Въпрос за месото и рибата в менюто на децата

  • 417
  • 1
Искам да питам докога на децата не трябва да се дава месо(риба), което НЕ Е претърпяло термична обработка? За колбасите по принцип съм твърдо против, дори за възрастни, но например домашно приготвени сушени(не пушени, че са канцерогенни) филета? Или маринована риба? Синът ми е на 1г. 4м., и само докато види филе или пастърма, или маринована риба, такъв вой наддава, и хапва с особен апетит(доста нехарактерн за него). Разбира се, не съм прекалявала(общо 2-3 резенчета филе, и малко трошички маринована риба на Никулден). В старите книги пише, че колбаси не се дават до 4 година възраст, но заради качеството, или заради липсата на термина обработка е? И какви са рисковете,(за рибата се интересувам по-специално), ако се дава маринована риба? И въобще откога могат да се дават такива храни? Като се замисля, по времето на баба ми, като са нямали хладилник, всичкото месо е било осолено и изсушено, и вероятно децата са го яли  newsm78

Дано мамите, практикуващи ПЗ, да се включат:)
Виж целия пост
# 1
Вероятно не се дава поради риск от натравяне - все пак ако не е обработено, винаги има риск. Другата причина е солта. А как са давали в миналото - ами те са давали и попара с вино, ако се вярва на легендите  Grinning, да се спокойни децата. Според мен до 3-4 години поне не е уместно - този период ми се струва "бебешки" и по-уязвим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия