???за килограмите на бебето

  • 1 173
  • 21
Родих вече две дечица,сега е третото на ред.Проблемът ми е там,че свекърва ми ,с която сме на едни килограми/много слаби/е родила две бебета и все са били над 3,500кг. ,а моите и двечките се пръкнаха под 3кг.Сега през цялата си бременност пих "Матерна",дали ще ми помогне да имам по-голямо бебе,че ме побъркаха.На видеозоните на всичките,които ходих ми даваха все противоречиви отговори,имах чувството ,че съм на гледачка.По-дебели ли се раждат,когато пиеш витамини или всичко е до физика и генетични заложби,както си мисля аз?
Виж целия пост
# 1
Според мен всичко си е генетика. Иначе аз пиех Матерна-Нели се роди 3450. Но и аз и таткото сме родени горе-долу с такова тегло.
Виж целия пост
# 2
ne sum suglasna, 4e debelinata na beb4eto zavisi ot vitaminite i t. n. tova si e individualno, za6toto az rodih beb4o 3.700, a ne sum pila nikakvi vitamini, mnogo mi se iadaiaha testeni raboti i tova nabivah. za tova o6te ne moga da si vleza v starite drehi
Виж целия пост
# 3
Здравей! Защо се притесняваш излишно?! Нали си родила две прекрасни здрави дечица! Според мен няма никакво значение колко ще е тежко бебочето, нали все пак е в нолмални граници? Аз съм 55 кг, двата пъти наддадох по 11 кг и родих 3550 първото, 3750 второто. Мисля, че няма връзка между твоето тегло и това, колко ще е голямо бебето. Желая ти едно красиво, здраво, дундесто бебе и не се притеснявай за такива маловажни неща!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: живка
Родих вече две дечица,сега е третото на ред.Проблемът ми е там,че свекърва ми ,с която сме на едни килограми/много слаби/е родила две бебета и все са били над 3,500кг. ,а моите и двечките се пръкнаха под 3кг.Сега през цялата си бременност пих "Матерна",дали ще ми помогне да имам по-голямо бебе,че ме побъркаха.На видеозоните на всичките,които ходих ми даваха все противоречиви отговори,имах чувството ,че съм на гледачка.По-дебели ли се раждат,когато пиеш витамини или всичко е до физика и генетични заложби,както си мисля аз?
Е, недей така де.Де4ицата нали са здрави?Я не си пълни главата с излишни притеснения,мислиш ли ,4е 500 гр. на 3 кг са голяма разлика?
Виж целия пост
# 5
Ами колкото по ми наближава термина толкова повече започвам да се притеснявам,пък и свекърва ми като допълнителен фактор #Sniper внася някакъв дискомфорт #Bad TalkЧестно казано не ги издържам..........искам да раждам.
Виж целия пост
# 6
Ох, писна ми от "компетентни све......ви". Можеш ли да й затвориш устата на тази жена и да й кажеш, че ще раждаш дете, а не прасе?

Моят син се роди 3.100, което според много хора с слабо бебе, но за мен е важно, че расте много спокоен, усмихнат, здрав, силен, подвижен, весел.....

Малко да вземе да помисли тази жена и да се сети, че точно сега имаш нужда от спокойствие.
Едно време, когато хората са работили усилено на къра са си избирали все мощни/яки/дебели снахи, че да работят много. Затова са се радвали и  на дебелични деца - значи хем са  здрави, хем много ще помагат  в работата.....
Да, но това е било едно време преди 50 години.
Виж целия пост
# 7
Не се тревожи за  килограми, мила, важно е да са здрави децата!
Родих първото си дете точно 3 кг, аз съм висока и всички казаха, че бебето е малко. Пиех матерна, но много малко ядях. Сега юнакът си хапва добре и навакса - на 1г.8м. изглежда на 3г.
Виж целия пост
# 8
изобщо не слушай кой какво ти говори, нали всичко с бебо върви добре
Родих Дияна 20 дена по-рано с тегло 2.670. Мъж ми се е родил дебело бебе, но аз съм се родила 2.500, свалила съм, та са чакали отново да кача до границата.
Аз също пих матерна, но това няма връзка. Всичко се опира до гени.
Виж целия пост
# 9
Мила,
мисля, че това е генетично заложено, а не зависи от витамини, качено килограми и т.н.
Аз родих голямо бебе - 4,100 - пих матерна само един месец, така че не може да е от това, качих 12 кг за цялата бременност, аз съм се родила 3,100 а мъж ми - 4,500.
През цялото време се молех Жожи да не реши да бие рекорда на баща си, че не можех да си представя как се ражда такова бебе - е, не би рекорда на баща си, ама се роди достатчно голям....
Да вземе да те остави на спокойствие тази жена - къде й е работа да те тормози?!?!?!?!

Поздрави от нас и леко раждане!!!!
Виж целия пост
# 10
С първото пих Матерна ... роди се 3 500 , но аз качих 28 кг.
С второто  НЕ пих никакви витамини ... роди се 3 650 , аз качих 18 кг.
И двамата с брат ми сме родени около 3 500 ... за мен всичко си е наследствено , а .... това че и двете ми деца са момчета го дължим на рода на татето Mr. Green  .... все момчета Wink.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: живка
Ами колкото по ми наближава термина толкова повече започвам да се притеснявам,пък и свекърва ми като допълнителен фактор #Sniper внася някакъв дискомфорт #Bad TalkЧестно казано не ги издържам..........искам да раждам.

Ти сериозно ли искаш по-едро бебе? Не бях чувала такова нещо - моето се роди 3кг - лесно, бързо, не си представям ако беше 4кг - щеше да има шевове, разкъсвания...Ако пак имам бебе искам и то да е така - не от най-едрите!
А на свекървати й кажи, че не стига че ще раждаш трето дете, което си е абсолютно геройство (аз за второ не съм сигурна че искам а какво остава за трето...), не стига че имаш толкова отговорности и притеснения на главата, ами само нейното мърморене ти липсва - да ходи да си изкарва стреса и енергията някъде другаде!
Ати не й се връзвай! Най-важното е бебо да е здраво, жизнено дете - колко кг е няма значение!
Леко раждане!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: живка
Сега през цялата си бременност пих "Матерна",дали ще ми помогне да имам по-голямо бебе,че ме побъркаха.На видеозоните на всичките,които ходих ми даваха все противоречиви отговори,имах чувството ,че съм на гледачка.По-дебели ли се раждат,когато пиеш витамини или всичко е до физика и генетични заложби,както си мисля аз?

Не е сигурно. Аз през цялата бременност пих Матерна и фолиева киселина, защото запървих на 34 години. Всички доктори след видеозон ми казваха, че ще е едро бебе. Пръкна се 49 см и 2.750 кг и изненада света. При това съвсем износена, роди се 1 ден преди термина ми. Обаче беше пъргава от първия миг. Гепна гердана на педиатърката като я взе да я мери.  Laughing И сега не е едра, ама какво искам, нали е госпожица. Grinning Освен това, да не чува  Imp , си е много здрава и жилава, случайно хвана само един вирус на 10 месеца и се оправи за 3 дни. От тогава  fingerscrossed не е боледувала. Много е пъргава и абсолютен алпинист ooooh!. А аз съм корпусна жена - 175см на 80 кг.
Виж целия пост
# 13
А защо като е под 3 кг. не е бебе ли.Това свекървите са ужас.А ти и кажи че доктора е казал че ще е по- голямо. Grinning Да не дрънка глупости.Аз не съм казвала нищо и нямаше за какво да ми мрънкат.Като се върна от консултация като ме питат как е , отговарям: супер , всичко е ОК.И така до края.Не се давай на свекърви.
Виж целия пост
# 14
Ах тези свекита  #2gunfire
И аз съм от слабите, качих 15 кг и без да съм пила витамини родих 3950 гр бебе.
Всичко е до ген.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия