До тези,които са сложили стандартните ДТК и Полио ваксини

  • 1 227
  • 24
Майчета, интересува ме, имаше ли странични реакции при децата ви след поставяне на тези ваксини?
 Педиатърката ни препоръча Пентаксим, разбира се, но мен малко ме притеснява, понеже е нова за страната и ми се струва излишна съставката срещу менингит.Имам две познати майки с бебета на 4-5 месеца, те са сложили Пентаксим, но вече месец се оплакват, че бебетата им много боледуват.И двете бебчета са на кърма, а моето на АМ и страшно се притеснявам ако почне така да ми боледува  #Crazy.
Виж целия пост
# 1
За Пентаксима в нашата отчетна темичка няколко мяйчета се оплакаха от реакции. Синьт ми има нормални ваксини и не е имал нито Т,нито подутини,нищо.
Виж целия пост
# 2
Майчета, интересува ме, имаше ли странични реакции при децата ви след поставяне на тези ваксини?
 Педиатърката ни препоръча Пентаксим, разбира се, но мен малко ме притеснява, понеже е нова за страната и ми се струва излишна съставката срещу менингит.Имам две познати майки с бебета на 4-5 месеца, те са сложили Пентаксим, но вече месец се оплакват, че бебетата им много боледуват.И двете бебчета са на кърма, а моето на АМ и страшно се притеснявам ако почне така да ми боледува  #Crazy.

Ние сме минали по пътя на "стандартните" ваксини и при двете ми деца и никога не е имало странични ефекти, дори леко повишаване на температурата или по- голяма сънливост не сме отчитали. Не знам дали оплакването за често боледуване на бебетата има нещо общо с тази конкретна ваксина.
Виж целия пост
# 3
Тери не е вдигала Т,но на третия прием доста си поплака/явно я болеше ръчичката,защото забравих да направя компрес/.
Виж целия пост
# 4
Всяка ваксина има странични реакции! Всяка ваксина дори и стандартните както ги наричате могат да причинят висока темпаеатура, зачервяване оток и това са най малките неща!
И двете ми деца понасят много тежко ваксини! Има деца които не им пука от ваксината!
Так че която и да избереш риск има Peace
Виж целия пост
# 5
след 2-та температура 3 дни
иначе сме ок 7 месеца Peace
Виж целия пост
# 6
На дъщеря ми й правиха тези по здравна каса. И след трите (тези, които и в гръбчето се слагат) вдигаше 39 Т и плачеше с часове - тя не плаче по принцип, много спокойно дете е. Индивидуално е според мен, зависи от организма на детето. От другите ваксини, които й правят нямам оплакване.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми преди три години не даде никаква реакция.
Виж целия пост
# 8
Майчета, интересува ме, имаше ли странични реакции при децата ви след поставяне на тези ваксини?
 Педиатърката ни препоръча Пентаксим, разбира се, но мен малко ме притеснява, понеже е нова за страната и ми се струва излишна съставката срещу менингит.Имам две познати майки с бебета на 4-5 месеца, те са сложили Пентаксим, но вече месец се оплакват, че бебетата им много боледуват.И двете бебчета са на кърма, а моето на АМ и страшно се притеснявам ако почне така да ми боледува  #Crazy.
Аз сложих на сина ми от традиционните две ваксини и ние сме на АМ.Не е имал никакви странични реакции ,дори температура не е вдигалАз също исках от новата ваксина ,но моето джипи беше против и настоя той да постави от традиционните.....всеки решава за себе си Peace
Виж целия пост
# 9
И на двете си деца съм слагала от стандартните ваксини и не са имали никакви странични реакции слама богу.
Виж целия пост
# 10
Ами на дъщеря ми и сложихме полагащите се ваксини по здравната каса и проблеми не сме имали.Почти не ми е боледувала,а след поставянето на ваксината правех компрес с реванол за да не се подуе мятото и доери не я болеше Peace
Виж целия пост
# 11
слагаме по ЗК и сме ОК Peace
Виж целия пост
# 12
Няма принципна разлика между компонентите на Пентаксим и Инфанрикс+Имовакс. В Пентаксима към Инфанрикс и Имовакс е добавено и Акт хиб (което не е менингит, не го бъркайте). Съмнявам се точно акт-хиб съставката да е дала всичките тези усложнения при посочените примери.
Предимството на Пентаксима е, че с една спринцовка вкарвате целия коктейл ваксини, а в другия случай имате 2 убождания.
Недостатъкът на Пентаксима е цената му. Една доза надхвърля 70 лв.
Виж целия пост
# 13
Моето дете е с ваксини по ЗК и досега Слава Богy проблем не сме имали.Детето ми е кърмено(вече само преди сън) и вече година и два месеца не е боледyвала,пy-пy.Мое мнение е,че дали ще е здраво детето си е до организма на всяко детенце.
Виж целия пост
# 14
Преди три години - не съм имала проблеми с дъщеря ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия