Операция на очи на бебе

  • 1 424
  • 7
Някой минал ли е през това или да знае за случай кадето са правили операция на очите на бебенце?

Моя 4 месечен син от време на време си криви очите (към нослето) и според мен това е нормално за бебетата, но според очен лекар тук нормално било само до 2 месеца след това трябва да се коригира. Лекарката мисли че диагнозата е Accommodative Esotropia

изписа ни очила (+5100 на двете очи) и каза че ако до 2-3 седмици тез очила не помогнат трябва да се прави операция ....

Ще попитам и др Константинов тук, но пускам нова тема да видя дали някои поне е чувал за такова нещо ... newsm78

Благдаря предварително!
Виж целия пост
# 1
щом лекарят ти е казал, че детето е за операция, твоето мнение си е лично и е причина да откажеш операция.
Можеш ли да поемеш тази отговорност?
Консултирай се и с друг детски очен и то не само по документи и вземи решение бързо. Важно е да не се отлага.
И провери рецептата за очилата пак- такива диоптри няма.
Виж целия пост
# 2
моят син е с оперирано око,
но преди да се стигне до операция пробвах ме доста варианти да го коригираме без оперативно,
аз мисля, че ви е рано, изчакай поне до една годинка,
и тогава направете консултация но с няколко детски офталмолози
успех
Виж целия пост
# 3
Някой минал ли е през това или да знае за случай кадето са правили операция на очите на бебенце?

Моя 4 месечен син от време на време си криви очите (към нослето) и според мен това е нормално за бебетата, но според очен лекар тук нормално било само до 2 месеца след това трябва да се коригира. Лекарката мисли че диагнозата е Accommodative Esotropia

изписа ни очила (+5100 на двете очи) и каза че ако до 2-3 седмици тез очила не помогнат трябва да се прави операция ....

Ще попитам и др Константинов тук, но пускам нова тема да видя дали някои поне е чувал за такова нещо ... newsm78

Благдаря предварително!


Моят съвет е да сиак6 осте едно мнение( не про4етох къде си консултирала детето) В токуда болниц аработят най добрите о4ни и за деца и завъзрсатни, казвам го защото майка ми е минала през лекарите за въсратни , а знам 4е тези за деца, най добрите от тях от медицинска акдемия в софия с епремистиха в токуда  в софия, може д асе наложи да плати6 ма кво да с еправи, по добре още едно мнение.Извинявам се ако не съм прочела или до4ел аили аков е4е си г онаправила.
Виж целия пост
# 4
Диоптъра е +5.100 и консултацията е била с детски офталмолог. Аз живея в САЩ и тук офталмолога ни каза така. Заведох го и на педиатър в Канада и тя каза, че е рано да се оперира така малко бебе. Ще го водя на офталмолог и в Канада. Но лекарката тук в САЩ твърди че не трябва да се чака и колкото по рано се оперира по-добре .....
Така че засега мненията са противоречиви Sad
Виж целия пост
# 5
Аз мисля ,че е много рано,повече от това няма да коментирам Peace
Виж целия пост
# 6
Аз мисля ,че е много рано,повече от това няма да коментирам Peace
аз също мисля че е рано, но тук (САЩ) всички ми повтарят да го оперирам колкото може по-скоро че да се научил да гледа правилно с двете очи.
Затова ми писна и го заведох в Канада на детски очен лекар. Там казаха да носи очилата постоянно за няколко месеца и след това ще видят. Да но ние като му сложим очилата и той на секундата ги сваля ..... Незнам как да науча такова малко бебе да носи очила.  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз съм водила мойто бебе в клиника ДЕН, в София, много са добри. И оперират бебета, бих ви препоръчала да отидете там на консултация. http://www.eyeclinic-den.com/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия