Колко трябва да са храненията в денонощие?

  • 1 708
  • 15
Моят син все още яде по 7 пъти в денонощието, а вече е на 4 месеца и половина. След като яде в 21:00 се събужда в 2:30 озверял от глад и след това си се буди на всеки 3 часа
Виж целия пост
# 1
Моите са на 5 хранения от 2-рия месец, а от месец вече на 4.
Според мен си зависи от детето, щом не се е отказало само ти трудно ще го откажеш. Rolling Eyes
Нали има 3 часа интевал между тях, защо се притесняваш.
Пробвай да увеличиш количеството мляко на 1 хранене ( но по възможност да не надхвърля 200 мл), ако не става, карайте на 7 , докато господина сам не реши да ги намали.  Stuck Out Tongue
За нощем акъл не мога да дам, щото моите хич не са яли нощно време.
Виж целия пост
# 2
щастливка!
В твоя случай бих казала, че всевишния те е компенсирал за сметка на това, че бебочетата са две, поне са кротушанки
Виж целия пост
# 3
ние имахме проблема с нощното хранене. Бяхме същите - в 21,00 и после в 2,00-2,30ч. Пробвай да го събудиш в 12,00ч да го нахраниш. При нас даде ефект, като му дадем в 12,00 той се буди после чак в 7,00.
Виж целия пост
# 4
До преди 2 седмици бяхме на варианта с буденето в 24ч, но тогава той се будеше в 4 и аз му давах вода, после се будеше в 5-пак вода и вече в 6 го хранех. Та като пробвахме да не го будим в 24, се оказа, че е е по-добрия вариант
Виж целия пост
# 5
Всичко се е до дете!
Моята сладка до онзи ден  ядеше по 6 пъти(сега сме на 5,но до кога ли Simple Smile ),а вече е на почти 7 месеца!
Виж целия пост
# 6
А как наддава ? Ако наддава нормално нека си яде...
Макар, че аз ако съм отдавна да съм махнало нощното хранене   Confused
Виж целия пост
# 7
Ники до 5 месеца беше на 7 хранения и до 6месеца имаше и нощно ядене.На 8 месеца вече си беше на 4 хранения
Виж целия пост
# 8
И ние сме още на 6 хранения,но кг.уви,не са много задоволителни.
Виж целия пост
# 9
Всичко си зависи от детето.Ако издържаш да те буди на всеки час и да го наливаш с промишлени количества вода - тогава дръж го гладен нощем.За кърмещите майки няма такива ограничения.Било полезно да ги кърмят при всяко поискване!А ние защо ще си държим децата гладни и нервозни?
Виж целия пост
# 10
и ние сме така.вода не ще,така,че ядем...
Виж целия пост
# 11
Всичко зависи от, наистина от детето. Моето бебе е на 4 мес.и 1 ден и все още не знам по колко пъти яде на ден.Всеки ден е различно. Ето днес е яла в 8.30ч., вече е 14.15ч а тя все още спи и не се събужда да яде. Отдавна се отказах да я будя за да й давам, защото само я разплаквам, а тя отказва да яде и от шишето и  от гърдата.... ще чакам да се събуди.  Още от самото си раждане  тя ядеше на около 5-6 часа. Въпреки, че се роди 2.900 кг тя не ядеше по-често  за да си навакса..., точно обратното. Дори аз се принуждавах да си навивам часовника за през нощта, за да я пробвам да яде. ....  После започна да яде на всеки час-два... И аз се чудех какво става.... После различно- на 3,... на 4,... на 5..., на 6 часа... Просто я оставих тя да пожелае  (Въпреки, че ми беше много трудно да се убедя, че трябва да е така.Защото с първото ми дете беше различно. И смятах, че е било правилно.)
Голямата ми дъщеря беше пък беше точно като по часовник. В началото на 3 часа , без нощно хранене (още след изписването- към 2.30ч само вода)  и постепенно тя сама си показваше кога да увеличавом интервала.
....Така, че не се притеснявай.  Според мен всичко зависи от детето. Твоето вече е свикнало да яде през нощта,  така че ще продължава. Просто можеш да го пробваш с малко вода и после мляко или обратно през нощта. Като постепенно свикне само на вода. ...( Голямата ми дъщеря въпреки, че беше само на вода през нощта, тя продължаваше до година и половина да се буди винаги в интервала 2.30- 3.00 часа и да търси да пие....   Sign Exclamation  Sign Exclamation )......Навици Sign Exclamation Sign Exclamation
Виж целия пост
# 12
Oще се яде по 5 пъти на ден и се буди към 5 сутринта за мляко.Току-що се върнахме от консултация- педиатърката здраво ни се скара- вече бил голям и трябвало да яде по 4 пъти на денонощие. Е, как да стане тоя номер не знам?!
Виж целия пост
# 13
Я аз да ви успокоя. Йоан докато го кърмех (т.е. до преди 3 седмици) ядеше по 6 пъти на ден, но със знанието на педиатърката му. Не знам по колко е изсуквал, но сутрин и вечер си го кърмех. Чак като се отби започнах да го храня по 5 пъти и сега постепенно ще се помъча да започна да го храня по 4.

Всичко си е до бебенце! Flutter
Виж целия пост
# 14
Дени яде на режим - 6, 9, 12, 15, 18, 21 ч. Заспива към 12, понякога се буди през нощта, но мляко не давам - само вода. Млякото чак в 6 часа сутринта. Много внимавам с адаптираното мляко, щото като почна да го пие хич не бях наясно и го хранех колкото си иска, и за малко да направи рахит от наддаване. Така че предпочитам режима - и аз и той си знаем храненията. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия