Стимулиращи медикаменти преди ин витро?

  • 2 047
  • 12
Започвам тази тема с цел да изкажем мнения помежду си,за това какви стимулиращи инжекции са ни предписали и колко сме платили за тях.Страшно интересна тема за мен и знаете ли защо?Оказва се,че за моите 7с.и.Фостимон от 75i.u. и 8с.и.Меногон от 75i.u. съм платила 2000 лева.След неуспеха ми обаче започнах да търся цените на тези същите медикаменти в италиянски сайтове.Моето търсене завърши с резултата,че същите тези медикаменти,само че по 10 инжекции от двата вида там ще ми струват 255 евро т.е. на  половината.Каква е тази огромна разлика? Thinking
Виж целия пост
# 1
Наистина разликата е огромна,  Stop ти къде прави опита и предварително не се ли информира колко би ти струвало, за да избегнеш евентуално толкова голяма сума?
Виж целия пост
# 2
За съжаление не бях се информирала до сега.Голяма глупачка съм Mr. Green.А някоя от вас знае ли цените на тези медикаменти ако отидеш да си ги купиш директно от аптеката.
Виж целия пост
# 3
Весела, ако имаш доверие на лекаря и екипа, където си правила процедурата не би трябвало да задаваш този въпрос Peace.
И при двете ми стимулации /доста сериозни, със сериозно количество медикаменти/ съм имала възможност да ги потърся директно от вносител, или от съответното търговско представителство на фармацевтичната компания, която ги е произвела. Не съм го направила, защото съм имала и имам доверие в лекаря си и знам, че никога не биха печалбарствали на мой гръб Peace. Напротив, тъкмо обратното.

Хубаво е било да изкоментираш това още преди започване на процедурата, както и Жоли е казала. За съжаление в онзи момент обаче, със сигурност други мисли са били в главата ти.

Виж целия пост
# 4
Със сигурност в главата са ми вилнеели мисли този път да имам успех и до година да бъда с бебче в ръце.Но уви... Не съм писала,че нямам доверие на екипа и че са печалбари на мой гръб.Просто ми е интересно как е възможно в чужбина да е по евтино отколкото в една бедна държава като нашата.
Виж целия пост
# 5
Просто ми е интересно как е възможно в чужбина да е по евтино отколкото в една бедна държава като нашата.

Не трябва да правиш подобни сравнения. В чужбина поемат опити изцяло, тук не.
В чужбина ако тръгнеш да плащаш реално един опит със сигурност няма да ти струва 2500 евро, а много повече.

Съжалявам ако не съм те разбрала, но от първите ти постове в темата разбрах, че те вълнува кой, колко плаща за медикаментите за стимулация и защо в Италия са едни цени, а тук други.
Виж целия пост
# 6
Съжалявам,че някой разбраха темата погрешно.Не става въпрос за доверие към докторите,а става въпрос,за това че може би има начини да не заплащаме чак толко големи суми.За мен поне това е от значение и ако за вас не е дайте да приклЮчим темата. Наистина и всички пари на земята не могат да се сравнят с така мечтаната за нас бременност...След два неуспешни опита все пак започнах да мисля за тези неща. Sad
Виж целия пост
# 7
Веси, извинявай ако не съм те разбрала правилно Hug.
Но след два неуспеха, не мисля че това е нещото, което трябва да те вълнува на първо място, или най-малкото, ако те вълнува не трябва да го обсъдиш с нас, а с лекаря си Peace.

Да, много са скъпи лекарствата, да става още по-трудно когато не си успял два пъти, повярвай ми знам какво е. Но отговора на въпроса, защо не се е получило трябва да е водещ, а не как да намериш начин да купуваш по-евтини лекарства за третия, четвъртия, петия.....
Съжалявам ако звуча грубо, но такава е жестоката реалност.
Искрено се надявам да ме разбереш правилно.
Искрено се надявам, следващия опит да ти е последен Hug Praynig
Виж целия пост
# 8
Fostimon-а струваше около 45 лв., когато ме стимулираха, и Менопур-а го платих на подобна цена.
Факт е, че някои лекарства са по-евтини извън БГ.
Виж целия пост
# 9
В Турция например.
Виж целия пост
# 10
Никога на първо място при мен не е бил въпроса за парите,а винаги успеха след процедурите.Може би започнах тази тема с мисълта за всички тези жени,които искат да имат бебо и никога не достатъчно средства.С мисълта,че когато си замина след празниците в Италия и се уверя действително в по ниските цени на медикаментите ще  мога да помогна на някой от тези жени.Zvetun4o не мислиш ли че е така? Thinking
Виж целия пост
# 11
Абсолютно подкрепям темата и мисля,че заплащането няма нищо общо с доверието към лекарите и не трябва да се превръща в тема табу.Парите няма как да са последното, за което мислим,защото,за да започнем процедура трябва да сме събрали съответната сума.
Виж целия пост
# 12
и се уверя действително в по ниските цени на медикаментите ще  мога да помогна на някой от тези жени.Zvetun4o не мислиш ли че е така? Thinking

Весела,това вече е нещо съвсем друго Peace.
Друг е въпроса, че очевидно в различните клиники цените на лекарствата са различни. Затова споменах за доверието в лекаря и екипа.
Шайн, никой не иска да превръща заплащането в тема табу, напротив. Но си мисля, че когато човек се довери на екип и лекар, той приема техните условия, съответно техните цени. И най-малкото, ако има някакви съмнения или пък има информация  и възможност за намиране на по-изгодни /като цена/ медикаменти, би трябвало да го изкоментира с тях.
Надявам се да ме разберете Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия