Майонезени сладки

  • 6 511
  • 44
Много лесни, бързи и много вкусни сладки. Тестото е много приятно за работа.



200 гр. майонеза
3 яйца
200 гр. масло (аз ги правих с маргарин за печене- shortening)
1 ч. захар
1 ч.л. сода погасена с лим. сок или същото кол-во бакпулвер.
Брашно- колкото поеме до консистенция на меко тесто.

 Разбъркваме течните съставки, маслото разтопяваме и прибавяме захарта и содата. Добавяме постепенно брашното докато получим меко, но плътно тесто с което се работи лесно като с пластилин. Оформяме  топчета, които овалваме в смес от захар и мак. Печем около 20 мин. при 200 гр.С или до златист цвят.

Виж целия пост
# 1
Ама че апетитно изглеждат! А и обичам мак.  Grinning  xenia ,   bouquet  bouquet  bouquet за рецептата, наистина изглеждат лесни за правене. Копвам си я, ще почака само до събота-неделя!
Виж целия пост
# 2
Чудесно изглеждат!
Интересни, като повечето ти рецепти xenia, а вярвам и вкусни, като всички, които вече съм опитала. Ще се изпробват непременно.
Виж целия пост
# 3
Пробвах ги днес - имах една изостанала майонеза Grinning
Станаха чудесни - вкусни и сипкави. Не съм ги овалвала в нищо - нямах мак, а реших, че и без захар могат да минат Laughing Мързела е голяма работа... Mr. Green
Ако някой се вълнува от количеството брашно - при мен отидоха 4 чаши, тестото беше доста меко и още лепнеше леко, но реших, че му стига и го оставих за около час в хладилника, така че като го извадих беше точно.
Стават около 60 броя.
Виж целия пост
# 4
  bouquet
супер
ще ги пробвам Grinning
Виж целия пост
# 5
Еха, супер изглежда, а и лесно ми звучи - ще ги пробвам. Сигурно и със сусам ще стане вместо мак  newsm78 А ако се ползва от това брашно, което е вътре с набухвател дали ще стане и трябва ли да се слага сода тогава  newsm78
Виж целия пост
# 6
Еха, супер изглежда, а и лесно ми звучи - ще ги пробвам. Сигурно и със сусам ще стане вместо мак  newsm78 А ако се ползва от това брашно, което е вътре с набухвател дали ще стане и трябва ли да се слага сода тогава  newsm78

Да, със сусам също ще стане. Друг вкус, но сигурно не по-лош. Може да пробваш и само с брашно с набухвател. Въпреки че аз му нямам много доверие на набухвателя вътре, не мисля, че пък от кой знае какво значение е именно за тези сладки. Ако ти се намира сода, слагай сода. Но и капни малко лим. сок да шупне за да не ти миришат на сода после. newsm78
Сладките стават пръхки, т. нар. "сабле" (пясъчни). Не знам как е на български. newsm78
Виж целия пост
# 7
Откога им се каня на тия топченца, но все време не намирах. Днес ги спретнах, на вкус ми заприличаха на едни бабини курабии от преди много, много години. Ето ги, не ми станаха чак толкова красотни, като на xenia , ама какво да се прави - такъв е майсторът. Но пък са много вкусни! Накрая, понеже ми писна да въртя топченца, направих нещо като руло, нарязах го и го изпекох.

  bouquet xenia за рецептата!
 
Виж целия пост
# 8
Интересна рецепта, изглеждат много апетитно тези питки  Crazy


labrex специални комплименти за теб -
с каквото и да се захванеш винаги се получава страхотно   bouquet
Отдавна исках да ти го кажа  Hug
Виж целия пост
# 9
Интересна рецепта, изглеждат много апетитно тези питки  Crazy


labrex специални комплименти за теб -
с каквото и да се захванеш винаги се получава страхотно   bouquet
Отдавна исках да ти го кажа  Hug

Благодаря ти!  bouquet Похвала от тебе............... Embarassed Ще взема да си повярвам в зодията. Където и да съм чела, все пише, че сме добри изпълнители. Може пък и да има нещо вярно. Но вярното е, че когато рецептата е добра - става!
Виж целия пост
# 10
Браво labrex! Страхотно изглеждат! Crazy А рулото е много хитро хрумване. Crazy
Радвам се че са се харесали на вкус. Моите сутрин на закуска си ги хрупаха с мляко с огромно удоволствие. Правят се елементарно и стават много.
Виж целия пост
# 11
Наистина интересна рецепта.   bouquet

Ако не сложа захар, но сложа малко сол, дали това ще попречи по някакъв начин на рецептата? В къщи по се предпочитат соленките. Simple Smile

И още един въпрос имам - ако направя сладкия вариант, дали ще е подходящо да ги овалям в кокосови стърготини? Може би след печенето, докато са още топли? newsm78

Уф, последно питане - трябва ли да се ядат веднага? Имаме едно парти в училище и може да ги направя за там, но ще трябва да престоят един ден. Дали ще се отрази на вкуса?

Мерси за търпението. Embarassed
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че ще станат добре в солен вид, но ако решиш да експериментираш, да разкажеш после на какво прилича!

Нищо няма да полепне след изпичането. Не знам как би се отразил на вкуса кокос.

Не е задължително да се ядат веднага, престоят не влошава качествата.
Виж целия пост
# 13
Наистина интересна рецепта.   bouquet

Уф, последно питане - трябва ли да се ядат веднага? Имаме едно парти в училище и може да ги направя за там, но ще трябва да престоят един ден. Дали ще се отрази на вкуса?

Мерси за търпението. Embarassed

За соления вариант не съм сигурна дали ще се получи добре, можеш да опиташ с малко тесто, но децата определено ги харесват, пък и добре изглеждат, така че за училище ще ти свършат работа.
Виж целия пост
# 14
   Сладките изглеждат страхотно! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия