Цветна снимка при д-р Бабаков?

  • 1 834
  • 21
Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой правил ли е цветна снимка при д-р Бабаков?Преди малко се върнах отпреглед при него. Показах му резултатите от пролактина, тестостерона и от щитовидните МАТ и Т3, дето са ми високи( щитовидните, де).Каза, че влияят на забременяването, но не винаги и да се консултирам с ендокринолог. Така и ще направя. Само че той иска междувременно да правим снимка за проходимост на тръбите.
Много ме е страх. Четох  тук във форума мненията ви за цветната снимка и то си е направо за плашене. Разбрах, че задължително трябва да се направи микробиология и цитонамазка преди това, за да се предотвратят инфекции. Само, че той не ми предложи. Каза, че до края на месеца да го направим това. Аз го попитах за микробиология( цитонамазка си правих в края на септември - така че сигурно няма да има нужда) , а той ме попита дали имам течение. И след това ми изписа едни свещички - полуженакс - да ги слагамм 6 дни и това ще е достатъчно.
Незнам - вие какво ще кажете? Малко ме е страх от тази интервенция, защото ако съм предразположена към сраствания може да стане по-зле ако нещо се обърка.  newsm78
И все пак не трябва ли да се види какво лечение ще предприемем за хормоните на щитовидната жлеза и да не бързаме?!?!? newsm78
Незнам - от самото начало на опитите ни за детенце исках да съм сигурна, че проходимостта на тръбите ми си е наред, а сега се плаша.
Моля ви посъветвайте ме какво да правя, защото повечето от вас са минали по този път и със сигурност ще се вслушам в мненията ви.
Благодаря предварително!
Хубава и спокойна вечер от мен!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Направи снимката задължително, консултацията с ендокринолога си е отделно Peace. Правилно е казал, че през това време може да направите снимката и така ще имате яснота за тръбите. За какви сраствания се притесняваш? ЦС не може да предизвика такива.
Няма нищо страшно, минава за 5 минути със събличането, а и докато не я направиш никога не можеш да си сигурна какво е реалното положение на тръбите.

Успех Hug
Виж целия пост
# 2
Направи си цветна снимка, д-р Бабаков е добър лекар, довери му се. Нищо няма да ти стане при тази процедура, аз също не съм правила микробиология, защото нямам причина за притеснение. Трябва да си сигурна в проходимостта на тръбите. Успех и пиши.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отзивчивостта! Hug
Със сигурност ще я направя, но може би ще изчакам за януари. Защото той ми каза, че май се правела след цикъла преди овулацията, а на мен  последният ми цикъл беше на 29 ноември. И без това да имам време да си ползвам свещичките, та да се изчисти всичко нормално до януари, а?
Целувам ви! Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 4
Цветна снимка се прави един-два чисти дни след менструация. Виж, ако ще ползваш свещичките /имаш притеснения/ това трябва да стане непосредствено преди процедурата и да нямаш полови контакти, за да си запазиш средата чиста.
Виж целия пост
# 5
Ох, обърках се. newsm78 Тогава кога мога да си слагам свещичките, че са за 6 дни. Мислех да ги сложа непосредствено след менструацията като ми дойде накрая на месеца, ама то така ще стане 12-13 ден за снимката - така може ли? Че иначе трябва да ги слагам сега и незнам...
Виж целия пост
# 6
Ох, обърках се. newsm78 Тогава кога мога да си слагам свещичките, че са за 6 дни. Мислех да ги сложа непосредствено след менструацията като ми дойде накрая на месеца, ама то така ще стане 12-13 ден за снимката - така може ли? Че иначе трябва да ги слагам сега и незнам...
Мисля, че е късно.
Виж целия пост
# 7
Ами кога тогава, трябва или сега, или преди менструацията, ама то нито знам пак колко ще  ми закъснее, че е страхотно нередовна... Пък и нали и по време на менструация пак има някакви бактерийки и пак могат да се появят някакви неща след това ... Оф, незнам...
Виж целия пост
# 8
Понеже този доктор излезна от нищото и винаги с весело настроние чета за него...що не ти даде съвет той.
все пак той е докторът...ние тук сме прости потребители /аз незнам някой да има лекарско образование/. Той какво те съветва. На времето когато аз правих цветна снимка / на 3 тия чист ден/ докторът ми каза кога да ида...аз просто му се обадих когато ми дойде цикълът.
Така че моят съвет е да се консултираш с д-ра.
Ние тук просто можем да ти казваме коя на кой ден е правил ЦС-то си.
Виж целия пост
# 9
ми то и аз се обърках вече. Първо ме попита кога ми е била менструацията, аз му казах на 29-ти ноември, т.е сега ми е 11-12 ден, че не ми се смята. Той каза, че може и сега да ги слагам свещицките и до края на месеца да направим снимката.... newsm78 Аз го попитах дали може да я отложим да януари и той ми отговори, че може, но пак сега да слагам свещичките, че до януари да се е изчистило всичко. Да, но нали сега предстои овулация, точно сега да слагам свещички, пък и да ги слагам после до сладващата менструация не трябва да сме заедно със съпруга ми, че да е всичко чисто, та затова питам вас, защото той напълно ме обърка..... Аз пак ще му се обадя и ще питам.
Извинявай , Хера, ако съм те притеснила с въпросите си.
Виж целия пост
# 10
Не се извинявай..няма за какво. Въобще не си ме притеснила Hug
Просто ако вярваш на този доктор бе следвало той да ти дава съветите и насоки. Ние тук можем да споделяме опит...но диагнози и предписанията оставяме на лекаря Flutter
Ако искаш да правиш снимка януари моят съвет - слагай свещичките си сега...въздържайте се с милото и после направи снимка. Един изпуснат цикъл не е проблем...важна е крайната цел  Hug
Виж целия пост
# 11
Ох, радвам се, че не съм те притеснила. Hug Че съм много чувствителна и много мразя да усетя, че досаждам на някого, а не искам да е така. Пък такъв полъх усетих от предишното ти мнение. Hug Често казано вярно е, че се оставяш в ръцете на специалист и трябва да му имаш доверие, но от личния ми опит разбрах, че не е така. Имам повече доверие на вас и от това, което научавам от вашия опит мога да проверя лекаря дали прави всичко както трябва и тогава да съм спокойна.
Ок тогава , ще ги купя свещичките и още от днес или утре ще си ги слагам. То какво да не изпусна, то с моите стойности на МАТ и Т3 #Crazy Едва ли ще стане докато не ги оправя стойностите...
Цунки Hug  bouquet
Виж целия пост
# 12
Трябва да вярваш в успеха Hug
Купи свещичките, иди на ендо пък цветната снимка остави за януари...нова година - нов късмет. Дано 2008г. е твоята година  Hug
Виж целия пост
# 13
Наскомими, когато постоиш повече време из форумите ще започнеш да схващаш нюансите в отношенията между хората. Laughing
Имай предвид, че не всичко е така, както видимо ти изглежда. Laughing
В България има много добри лекари, но има и печалбари. Но се изисква известен житейски опит, за да ги различиш. И още нещо -  светът не започва и не свършва с един единствен лекар. Laughing Има много добри и отзивчиви лекари, аз вярвам в това. Laughing
Аз не разбрах имаш ли течение и основание за свещички или нямаш?
Ако нямаш течение, нямаш съмнения за проблем /а мисля, че нямаш, защото виждам, че си загрижена за здравето си/ не е необходимо да ползваш свещичките. Оставам с впечатлението, че си изразила своите страхове пред лекаря си и той по тази причина ти ги е изписал.
Ако вярваш на партньора си, ако нямаш оплаквания не е необходимо лечение преди цветната снимка.
Цветната снимка я направи един-два чисти дни след менструацията, преди овулацията, така няма да пропускаш цикъл. Аз на твое място не бих пропуснала цикъла по тази причина, бих предпочела да мечтая, да се надявам, да стаявам дъх пред очакваната бременност.
Успех и пиши.

Виж целия пост
# 14
Пък аз бих пропуснала цикъл и бих слагала свещите.
Лали понякога прекалено много мечтаеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия