пара. newsm78
Виж целия пост
# 9
Добре де, защо не си вземеш уред за готвене на пара, ами си усложняваш живота  Thinking Иначе е по-вкусно и здравословно да, и уж витамините и ползените съставки остават.
Виж целия пост
# 10
Нещо ми се върти в главата, че Сименс имат такава комбинирана.
Виж целия пост
# 11
Нещо ми се върти в главата, че Сименс имат такава комбинирана.
Напоследък разгледах сайтовете на всички фирми за ел.домакинска техника и подобна комбинирана фурна не видях в нито един сайт.
Виж целия пост
# 12
Нещо ми се върти в главата, че Сименс имат такава комбинирана.
Напоследък разгледах сайтовете на всички фирми за ел.домакинска техника и подобна комбинирана фурна не видях в нито един сайт.
Не съм го виждала в сайт, четох преди време статия в един вестник, който купува майка ми  - "Всичко за жената".  Обаче не съм на етап избиране на техника за новото жилище все още и спомените от прочетеното са ми твърде мътни, за съжаление. newsm78
Виж целия пост
# 13
http://www.wisegeek.com/what-is-a-steam-oven.htm тука пише за въпросните фурни
под комбинирана фурна се разбира пара+конвекция, конвекцията се осъществява от вентилатор (перка) която разпредела (обдухва) равномерно парата около ястието, но въпреки всичко ефекта на запечено, го няма.
Виж целия пост
# 14
Това са така наречените convection фурни/печки. Имат вентилатори, които разпределят въздуха/парата и храната се пече по- равномерно. По принцип печките са комбинирани- за нормално печене и за пара. Използва се по- ниска температура, но май- се изисква повече време. Моята има тази функция, но аз нещо не мога да и хвана цаката и си печа по нормалният начин Embarassed.

Моята е такава:
http://images.bestbuy.com/BestBuy_US/images/products/8627/8627211_sa.jpg
иначе пече страхотно.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия