Елоком крем(за обрив)

  • 53 949
  • 26
Синът ми е на 47 дена. Преди около 20дена му се появиха ситни пъпчици на гръбчето близо до вратлето и в горната част на гърдичките.Първоначално педиатърката каза,че е от претопляне,поради което започнах да го завивам с по-лека завивка и да го къпя с по-хладка вода,но резултат няма.
От 5дена му се появиха такива пъпчици и по бузките и по коремчето,които сякаш се пукат и става като олющена кожата.
Днес отново посетихме педиат.,която каза,че това се получава при 90%от бебетата хранени с АМ(синът ми е на смесено хранене -кърма+АМ Фризовом)и ни преписа крем Елоком,но аз прочетох доста неща в упътването,които ме притесниха,само че лекарката ми каза да не се притеснявам,защото кремът имал локално действие само върху кожата.
Ползвали ли сте такъв крем,помогна ли Ви,получиха ли се странични ефекти?
Виж целия пост
# 1
ние имахме невероятни кожни проблеми , бяхме чудо на чудесата , имам и снимки ,но няма да ги пусна ,защото са.........
ползвахме какво ли не , но само този ЕЛОКОМ ни спаси , има и спирт такъв , не се притеснявай , на всяко лекарство в упътването пише обезпокояващи неща(да не говорим ,че на опаковката на магнезия които е така необходим на почти всяка бременна пише ,че преди прием да се консултираме с  лекър)
само един съвет като го мажеш по-бузките все пак внимавай да не го размаже и да му иде на очичките
желая ви бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ползвах го когато синът ми беше бебе.Също чета упътванията , но имам пълно доверие на педиатърката ни!Този крем се оказа вълшебен, но май не трябваше да се маже с него повече от три дни!
Виж целия пост
# 3
Ползвала съм два пъти Елоком Мая като беше бебе (не помня точна възраст).

Наистина важното беше крема да се маже НЕ повече от няколко дни (три или пет бяха точно не помня).

В името на истината крема ни помагаше, но десетина дни след спирането проблема пак се появяваше  newsm78 И досега сме си тъй, със зачервени бузи и суха кожа. Чакам да го израстне  Praynig
Виж целия пост
# 4
И аз съм го ползвала - мен ме притесни, че е кортикостероиден/така ли се пишеше? Shocked/   
Дъщеря ми има  обриви около устата и нослето, бузките и по принцип я мажа със СТЕЛАТОПИЯ на МУСТЕЛА, но и тя като не помогна вече - един алерголог-педиатър ни предписа това!
И аз съм много доволна от него за 2 дена и минаха, е след 10 дена пак е същата ситуацията ......
Виж целия пост
# 5
Много силно е това кремче и не трябва да се използва повече от 3 дни. Линола фет е по-лек и е подходящ зе бебета. Но да ви кажа честно, и двата крема имаха временен ефект при дъщеря ми. Накрая спрях да я мажа с каквото и да е и бузките сами се оправиха около шестият месец.
Виж целия пост
# 6
И при нас имаше такъв проблем горе долу, когато дъщеря ми беше на вашата възраст.
Та значи Елком е силен кортикостероиден крем, който наистина не се ползва повече от 5 дни. Мажеш 5 дини после почивка и пак мажеш. След 1 мазане пъпките изчезнаха, но след седмица се появиха отново и то в доста по-голямо количество  ooooh!
Взех на Мустела Стелотопиата - маслото за вана и овлажняващия крем. След около 3 седмици киснане с маслото и мазане с крема обривите затихнаха - почти не се забелязват вече /да не чуе дявола/ Сега я мажа с балсама на Др.Тайс Накхткерзен и кожата и е мекичка и чистичка  Peace
Лично аз бихте посъветвала да се обърнеш към още един лекар за консултация и да опиташ първо с балсама на Др.Тайс Накхткерзен. Това си лично мое мнение  Peace
Виж целия пост
# 7
И на синът ми се появи ситен обрив по лицето, когато беше на 15-20 дена и след като пробвахме няколко други крема, педиатърката ни предписа ЕЛОКОМ, който помогна почти мигновено. И досега като се появи някоя единична пъпчица го мажа с него! Но не повече от три последователни дни, както са ти казали и другите!
Успех!
Виж целия пост
# 8
щом ти го е предписала,ползвай го,ако й имаш доверие Peaceедва ли някой от тук може да ти даде по-компетентен отговор,при положение,че не сме го видяли.а ако прочетеш листовката на Аналгина,също може да ти де изправи косата #Crazy
Виж целия пост
# 9
Много е добър крема, ползвали сме го няколко пъти вече. Не се ползва повече от 5-6 дни ( както всеки кортикостероид ) и внимавай като мажеш личицето, мажат се само засегнатите участъци (пъпчиците ). Поне на мен така ми казаха. Hug
Виж целия пост
# 10
И аз съм го ползвала с баткото, няма проблем. Бързо да изчезне обрива ви пожелавам Peace
Виж целия пост
# 11
Това ни бе 1-то кремче с баткото.Той се бе обринал от претопляне и след няколко намазвания се оправи.Нямахме странични ефекти! Peace
Виж целия пост
# 12
Мазала съм синът ми 2-3 пъти с Елоком не мога да кажаче имаше кои знае какъв ефект, но определено много се притеснявах ти реши дали да го използваш или не. Майка ми е мед. сестра и кото разбра че го мажа е Елоком направо се побърка каза че е много силен и тя на мое место не би мазала, това ми беше достатъчно да спра. Мой съвет е пробвай с по безобидни кремчета. Дано скоро се оправи бебчо Simple Smile . Между другото аз кърмих до 8м. така че не е било от храната, като се обрина беше само на кърма, и аз внимавах какво хапвам.
Виж целия пост
# 13
И аз съм мазала с Елоком, нямаше и месец сина ми.
При нас кожните проблеми се появиха почти веданга след раждането, когато беше само на кърма още.
Педиатърката ни предписа Елоком, купих го и като прочетох листовката не посмях да го намажа-при нас проблма беше основно по лицето.
Детето се влоши, бузките му станаха два огромни лишея, кървавочервени и на пипане като шкурка. На челото му се появи нещо като рана с кора, абе ужас.
Педиатърката доста ми се поскара като го видя и аз го намазах. Точно за 3 дни лишеите изчезнаха, раната с кората също. От тогава не сме го ползвали, дано никога повече не ни потрябва.
Виж целия пост
# 14
Мазах Тери когато беше на 3 месеца.Имаше лишей на скулата и мазахме 3 дни.След месец пак излезе,но вече не мазах с нищо и след време изчезна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия