Кърмаче с повръщане и диария - да спирам ли да кърмя?

  • 859
  • 11
Здравейте мами,

дъщеричката ми е на 8,5 месеца и се кърмим около 3-6 пъти на ден.

От неделя Деничка е с повръщане, а от вчера и с разстройство. Започнах вместо пюре и каша да давам специална лечебна храна, но лекарката ме посъветва да спра временно кърменето, докато детето е болно/поради нещо свързано с млечния белтък/ и да яде само лечебна храна .
Притеснявам се да спра кърменето, защото и без това кърмата ми не е особено много, та да не спре съвсем, още повече че не съм убедена, че спирането на кърменето ще намали разстройството.

Дайте съвет някакъв моля  Praynig!
Виж целия пост
# 1
Съвсем не съм убедена, че трябва да спреш точно кърмата. Как така преди, като е била на кърма, не е повръщала и не е имала разстройство, а сега има? Явно не е от кърмата.
Защо не направите изследване на фецес на бебето, за да се види каква е причината за това разстройство? Или най-добре да се обърнете към детски гастроентеролог.
Например тук или тук?
Виж целия пост
# 2
Може да е хванало някакъв врус детето. В никакъв случай не спирай да кърмиш, само може да му помогнеш така. Мен ме караха да си замразявам кърма в случай, че детето се разболее и аз вече не кърмя, особено от ентеровирус, защото кърмата била като лекарство. Ама че педиатри ooooh!
Виж целия пост
# 3
Да спреш кърменето ще е най-лошото което можеш да направиш!!!казвам го така да те стресна и да кърмиш  Hug.Спри всякаква друга храна и кърми,това ще е най-добре за детето.Бързо ще оздравеете,сега за съжаление пълзят много вируси. Confused
Виж целия пост
# 4
Съгласна съм с останалите да не спираш да кърмиш.Само бих добавила, че според мен може би трябва да пазиш диета  Peace
Виж целия пост
# 5
Съгласна съм с останалите да не спираш да кърмиш.Само бих добавила, че според мен може би трябва да пазиш диета  Peace
ако педито я притеснява евентуално АБКМ продължи да кърмиш но спри да ядеш каквито и да било млечни продукти ти самата
и вълкът сит и агнето-цяло
Виж целия пост
# 6
Най-доброто, което можеш да направиш за детенцето си е да кърмиш. Но махни или силно намали в твоята диета сладките работи и мазнините. Детето съвсем да не приема подобни неща. Елиминирай и млечните продукти за известно време. Ако е от храна би трябвало за 2-3 дни нещата да се подобрят. Попитай педиатъра и за възможност проблемът да е от вирус или някаква инфекция. Гадно време е все пак. Но точно сега ама изобщо не е време да лишиш детето си от кърма. Аман от тези педиатри  Sad
Виж целия пост
# 7
Здравей,преди три месеца с моето бебче ни приеха в Инфекциозна в София , тогава той беше на три месеца и главно на кърма по мое усмотрение го дохранвах с АМ, което в последствие се оказа причината за престоя ни там.Но да не се отплесвам а по темата , завеждащия на отделението д-р Мангъров нстояваше да не спирам да кърмя , като предлагах и допълнително разтвор , който се приготвяше там срещу обезводняване.Не е лошо все пак да направите изследвания и да видите , каква е причината , но не спирай да кърмиш , това ще бъде грешка.Успех
Виж целия пост
# 8
И аз ще повторя Не спирай да кърмиш. Peace
Виж целия пост
# 9
Може да е хванало някакъв врус детето. В никакъв случай не спирай да кърмиш, само може да му помогнеш така. Мен ме караха да си замразявам кърма в случай, че детето се разболее и аз вече не кърмя, особено от ентеровирус, защото кърмата била като лекарство. Ама че педиатри ooooh!
Peace
За пръв път чувам такъв (извинявам се) глупав съвет....Хората се чудят, как да кърмят по-дълго и да стимулират лактацията..., а твоя педиатър #Cussing outда спреш Shocked. Кърмата е здраве! (и в дългосрочен план) Wink
Ако все пак решиш да спреш, се изцеждай в часовете за хранене за да не ти спре кърмата.
Виж целия пост
# 10
Кърмата е най щадящата храна за стомахчето. В никакъв случай не спирай да кърмиш, а напротив - наблегни на кърмата докато оздравее.
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички мами за съветите   bouquet Hug  bouquet!!!

РЕШИХ ДА ПРОДЪЛЖА ДА СИ Я КЪРМЯ, само аз минах на диета.

Благодаря още веднъж за подкрепата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия