TB (tuberculosis) Immunization

  • 802
  • 3
Здравейте,
Живея в UK и на моя син предстоят първите имунизации след 3 седмици (DTaP, IPV, Hib i PCV). Доколкото знам в БГ имунизацията за туберкулоза или BCG е задължителна на всички бебета обаче в UK това не е така. Имунизират се само високо рисковите бебета и на нас не я предложиха.
Искам съвет - да настоявам ли все пак за имунизацията против ТБ?
Благодаря предварително

Цитат
Zdraveite,
Jiveia v UK i na moia sin predstoiat purvite imunizacii sled 3 sedmici (DTaP, IPV, Hib i PCV).
Dokolkoto znam v BG imunizaciata za tuberkuloza ili BCG e zaduljitelna za vsichki bebeta obache v UK tova ne e taka. Imunizirat se samo visoko riskovite bebeta i na nas ne ia predlojiha.
Iskam suvet- da nastoiavam li vse pak za imunizaciata protiv TB?
Blagodaria predvaritelno

Моля, пишете на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Аз я поисках веднага след като се роди бебето ми. Лекарката ме погледна малко странно, но провери в някакви папки и каза, да, България наистина се водела рискова зона и БЦЖ-то я сложиха на щерката първите 24 часа. Но ти сама си прецени, дали искаш да я сложат или не. Все пак имаме право на избор  Peace
Виж целия пост
# 2
Да и на нас ни я предложиха, но не заради България, а защото в нашето боро имало висок риск от туберколоза и я предлагали на всички родители. Аз не смятам, ча ваксината може да навреди, напротив. И колкото по-рано ти я сложат, толкова по-добре, защото трябва да мине поне месец докато могат да сложат следващата ваксина и да не се обърка графика нещо. Успех Peace
Виж целия пост
# 3
Zdraveite,
Blagodaria za otgovorite..
Za sujalenie ni otkazaha vaksinata, zashtoto Bulgaria e bila nisko riskova durjava. Imalo po 40 na 100,000 sluchaia na TB spored mesnite spravki.
Predlojiha obache ako putuvam vuv visoko riskova durjava za poveche ot 3 meseca shte ia slojat.
V dopulnenie, tuk i vaksina protiv Hepatit B ne se pravi osven ako maikata ne e bolna. Dokolkoto znam tazi vaksina sushto e zaduljitelna v BG.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия