въпрос към педагогически захранващите

  • 387
  • 2
Здравейте мами, прочетох каквото можах от библиотеката и търсачката, но не намерих точно, каквото ме интересуваше и се обръщам за съвет. След като 4 месеца се боря с твърде преходния интерес на дъщеря ми към пюрета и каши- понякога изяжда по 100 гр. друг път дълго време ядеше само по 50-60 гр., а напоследък все по често по няколко лъжички. От 2 седмици категорично ми отказва каквото и да е освен кърма и хляб. От няколко дни започна да иска да седи в скута ми и да яде само, каквото ям и аз. Проблемът ми е, че аз не винаги ям подходяща за нея храна, както днес например с огромен апетит изяде няколко парченца черна маслина. Как да избягвам алергии при захранването, ако почна да и давам само от моята храна. Всеки ден ям различни неща. Мога ли да и давам различни меса освен пилешко и пуешко и въобще дали да и давам наистина всичко от моята чиния, защото пюрета явно няма да се ядат.
Виж целия пост
# 1
ами, аз не съм от изцяло педагогически захранилите, защото малкия е ял и пюрета, и каши, когато моята храна не е била подходяща за него. виждам, че бебчето ти е на 10 месеца и не би било проблем да и даваш различни меса, но все пак в много малки количества. под меса разбирам само чисто месо, а не разни колбаси, шунки и т.н. относно това, дали можеш да и даваш всичко от твоята чиния - много зависи какво има в нея. пържено, подправки, разни полуфабрикати и т.н. не са никак подходящи. слагай я на столче на масата, а не в скута ти и и давай подходящи неща. ние така правим. като се включат педагогически захранилите мами, ще ти отговорят по-изчерпателно.  Hug
Виж целия пост
# 2
И на мен ми е интересно да знам, защото сме в началото. Вчера, например, дадох на малечка парченца морковче от нашето телешко варено. След това пък се зачудих - ми то има сол, подправки, телешко  newsm78  При всички положения, обаче, ще трябва да се съобразяваме какво се слага на масата, за да става и за дребните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия