Увеличен пикочен мехур на 2-годишно момиченце???

  • 1 790
  • 5
Здравейте, мами и татковци!

Става въпрос за племеничката ми, която е на 2 годинки. Преди 3-4 дена сестра ми усетила силна миризма от памперса. По-късно вечерта племеничката ми (Теа) започнала да търка краченцата и да трепери, после се изпишкала. Разбрахме, че пишкането е болезнено, сестра ми се обади на личната лекарка, която каза, че това е цистит и изписа някакво кремче. Оправиха се нещата, на следващия ден нямаше проблем, макар че миризмата все още си я имаше.  През нощта обаче преживяхме един двучасов кошмар - явно на малката й се допишкало, събуди се (и всички в къщата) но от страх не иска да пишка, 2 часа разходки из къщата, докато накрая си свърши работата. Явно наистина я заболя, защото изрева накрая, но после се успокои. Успяхме да занесем малко урина за изследване, но нямаше проблеми. Днес я водиха на ехограф и се оказа, че имала "увеличен пикочен мехур", което се получавало от памперсите понякога. Обаче не мога да си обясня болките... Затова пускам тази тема и искам да попитам дали някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем и как се е справил с него.

Ето тук може да видите диагнозата от ехографа и изписаните антибиотици:


Виж целия пост
# 1
трябва да дадете стерилна урина и да видите дали има бактерии.болките са или от цистит или от бактерии.урината мътна ли е?
Виж целия пост
# 2
Нямаше бактерии в урината. Не беше мътна...
Виж целия пост
# 3
Има значение кога се взема урината и как. Сутрин първата урина, след хубаво измиване и средна струйка в стерилно шише(не в колектор).  Предполагам, че в момента като го боли детето е много трудно, но се опитайте отново - ако не е взета по този начин.
Виж целия пост
# 4
Ние имаме такъв проблем.Откриха ни увеличен пикочен мехур по повод пиелонефрит. Казаха , че най-вероятно е вродено и поради всички тези причини правихме микционна цистография да няма рефлукс на урина.За наш късмет нямаше. Иначе често да се слага на гърне за стимулиране мускулатурата на пикочния мехур. А ако я боли и не може да пишка топла вана помага да се отпусне.Успех
Виж целия пост
# 5
Гърнето и тоалетната са огромен проблем... Все още не можем да я излъжем. Тя се беше научила още като беше на годинка, но нещо се запече, трудно акаше и от тогава край! Не можем по никакъв начин да я накараме да седне на тоалетната или на гърнето. Много е хитра и трудно се лъже... Ще има зор, но не ми се вярва да ходи напикана постоянно, все ще склони по някое време.

Между другото, оказа се, че докторката объркала рецептата. Егати лекарите, затова ли вземат 40 лв?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия