За ходенето пеша при бременните

  • 14 283
  • 54
Момичета, кажете Вие какво знаете. Днес ми поподна една статия, в която се казва, че сумарното ходене при бременните трябва да е 20 мин. на ден ?! Аз по толкова общо ходя само докато стигна до работното си място и като цяло ми се събират поне по 2 часа на ден. В 9-та седмица съм. При първата си бременност се движех по-малко, предвид това, че ме караха и връщаха до/от работа. Иначе си се чувствам добре и знам, че ходенето е дори полезно в по-късен етап от бремеността и се чудих дали Вие знаете дали е така от самото начало на бремеността.
Виж целия пост
# 1
хихи, повечето бременни се юрват да ходят пеша в последния триместър, като се ужасят от килограмите си.
и аз ходя пеша винаги, когато мога.
истината е , че бавната разходка поне по 30 мин на ден е полезна за майката и бебето.
Виж целия пост
# 2
 Ходенето май никога не е вредно! Laughing
 Аз ходех много малко като бременна, тъй като шофирах до работата ми. След като излязох болничен с мажо вечер правехме раходки за по 30-40 минути. JoyТова ми е ходенето!
Виж целия пост
# 3
Ако нямаш проблемна бременност, можеш да ходиш пеша колкото си искаш. Аз всеки ден бях навън и се разхождах с часове! Peace
Виж целия пост
# 4
може би защото се 4увствам добре,въпреки 4е съм в 8мес. си тър4а като кон и се 4удя защо ве4е 4-и месец не съм ка4ила нито грам/а изобщо не се ограни4авам/
Виж целия пост
# 5
Определено ми се събираха повече от 20мин. И не мисля, че ми е навредило, а напротив.
Стига да няма медицински противопоказаня, ходенето е много полезно.
Виж целия пост
# 6
20 минути даже е малко. На мен ми се събираха по 2-3 часа ходене.
Виж целия пост
# 7
аз не съм се спирала изобщо.правехме ремонт в нас и търчах по магазините по цял ден.а понеже бях лятото в последния триместър,всеки ден на плаж,плуване,гмуркания и така.вечер разходки,абе луда работа.моита лекарка много ми се радваше,а като влязах да раждам шашнах всички.много хубав тен!!!родих и лесно,то от това тичане... Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз изминавах почти всеки ден огромни разстояния, смело казвам километри. Винаги съм знаела точно обратното - че бременните трябва много да се движат - при нормалнопротичаща бременност.
Виж целия пост
# 9
Ако нямаш проблемна бременност, можеш да ходиш пеша колкото си искаш. Аз всеки ден бях навън и се разхождах с часове! Peace
Ходенето се препоръчва винги,20 мин, на ден е минимум,а не максимум движение.
Виж целия пост
# 10
Много ходех и с двете бременности.Наистина се има предвид минимум 20 минути на ден!
Виж целия пост
# 11
Обичам да ходя пеша. От малка винаги, когато имам възможност, избирам ходенето пеша пред какъвто и да е вид превоз. По време на бременността ми, а и преди и след това, сумарно имам около 2-3 часа дневно ходене пеша.
Виж целия пост
# 12
Аз също ходех много пеша.Не само защото бях бременна, а защото обичам.Единственият ми проблем при тръгването на разходка беше честото пишкане. Laughing
Виж целия пост
# 13
По всяко време е полезно Peace (Дори и не само при бременните Wink )
Виж целия пост
# 14
Имали са предвид минимум 20 минути, а не максимум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия