Интимна хигиена на малко бебче

  • 1 280
  • 22
Изписаха ме вчера от родилния дом. Днес се опитах да измия дупето и шушката на малката дама. Досега съм гледала момче и всичко което знам за хигиената на момиченцата е че се измиват отпред назад за да не се замърсят половите органи. Забелязах че между срамните устни се е събрало нещо, или е част от нея не мога да преценя толкова е малка. Опитах се да го почистя с кърпичка но не успях, тя взе да протестира и не посмях да упорствам. Въпроса ми е да действам ли смело и да понатисна малко или да бъда по предпазлива? Embarassed Въобще всякаква информация по въпроса ще ми бъде страшно полезна   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз почиствам с памуче напоено с вода.На една от лекциите на бебешкото училище на което ходех казаха че може да се почиства и със памуче напоено със бебешко олио, но аз лично не смея да пробвам.
Виж целия пост
# 2
На мен педиатъра ми каза да почиствам секрета между срамните устни с памуче напоено с преварена вода. Аз чистя след всяка смяна на памперса, понякога там влиза и от акитата. Много е важно да поддържаш добра хигиена и да почистваш редовно там, не се притеснявай, няма да й навредиш.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Почиствай смело, може и с преварена, може и с физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 4
почиствам с клечка за уши с ограничител,но много внимателно-без да разтваряш прекалено.събира се от крема обикновено...
Виж целия пост
# 5
аз почиствах с мокри кърпи  Peace
не сме имали проблеми
после намазвам с крем бочко и пудра
Виж целия пост
# 6
Почиствала съм редовно и при всяка смяна на памперса съм измивала с вода и сапун.
Виж целия пост
# 7
аз почиствам с мокри кърпички,внимателно,без да търкам и натискам много,важно е да почистваш всеки ден,събира се много "материал" там  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря! Ще изчкам да се събуди и ще пробвам с клечката за уши с ограничител и преварена вода. Hug
Виж целия пост
# 9
Аз почиствам след къпане с клечка за уши с накрайник напоена с физиологичен разтвор. Правя го през вечер. Обикновенно се насъбира крем от мазането на дупето. )
Виж целия пост
# 10
Пробвай с памуче, много е лесно. Или напоено с бебешко олио, или водичка.
Виж целия пост
# 11
почиствам го с преварена вода и памуче или с клечка за уши внимателно
Виж целия пост
# 12
Почиствам с памуче с преварена вода или мокри кърпички.. не посмях с клечка за уши, защото ако мръдне не ми се мисли..
Нормално е да има беличко първите дни.. не е само от крема.. може да има и течение, но с времето ще изчезне.. При нас вече няма нищо друго освен това, което се събира от кремчето и пудрата, но в началото много упорито се опитвах да изчистя нещо бяло което нямаше махане и се притесних да не е някакво възпаление, обаче четох една статия в която пише че това е нормално при новородените и педиатърката каза същото.
Виж целия пост
# 13
Първите 2-3 седмици почиствах с памуче напоено с преварена вода.След това продължих с мокрите кърпи.
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми също имаше събран доста секрет там.Няколко дни почиствах с памуче с преварена вода, докато успея да го изчистя напълно.От тогава и до сега само я измивам добре с вода и бебешки шампоан за тяло  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия