Автоагресия ??

  • 2 388
  • 4
Детето ми е на 1 година и се развива съвсем нормално. Забелязах, обаче, последно време, когато и направя забележка, напр. "Недей да бъркаш в контакта", започва да нервничи, да се удря по главата и да се скубе! Направо съм се видяла в чудо! Какво му става на това дете! Защо тази автоагресия? Понякога като се ядоса за нещо се навежда и си удря главата в земята! На някой друг случвало ли му се е детето му да се държи по този начин?
Виж целия пост
# 1
да ,но нашият период беше май към втората година-израства се...
Виж целия пост
# 2
О, не се притеснявай! Това е период и ще отмине, но трябва много търпение, много!
Ние също минахме през това. При нас започна около 1.5 година и продължи поне до третата й годинка! ooooh! Беше голям ужас!Удряше си главата в стената, в бар плота, скубеше се, хапеше се и куп други щуротии.Аз бях страшно притеснена и се консултирах с психолог, който ми каза, че по-чувствителните деца реагират по такъв начин и , че трябва детето да се обгражда с мн. любов и внимание!

Желая ви успех и леко справяне с агресията!!!  bouquet  Hug, защото с порастването на детето става по- сложно, но с др. неща!  Grinning
Виж целия пост
# 3
И моето дете първо започна да се удря по главата след като му направя забележка.После откри,че може да си удря главата в земята,стената......и така да ме притесни още повече.Това не се случваше само след забележка,а и като искаше нещо,което му е забранено.
Период е,ще отмине.
Виж целия пост
# 4
И моя син е така на 1г и 10м е. Удря си главата в земята когато не стане нещо на неговата, но с такава сила, че направо ме е страх да не получи някое сътресение( щом пътеката му се отпечатва, представете си). Моля, ако някой има някаква идея как да се справя с това положение, нека сподели
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия