проблем с раничка на шийката

  • 634
  • 1
Здравейте , на всички!
Трябва ми добър гинеколог в София, но не за раждане! Имам проблем с раничка на шийката на матката.
Моля, дайте координати!
Виж целия пост
# 1
Здравей,

Без да знам подробности за проблема ти, мога да ти препоръчам за този случай проф. Карагьозов. Той минава за може би най-добрия специалист в областта на колпоскопията и лазер-терапията. Има приемен ден всеки вторник в поликлиниката на Майчин дом в София, тел. 9172223. Неудобство е, че приемното време е само в този ден от седмицата, като за лазер-терапия се приемат само по две пациентки. Като се има предвид, че там идват жени от цялата страна,  общо взето, прегледа при него изисква търпение. За преглед се записва всеки вторник рано сутринта - пациентките си правят списък, който обикновено стои на регистратурата или в кабинета при акушерката. Сложно е и при предписване на лазер-терапия, защото тя трябва да се направи през първите 2 до най-късно 5 чисти дни след месечния цикъл, а това означава, че трябва да сметнеш много добре времето и да си запазиш час 2-3 седмици предварително.

Не съм сигурна, но професорът май приема и в болница Токуда. Моите лични впечатления от него са много добри.

Доколкото аз съм се сблъсквала с този проблем, лекарите имат разлимно мнение и респективно подход към т.нар. раничка на маточната шийка ("раничка" е много неточна дума, всъщност няма нищо общо с действителността, но така е станала популярна).
Задължително вземат и дават за изследване цитонамазка, интересуват се дали жената е раждала и съобразно всеки индивидуален случай препоръчват съответната терапия. Тя може да бъде чрез медикаментозно третиране на мястото, което според мен няма особен ефект или т.нар. "изгаряне" чрез електрически ток (електрокоагулация) или чрез лазер.

Преди това обаче трябва имаш резултат от цитологично изследване, следващата стъпка е колпоскопското изследване, ако преглеждащият лекар прецени се взема биопсия и след това се предприема (или не се предприема) съответната подходяща за случая интервенция.

Ето тук един линк с повече и компетентна информация по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1058/80/

Желая ти успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия