Ето книгата за гладолечението на Лидия Ковачева

  • 81 380
  • 25
Ето книгата за гладолечението на Лидия Ковачева:

http://dixi.data.bg/Kniga%20za%20Gladolechenieto%20na%20Lidia%20 … i%20lekarstvo.pdf
Виж целия пост
# 1
 Peace
Виж целия пост
# 2
Имам я много отдавна.  Simple Smile
Мен лично написаното във тази книга много ме плаши  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Аз не видях нищо страшно. Simple Smile Освен ако не те е страх да се излекуваш? Ами виж, аз имам мигрена, която е ужасна. В такива моменти ми идва да си шибна главата в стената и да се свърши. Започнах да чета книгата и разбрах, че няма какво да чакам повече, а да се взема в ръце и да направя нещо за себе си. И за детето си, което ще е много по-щастливо, ако има здрава майка, нали? И така, аз вече четвърти ден правя програмата и съм жива! И се чувствам добре! И не съм гладна! Никого не задължавам да прави програмата, това е въпрос на личен избор, нали така? Мисля, че книгата би била полезна на много хора, затова я пуснах тук.

Знаете ли, че много от болестите се появяват вследствие на неправилно хранене?
Както всички знаем, нашият организъм е изграден от множество клетки, които за да функционират правилно, трябва да бъдат правилно нахранени, а най-добре става това с нещата, които ни е дала природата: плодовете и зеленчуците.

Според Лидия Ковачева има два вида глад: Основната разлика между тях е, че единият е принудителен /когато си корабокруширал на самотен остров например/, а другият е лечебният глад. При първият вид липсата на храна може да доведе човек до доста лоши последици..., а при лечебния глад човек има психическата нагласа, че храната е на една ръка разстояние и може да посегне към нея при нужда, което е много важно, защото е уравновесен и спокоен.

Така че, няма нищо страшно. Човек винаги може да се "наплюска", но ефектът ще е нулев.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Е, аз също съм правила разтоварителни режими 2 пъти по 10 дни, аз също не умрях от глад.
Имах предвид страшните неща които пише вътре и за които преди да прочета книгата не бях се и замисляла. Като прочетох обаче, започнах със 10 дневен разтоварителен режим, да, наистина чувствах се по добре, бях по жизнена и глада не ми пречеше да си върша задълженията. Но това разтоварване не ми стана постоянна практика...
Виж целия пост
# 5
Правила съм го точно по тази книга и от тогава си влача болки в стомаха, които преди това нямах  Tired
Ако човек е болен си заслужава сигурно да търси начин, но ако сте здрави, не си играйте със здравето ...
Виж целия пост
# 6
Никол, това е и моето мнение.
Имам позната болна от рак. Постоянно и излизат нови и нови бучки по тялото. Тя чрез това суровоядство живее. Иначе досега да беше си заминала. Представям си колко и е трудно на женицата постоянно да се лишава от шоколад, вафличка или салам или каквото и там да се сетиш. Във книгата пишеше, че от глад, организма започва да се храни със собствените си органи и изяжда и топи  бучки и злокачествени образования. Ей, това самоизяждане на органи много гадно и страшно ми звучи  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Правила съм го точно по тази книга и от тогава си влача болки в стомаха, които преди това нямах  Tired
Ако човек е болен си заслужава сигурно да търси начин, но ако сте здрави, не си играйте със здравето ...
гладолечението се прави под лекарско наблюдение,а не сам.първо се правят изследвания .самото гладолечение не  е толкова важно,колкото захранването след това.много е вероятно сда получиш болки в стомаха именно от неправилно захранване.
аз излекувах мигрена с гладолечение.
Виж целия пост
# 8
Спазвала съм книгата дума по дума, нямам никакво отклонение, пък и за 5 дена гладуване (+ 5 захранване), не прецених, че ми е нужен лекар.
Минало, повече не бих се подиграла със здравето си  Peace
Виж целия пост
# 9
майка ми беше гладувала навремето по книгата и също получи болки в стомаха.беше май през 90те и през зимата нямаше избор от зеленчуци за захранване.
аз ходих при Емилова и съм доволна,а и там не е глад само на вода  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Във книгата пишеше, че от глад, организма започва да се храни със собствените си органи и изяжда и топи  бучки и злокачествени образования. Ей, това самоизяждане на органи много гадно и страшно ми звучи  Rolling Eyes

В книгата никъде не пише, че организмът се храни със  hahaha   собствените си органи. Пише за ендогенно хранене, което означава следното:

Методът (на лечебно гладуване) представлява процес на мощно пречистване (детоксикация) на целия организъм. По време на гладуването започва изхвърляне на всички болни, стари, мъртви клетки, шлаки и токсини, т. е. – отпадъчните вещества. Организмът постепенно се пренастройва към режим на вътрешно, ендогенно хранене, усвоявайки енергия за нуждите си не чрез консумираната храна, а именно чрез разграждащите се отпадъчни вещества.

Организмът започва да използва резервите си и да разгражда тези вещества, които преди не са успели да бъдат разградени напълно. Защото организмът се храни не с приетата храна, а с абсорбираната. А за да може да се разгради напълно храната и да се нахрани правилно организма, без да се тъпче ненужно вещества, които остават непреработени и само част от които се изхвърлят, а другите стават шлаки и токсини, трябва да знаем какво и колко да сложим на масата. Там е описано точно това. Никакво самоизяждане няма. А това, че при някои няма ефект, може да е само защото не са правили нещо както трябва. Храна, вода, движение, душове, спокойствие, разходки - всичко това е важно, както и много други неща. Освен това за да се излекува човек трябва да прилага периодично лечението и завинаги да премине към здравословно хранене, като изключи определени храни и напитки от менюто си, както и алкохол и цигари. Няма да коментирам повече, просто четете внимателно, защото ставате смешни с тия изказвания. Самоизяждане!  Laughing
Виж целия пост
# 11
Аз май съм рекордьорка, бях гладувала преди 7год. един месец.През този месец се чувствах сравнително добре,но после не можах да се справя с захранването и тогава имах проблеми. Sad
Виж целия пост
# 12
Няма да коментирам повече, просто четете внимателно, защото ставате смешни с тия изказвания. Самоизяждане!  Laughing
Хм ... а какво според теб е автолиза? (стр.137 от книгата!)
Резорбиране, нали? Това е в смисъл самоизяждане, ако щеш и самоизяждане на клетки, на жива тъкан. Това имах предвид по горе.
Знам, че това е нормален процес, но при гладуването е доста засилен и мен това не ми звучи много добре, освен ако става въпрос за болен човек при когото  примерно има злокачествени образования за ''топене''. Както и ракови клетки - логично!
А ти какво целиш със показването на тази книга? Да накараш хората да гладуват за да се излекуват? Или си мислиш, че си открила топлата вода?!
Виж целия пост
# 13
Няма да коментирам повече, просто четете внимателно, защото ставате смешни с тия изказвания. Самоизяждане!  Laughing
Хм ... а какво според теб е автолиза? (стр.137 от книгата!)
Резорбиране, нали? Това е в смисъл самоизяждане, ако щеш и самоизяждане на клетки, на жива тъкан. Това имах предвид по горе.
Знам, че това е нормален процес, но при гладуването е доста засилен и мен това не ми звучи много добре, освен ако става въпрос за болен човек при когото  примерно има злокачествени образования за ''топене''. Както и ракови клетки - логично!
А ти какво целиш със показването на тази книга? Да накараш хората да гладуват за да се излекуват? Или си мислиш, че си открила топлата вода?!
гладуването се използва и за пречистване от натрупаните в организма токсини,а не само при болни хора с някакви образУвания.ако вместо да се заяждаш,слагаш и запетайките правилно,цена няма да имаш.
Виж целия пост
# 14
Автолиза е саморазпадане на клетките, http://www.eurodict.koralsoft.com/AUTOLYSIS+searchid-14056-ed_en_bg.html  , това за самоизяждането и аз го видях в сайта, който предполагам и ти си видяла, но когато хората почнат да си чешат езиците, от метафорите правят буквализми и така става нещо като развален телефон. Един казал едно, вторият разбрал друго, а последният... не ми се мисли той какво е разбрал. На мен ми се струва, че всеки си тълкува думата както иска.

Целя това да помогна на някой като мен да си реши здравословен проблем. Изобщо не съм искала да се заяждам. Напротив. Хич даже не мисля и да пиша в тази тема повече. Все ще се намери някой да извърти нещата. Нека модераторите да изтрият темата ако смятат, че е ненужна или безполезна или да преместят линка на друго място, ако смятат, че е полезен. Това е. Изобщо няма да коментирам повече, пишете си каквото искате. Никого не задължавам за нищо.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия