Майчин дом- София- ЗА или Против?

  • 5 872
  • 45
Решила съм този път да раждам в Майчин Дом- София! Толкова много противоречиви мнения чувам, а когато ходих дотам да разгледам  ми се стори съвсем нелошо. Моля ви, тези, които сте раждали там не много отдавна да споделите впечатления.
Виж целия пост
# 1
Ами ... достатъчно ли ще е ако кажа, че месец след раждането там(секцио), на контролният ми преглед гинеколожката ми каза "Момиче, кой те е шил?Това е повече от перфектен шев!"
Виж целия пост
# 2
Ами ... достатъчно ли ще е ако кажа, че месец след раждането там(секцио), на контролният ми преглед гинеколожката ми каза "Момиче, кой те е шил?Това е повече от перфектен шев!"


А колко плати ? Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 3
Нито стотинка!
Не съм раждала секцио по желание, а по необходимост и за целият си престой там не съм платила АБСОЛЮТНО ЗА НИЩО нито стотинка!
Виж целия пост
# 4
За! Това е най-голямата болница в София. Наблизо са клиниките на Александровска болница,, откъдето спешно викат консултанти в случаите на усложнения. В този смисъл там е най-безопасно. Условията на знам какви са. Аз си поживях в една ужасна реанимация, но пък грижите бяха невероятни.
Виж целия пост
# 5
Ами ... достатъчно ли ще е ако кажа, че месец след раждането там(секцио), на контролният ми преглед гинеколожката ми каза "Момиче, кой те е шил?Това е повече от перфектен шев!"
При мен същото шева беше перфектен. И не само шева. Твърдо "За" Майчин дом.
Виж целия пост
# 6
Добри лекари - да, условия - ужас, плащане под масата - да, грижи - не забелязах някакви  Rolling Eyes
Тръгнах си доброволно ( седмица преди раждането ), за да родя в частна болница  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз раждах нормално и съм твърдо за МД.Не съм платила и стотинка, отношението им беше много добро и няма от какво да се оплача.
Виж целия пост
# 8
За лекарите там /някои от тях по-скоро/ - твърдо ЗА!.
Условията на седмия етаж са ужасни. И акушерките за родилките, и тези, които се грижат за бебета , са едни кучки, не е истина.
Ако си решила да раждаш в МД, задължително си избери лекар и си плати поне избора на екип, че иначе ще те оставят на произвола на съдбата.
Повече за престоя ми в МД през м.юли 2007 съм писала в темата от Здравния справочник "Кой родилен дом е за предпочитане"
Виж целия пост
# 9
ако се изживяваш като принцеса отишла в 5 звезден спа хотел наистина ще останеш разочарована,защото условията са много далеч от лукса.Но пък е БЕЗПЛАТНО и получаваш обслужване от ВИСОКО КВАЛИФИЦИРАН И ОТГОВОРЕН ЕКИП не липсва и човещина,ако разбира се не им повтаряш колко си ''СПЕЦИАЛНА''
Раждах секцио преди 7 м. нищо не съм плащала /нямах и възможност/.Приеха ме 2-3 седмици преди термина защото тоновете на беб бяха кофти ,направиха ми пълни изследвания,оказа се че изследванията които ми бяха  правени през бременноста /по точно резултатите нямат нищо общо със състоянието ми/.Оказа се че имам куп сериозни проблеми и комисия реши да ми назначи секцио.Много съм доволна от лекарките д-р Попиванова и д-р Шрфкетова ,имената на тези от реанимацията не знам но и на тях съм безкрайно благодарна.
На 4 ден получих ''препълване '' на гърдите ,защото бях на лекарства несъвместими с кърменето и не се справях с цеденето та д-р Попиванова ,която всеки ден минаваше да ме види  дойде и като видя колко съм зле лично ми изтиска кърмата  и не си тръгна докато не се убеди че смъквам температурата.Убедена съм че това е далеч от задълженията и ,НО  КОГАТО СИ ЧОВЕК  не си гледаш графика а намираш време за да направиш ДОБРО.После си купих помпа/много полезна вещ./
Докато бях там имаше майчета дето не спряха да мрънкат от храната,от обстановката, дори влизаха в спор с лекарите и отказваха системи.Някои висяха по цял ден по кафетата и лично присъствах на абсурдната  ситуация д-р Георгиев да се МОЛИ на една девойка да си спазва режим на лежане за да износи бебето си ,а тя не си седна на д...то че и се хвалеше  с това. Shocked
Имаше и такива ,които се отнасяха добросъвестно към ангажимента си на бременни,но бяха безкрайно уплашени от предстоящото им раждане.Съчувствах им далеч от близките си и няма кой да ги успокоява.В една частна клиника за тях може би щеше да е по- добре...
Ей че дълго стана ,но горе долу  го описах Grinning

Виж целия пост
# 10
Попаднах там по време на бременността с кървене, отидох, защото там са най-добрите, оставиха ме за задържане, 3 дни никой не ме прегледа, накрая ми казаха, че не съм бременна ... не ми видяха и 3 миоми, едната 7 см.
Никога не бих се върнала там.
Виж целия пост
# 11
. И акушерките за родилките, и тези, които се грижат за бебета , са едни кучки, не е истина.

за това съм съгласна,изключение прави една акушерка от тези за родилките .....н е и знам името ,но говори много тихо ....има проблем с глса.Е  Това е единствения свестен човек на 7- ми етаж
Виж целия пост
# 12
mamamari, точно от коментираната и прехвалена от други мами лекарка, не съм доволна, но не е тук мястото - писала съм където трябва  Embarassed
Два пъти лежах в МА през тази бременност - веднъж на 5-тия, веднъж на 7 -мия - не се лъжете момичета
Да не говорим какво си изписват лекарите по картона ви - имаше несъответствия с лечението
Същите лекари израждат по частните болници, по добре там  Peace
А за парите - всеки си решава кое е по-важно  Peace
Виж целия пост
# 13
mamamari, точно от коментираната и прехвалена от други мами лекарка, не съм доволна, но не е тук мястото - писала съм където трябва  Embarassed
Peace

аз написах как протекоха нещата при мен и няма как да наричам бялото черно.
 А  и за  парите си права...... Rolling Eyesстига да ги има.Когато бях там мога да кажа че много си личи кой има и кой не.За мое съжаление аз бях от вторите и го пиша за да е ясно че доброто отношение съм  получила не защото от мен ''се е очаквало нещо в замяна''.Надявам се да сте ме разбрали правилно.
Виж целия пост
# 14
за това съм съгласна,изключение прави една акушерка от тези за родилките .....не и знам името, но говори много тихо ....има проблем с глaса. Е  tова е единствения tсвестен човек на 7- ми етаж

Тя наистина е най-милата и загрижена от всички акушерки на 7-я етаж. Помни имената на всички родилки, докато са там. Peace

Иначе има истина в твърдението, че ако си платиш, отношението е по-добре.
Аз родих на 28.09, като предварително си бях избрала екипа на д-р Дяволов (по препоръка на познати). Това удоволствие струва официално 450 лева (с епидурална упойка). Какво платихме допълнително, не искам да коментирам тук. Все пак всеки решава сам, дали иска да даде още нещо на доктора.  Wink Но аз лично не съжалявам за нито един лев. Синът ми беше с много къса пъпна връв, увита около вратлето, нямаше време за секцио. Не беше никак лесно нито за мен, нито за бебека, нито за доктора. Раждането стана с вакуум и имах много разкъсвания. Д-р Дяволов лично ме заши, а акушерката после каза, че доста се е постарал. В частна клиника, не съм сигурна, че щяха да успеят да реагират толкова бързо и професионално. Тоест що се отнася до професионализъм, там са най-добрите!

Истина е обаче и фактът, че седмият етаж е ужасен - по три родилки в стая, баня и тоалетна на етажа. #Crazy Аз лично бях в едната VIP-стая (по-лошата), но поне имах само за мен баня с тоалетна. Стаята струва 35лв на ден.

@Sallys
Всеки случай и всяко раждане е различно, така че ти трябва да прецениш, какво ти е по-важно - професионална намеса или лукс? Все пак става въпрос само за няколко дни престой...

Успешно и леко раждане! Simple Smile

PS: Добре че беше майка ми, за да финансира цялото раждане.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия