Категорично отказва да пие АМ

  • 388
  • 4
Моят хубостник от няколко дни не иска да пие млякото си / Милумил 2 /. Дори и в пюретата и кашите сякаш го усеща и стиска устата. Когато му ги давам чисти яде, и то със скоростта на светлината. Колкото и гладен да е обаче, отказва млякото и чака да предложа друго. Само за информация- захранен е към 6 мес. със зеленчукови, плодови и някои месни пюрета. С удоволствие хапва и различни каши. Но това с млякото от няколко дни си е направо кошмар. Педиатърката ни съветва да преминем на кисело мляко, тъй като имало вероятност адаптираното да му е "втръснало". Не съм привърженик на честата смяна на млеката и затова си мисля, дали има смисъл да пробвам с друго АМ или просто да приема съвета на лекарката и да започна да давам кисело мляко. То също няма гаранция, че и него ще пием, но все пак е прекалено рано да остава без мляко или да го приема в малки количества в другите храни. Ще се радвам да прочета коментара на Блонди и другите мами, редовно пишещи във форума.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
благодаря за доверието,  Hug не съм експерт обаче  Simple Smile
Мога да те посъветвам две неща - да изчакаш малко с киселото. И другото - спри АМ за няколко дни. Изобщо. Не предлагай за пиене и не слагай в пюрета и каши. Храни с другото, което яде. Около седмица да кажем. След това пак опитай. Моят син също отказа на около 8 месеца и това, което при него сработи беше смяна на млякото. Започнах да му давам от готовите течни каши. Има такива на Нестле в България, но за съжаление излизат доста скъпо, мисля че две по 250мл са около 5 лв. Ще си прецениш, това е вариант за опит. Може да опиташ и с Нутрилон, Милумил е сладко и гъсто мляко, може да му е писнало. Или да слагаш някаква вкусна, ароматна каша, по една мерителна лъжица в млякото, за промяна на вкуса. Опитай, има варианти  Hug
Виж целия пост
# 2
И аз бих направила като Блонди, просто защото адаптето е по-добро за момента за бебето ти.
Виж целия пост
# 3
Здравей,
благодаря за доверието,  Hug не съм експерт обаче  Simple Smile
Мога да те посъветвам две неща - да изчакаш малко с киселото. И другото - спри АМ за няколко дни. Изобщо. Не предлагай за пиене и не слагай в пюрета и каши. Храни с другото, което яде. Около седмица да кажем. След това пак опитай. Моят син също отказа на около 8 месеца и това, което при него сработи беше смяна на млякото. Започнах да му давам от готовите течни каши. Има такива на Нестле в България, но за съжаление излизат доста скъпо, мисля че две по 250мл са около 5 лв. Ще си прецениш, това е вариант за опит. Може да опиташ и с Нутрилон, Милумил е сладко и гъсто мляко, може да му е писнало. Или да слагаш някаква вкусна, ароматна каша, по една мерителна лъжица в млякото, за промяна на вкуса. Опитай, има варианти  Hug
Относно "експерта" - съм на друго мнение. Даваш доста разумни и рационални решения, та ми беше интересно с какво друго се занимаваш извън форума, или просто имаш "богат"опит, може би?! Но това все пак не е ЛС и каквото и да е обяснението, важното е, че си полезна на доста новички мами във форума.
А сега по-същество: пробвах различни варианти - мляко с мъничко пл.пюре, с бишкота Плазмон/ при каката помагаше /, с лъжичка каша вътре, но резултата е все същия. Относно течните каши на Нестле, да разбирам ли, че те могат да заместят млякото по принцип, или са само вариант за седмицата, в която няма да предлагам АМ?
Виж целия пост
# 4
Кашите заместват млякото изцяло, те са ароматни и с добавени зърнени продукти. Има с и без глутен. Но са си 90 процента АМ, така че си заместват без проблем. Синът ми откара само на тях 8 месеца.

Магистър по психология съм, имаме тук частен бизнес във филмовата сфера, за храненето просто много съм чела и чета, нищо повече не знам от много други мами тук  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия