за нощното хранене

  • 1 009
  • 25
Още съм нова тук и не знам дали всеки път когато искам да пиша трябва да започвам нова тема/а не ми се четат условията/. Вчера публикувах тема за племенника ми , който се буди много често и пие кисело мляко през нощтта. Дано някой има тарпение да прочете цялата история.Първо , аз имам бебе на 5 месеца. С нея  горе-долу всичко е наред.Пиша за племенника си, защото снаха ми е незаинтересована почти за всичко свъзано с него и за нея всичко е нормално, брат ми е разкъсан между работата и детето , а JP-то .... без коментар.Затова аз помолих да поема инициатива.АЛЕКС/ ПЛЕМЕННИКА МИ/вече е на 2 години и от както се е родил почти винаги е имал нощно хранене, точно когато го бяха отказали от нощното хранене се разболя и пак започнаха да го хранят през нощта , защото през деня почти не ядеше.Та, най-големия проблем е че през нощта като се събуди и ако не му се даде шишето с млякото започва да пищи неописуемо, и така 5-6 пъти.Знам, че ако изтърпят няколко нощи сигурно ще го откажат , но те нямат воля.Предполагам, че ако им го каже специалист ще го приемат по-сериозно.Затова искам да разбера към какъв специалист да се обърна , да им запиша час и тогава най-вероятно , когато всичко им е на готово ще отидат и вероятно ще решат проблема.

P.S. Става въпрос за София.

Благодаря Ви предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ти днес търсеше специалист за нощния сън, сега за храненето.

Защо не пробват със залъгалка, макар че май е късно щом е на 2г.,
а като не им харесва този лекар на детето да го сменят.
Да си намерят добър педиатър, отделно специалисти само за детския сън и за хранене -няма.

А правилата е добре да се прочетат.
Всъщност ти прочете ли написаното във другите ти теми.
Виж целия пост
# 2
Не съм чувала за такива специалисти  newsm78

Педиатърката на дъщеря ми винаги е казвала, че всеки човек е различен и цитирам "Аз още не съм отказала нощното"  Laughing
Виж целия пост
# 3
Ами те са свързани - нощното хранене и неспокойния сън
Виж целия пост
# 4
Като цяло децата започват да спят като възрастни, без да се будят, след 3 годишна възраст, има и изключения, при които става по-рано, но не мисля, че детето има проблем, под 2 г. е все пак  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
А ти защо държиш да се месиш в отглеждането на чуждо дете? Не мисля, че има нужда да се търси какъвто и да е специалист в случая. Много деца на тази възраст не спят нощем и си пият млякото. Според мен, ако искаш да си запазите добрите отношения е по-добре да оставиш родителите да си гледат детето според техните разбирания!
Виж целия пост
# 6
Меся се първо , защото ми жал за него като се разплаче през нощта неутешимо и поради тази причина не можем да го взимаме да го гледаме например събота и неделя например/зящото имаме бебе и всички се будим като се разплаче.А пък и брат ми разреши да потарся помощ
Виж целия пост
# 7
Дано наистина да няма проблем, но просто не бях чувала за други ТОЛКОВА НЕСПОКОЙНИ ДЕЦА
Виж целия пост
# 8
Дано наистина да няма проблем, но просто не бях чувала за други ТОЛКОВА НЕСПОКОЙНИ ДЕЦА


Ами хората просто не го считат за нещо ненормално и не намират за нужно да го споделят  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Като цяло децата започват да спят като възрастни, без да се будят, след 3 годишна възраст, има и изключения, при които става по-рано, но не мисля, че детето има проблем, под 2 г. е все пак  Rolling Eyes
Интересно разсъждение, сигурно е подкрепено с много линкове и страхотни изследвания.
Всички деца, които аз познавам (около 7 в младенческа възраст - от 6 месеца до 4 години) спят по цяла нощ и не се будят. Само две от бебетата се хранеха нощем, едното до около годинка, другото само първите 3 месеца. Много интересно съвпадение, за да сме пък всички изключения.
По темата - няма специалист, който може да накара родители с неправилен начин на мислене изведнъж да променят подхода си. Първо не виждам как ще успееш да ги накараш да отидат на "специалист". След като са решили да си хранят детето нощем - тяхна си работа. После ще си имат проблеми и със зъбите му.
Виж целия пост
# 10
Какъв е проблема? Какво като си пийва кис. мляко през нощта? Нещо боли ли го от това, прекалено дебелее ли, какво? Защо се месиш толкова категорично? Според мен когато е готово, тогава ще спре да си пие мляко през нощта. Насила няма смисъл да го отказва някой, най-малко пък "леля му" ... Малко си крайна според мен в изказванията и инициативите си. И за твоя информация има много хора (и възрастни), които си похапват през нощта!  Peace
Виж целия пост
# 11
Много ми се иска да ме разберете правилно.Не искам да се меся в живота им и в отглеждането на детето , просто ми е жал и за тях. не са спали като хората от 2 години насам.А пък и искам себе си да успокоя че всичко е наред.ние с родителите ми толкова сме се грижили за ниго че не смятам че е чуждо дете
Виж целия пост
# 12
да обаче той така реве като се събуди че разбира целия квартал
Виж целия пост
# 13
Да, естествено, че искаш да помогнеш - никой не се съмнява! Но да наричаш майката на детето "незаинтересована да му помогне" е малко ... неетично, както и да го погледна. Брат ми също като бебе и малко дете се събуждаше през нощта и пиеше кисело мляко.Но не пищеше - намираше си шишето, изпиваше го и си заспиваше.Сега е голям - на 23 години е, не е дебел, няма проблеми със зъбите нито със стомаха  Joy Но понякога похапва през нощта  Joy (малко да те развеселя)  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Пък и това че пиша и се интересувам не значи според мен че се меся в нечий живот, просто го обичам като свое дете и се притеснявам.това не означава че ходя да им давам съвети постоянно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия