Кога се "опушват" децата?

  • 3 978
  • 72
Здравейте!
Дъщеря ми е на 2.1 години и вече ме притеснява с този интерес към цигарите и пушенето. Нито аз, нито съпругът ми, нито баби или дядовци пушим, но тя вижда хората вън, майките на площадката и дусловно копира всяко действие с цигара-само че при нея е молив. Днес дори налиташе на едната майка на цигарата и. Обяснявам,че това е лошо, че се кашля от него-не и не. Сестрата на мъжа ми е "опушвана"-ами до ден днешен има непоносимост към цигари.
Има ли и коя е възрастта за това? Как се прави?
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Какво означава да си "опушиш" детето  Rolling Eyes

Мен не ме притесняват подобни реакции, на тази възраст децата имитират всичко - играят на лекари, учители, казват "Наздраве" с "алкохол" и т.н. Не смятам, че това ще повлияе в/у изборът й като порасне. 
Виж целия пост
# 2
Tи наистина ли смяташ да подложиш детето си на такова нещо #Crazy
Това е някаква средновековна "дресура"... преди мнооого години гледах по телевизията едно предаване, как един професор димеше в лицето на едно 3-4 годишно детенце, заедно с баща му, а то не можеше да диша и плачеше ужасено.... егати методите Twisted Evil
Детето ти е на 2 години, все пак, нормално е да има интерес към всичко, включително и към лошите неща...

Забравих да кажа, че мъжът ми не е "опушван", но не понася цигарите и даже и мен отказа, така че не е задължително да се опушва дете, за да намрази цигарите- до човека си е....
Виж целия пост
# 3
Чувала съм го това с опушването, но не знам дали се прилага. До 5 години май се прави. Но аз мисля, че детето ти имитира всичко това, което е около него. Такава е възрастта.
Виж целия пост
# 4
Не бях чувала за такова опушване. Нормално е спорд мен детето като вижда какво правят възрастните наоколо да подражава. Това ще си отшуми с времето, излишно е да се притесняваш и да подлагаш детето на бабини номера.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми ядеше цигарите на 2 години.После ме имитираше.И двете пушехме солети.Какво страшно има?Не разбрах,как да се опушват децата?Случайно да не са бекон?
Виж целия пост
# 6
Аз си помислих, че има грешка в заглавието Simple Smile

Не мисля и не вярвам на това. Как ще обясниш на детенце да си "дръпне"? Simple Smile Имам смътен спомен, че вуйчо ми ни беше давал да пробваме с брат ми цигари, но аз "духах".

Дияна не ми е дъвкала цигари, но затова пък ги късаше и пускаше в чаша с вода.
Виж целия пост
# 7
моя братовчетка е "опушвана" от баща си. Нито един от родителите й не пуши. Но ела я виж  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
 Много се учудвам на хора, които биха причиниили това на децата си.
Tired  Независимо на каква възраст.
 Аз също за първи път чувам за подобен метод. Дали ще пуши или не е въпрос на личен избор и съвсем друга възраст.
На две години, децата имитират всички и всичко- това е един от начините за опозноване на света. Период е и преминава  Peace.
Виж целия пост
# 9
За първи път чувам за такъв метод на антиникотиново възпитание.... ooooh!
Чудя се, ако взема да им завия по една трева,
дали пък няма да не опитат никога наркотици? newsm78
Някой знае ли такава технология?  Whistling
Чували ли сте нещо? Whistling Wink
Виж целия пост
# 10
 Shocked Божеееее, добре че родителите ми са нормални хора! И се надявам да не изкуквам и да подлагам моите деца на подобни идиотщини  Tired
Виж целия пост
# 11
Отначало не разбрах какъв е въпроса.....
Много се учудвам на хора, които биха причиниили това на децата си.
Tired  Независимо на каква възраст.
 Аз също за първи път чувам за подобен метод. Дали ще пуши или не е въпрос на личен избор и съвсем друга възраст.
На две години, децата имитират всички и всичко- това е един от начините за опозноване на света. Период е и преминава  Peace.
Това е и моето мнение
Виж целия пост
# 12
Аз пък съм прочела отпушват и си рекох - чакай да видя за какво отпушване иде реч. Може с нещо да мога да помогна  Sunglasses
Оказва се обаче, че никак не съм компетентна по тази тема. Опушвала съм само стаята, когато се опитвах да паля печката на баба ми. И едно пиле май съм опушвала или то се викаше пърлене  Tired
Такива методи смятам за глупост и не водещи до нищо. Само дето на детето ще му стане зле, ако дръпне по силно. Гаранция, че няма да пропуше никаква няма.
И моята се отпуши или отпи(знам ли и аз тази специфична терминология) като отпи от една чаша с вино, което бях приготвила за манждата си. Само, че не си правя илюзии, че няма да близва хептен алкохол, както тя ме убеждава.
Виж целия пост
# 13
Нали не мислиш наистина да причиниш това на детето си?  Sick Shocked
Виж целия пост
# 14
Нали не мислиш наистина да причиниш това на детето си?  Sick Shocked
Сигурно е мислила, щом е задала въпроса. Дано поне да сме успели да я разубедим.
То по тази логика- да накараме детето да изпие и две малки водки, че да му стане гадно, белким цял живот после не вкуси алкохол (ами ако вземе пък да му хареса Twisted Evil Wink) Наистина първобитен начин на възпитание- много разговори и личен пример му е майката (не, че и това е гаранция де Wink).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия