Бебето ми от 2 седмици много трудно ака и бях посъветвана от вас да сменя млякото, което му давах - НАН - с Аптамил Комфорт, което било точно за такива проблеми. Купих една опаковка Аптамил Комфорт 2, защото моето е почти на 5 месеца, 2-то е за над 4 месеца, но като прочетох на опаковката там изрично пише, че освен млякото бебето трябва да яде и други храни и за брой хранения дневно с това мляко са означени само 3 хранения.
Може ли някой да ме посъветва какво да правя? Той яде по 6 пъти на ден, но не както пише на опаковката по 210 мл, а по 150 мл. Но явно, след като пишат и за други храни това мляко не може да му задоволи всичките нужди. Дали да му го давам 6 пъти по 150 мл, или 3 пъти по 180 мл например, а останалите 3 хранения да му давам нормалния Аптамил по 150 мл(на неговата опаковка е написано, че задоволява всички хранителни нужди на бебето до 6 месеца). Но могат ли така да се смесват 2 вида мляко, па макар и на една и съща фирма? Бебето ми не е захранено още и се чудя дали да почна да му давам постепенно на обяд по малко картофено пюре. И само едното мляко ли да му давам или и двете?
Виж целия пост