бебо не наддава

  • 2 664
  • 22
Много съм притеснена,вчера ходих на консултация оказа се, че бебето не е наддало нито грам, нито сантиметър. Аз също от средата на 8мия месец не съм наддала нито един кг. Вярно че вече ни е време да се раждаме, но не ми се струва нормално, нали в 8ми и 9ти месец трябва най много да качваме. Доки също се притесни, изписа ми хранителни добавки и каза че ако до 1 седмица не порасне ще трябва да го предизвикаме. Много ме е страх да не му има нещо на бебето
Виж целия пост
# 1
Нито един видеозон не може да измери с точност теглото на плода. Не се шашкай толкова
Виж целия пост
# 2
А за колко време не е наддало? Доколкото разбирам ти си в деветия месец, а тогава знам, че се ходи всяка седмица на консултация. Ако не е наддало за седмица, може би наистина не е чак толкова притеснително. А ако става дума за теб - ами, аз основните килограми ги качих до 7-ия месец, в осмия и деветия съм качила май някъде общо 4-5. Разбирай на фона на качени общо 28. А големината на корема ми в края на петия месец не се различаваше много от деветия.
Също е важно дали бебчето си е в нормата за този период, ако е така - вероятно няма повод за притеснение. Аз също съм чувала, че в последния месец техниката не мери много вярно. Аз през цялото време бях с термин 3 май, а в деветия месец видеозонът изписа 9 май. А родих на 16 април.
Спокойно, пък и все пак си накрая! Леко раждане ти желая и здраво бебе!
Виж целия пост
# 3
Това, че ти не си наддала, не е никакъв проблем. Аз в 9-я месец дори отслабнах с 1 кг. Относно бебето...ако си отговаря на седмиците и има добра сърдечна дейност - също не виждам нищо притеснително. Вече си накрая...няма страшно! Успокой се и леко раждане Hug
Виж целия пост
# 4
2 седмици преди термин бях на видеозон,и доктора каза че бебето е около 2.900кг.Родих 5 дни след термин/т.с.18 дни след прегледа/,бебето тежеше 3.700.
А когато тръгнах да раждам,акушерката каза че няма да е повече от3.300.Имах малък корем.
Така че не се притеснявай.
Виж целия пост
# 5
Има ли сърдечен пулс няма какво да те притеснява.Ходи редовно на лекар...иначе по отношение на видеозона момичетата са прави...Той измерва правилно само в началото на бременността,колкото повече расте коремчето,толкова данните са по неточни.Пък и бебо може да си наддава,а ти са си отслабнала.Може просто да не събираш толкова течности,може да си отишла гладна...В крайна сметка за 0.5кг...оправдание винаги могат да се намерят  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Ами бебо миналата седмица беше наддал само 100 грама, но все пак беше наддал, а тази нито грам. Нито главичката му е станала по-голяма нито краченцето, те нали по това ги мерят. По видеозона отговаря на 36-та седмица - сега е 2900, но това е в нормите доколкото разбрах.
А и обиколката и височината на корема ми са спаднали с по 1 см. И доки каза че и околоплодната вода е намаляла но все пак е в норма още? Трябва ли да се притеснявам? Как намалява тая околоплодна вода?
Моята кръстница е мед сестра и ми каза че не е толкова опасно и вероятно е спрял да расте защото трябва да се ражда вече, но на мене си ми е притеснено защото преди доста прогресивно качваше а тези две седмици направо спря
Виж целия пост
# 7
Според последното, което си написала ,мисля ча нямаш повод за притеснение. И да се роди сега все пак е 2 900, така че се успокой. ЕДна позната и направиха секциото в началото на 9-ия, защото плацентата и остарявала и бебето не се хранело добре. Бебето се роди 1 500, още е в болница и в кувьоз , но ще се оправи, тя горката е изписана и ходи да си носи кърмата. Така че твоето не е проблем. Горе главата! Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай ! Нормално е водите ти да намаляват,моите също бяха така десетина дни преди да родя.Също отслабнах с един килограм. Ако тоновете му са добри, няма място за тревога. А и не съм сигурна дали с такава точност може да се каже дали е наддал или не.Главата му може да не е порастнала,но да трупа подкожна мазнина.Леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Аз деветия месец не наддадох нито грам. Мисля, че околоплодните води намаляват, защото идва раждането. А относно килограмите и размерите на бебо-тъй като се наблюдавах при двама гинеколози винаги ми казваха различни размери.... Дори на 3D видеозона ден преди раждането ми казаха не дотам точни размери и кг (казаха,че бебчо е дебел и е около 4кг, а той се роди 3,400)
Виж целия пост
# 10
Ами бебо миналата седмица беше наддал само 100 грама, но все пак беше наддал, а тази нито грам. Нито главичката му е станала по-голяма нито краченцето, те нали по това ги мерят. По видеозона отговаря на 36-та седмица - сега е 2900, но това е в нормите доколкото разбрах.
А и обиколката и височината на корема ми са спаднали с по 1 см. И доки каза че и околоплодната вода е намаляла но все пак е в норма още? Трябва ли да се притеснявам? Как намалява тая околоплодна вода?
Моят син се роди 17 дни преди термин с тегло 2960. Май скоро ще имаш бебче. Пък и нали преди раждане коремчето се смъква надолу   bouquet
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай както са ти казали видеозоните не винаги показват точно, едно мърдане на ръката при мерене и ето ти 100гр по-малко. Мен седмица преди раждането ме побъркаха, тонове не чували, малко било аз пък от своя страна сякаш не го чувствах и съвсем се бях шашнала. Е раждането мина чудесно бебо се роди 2800, сега вече е 5150кг  Grinning. Така че опитай да се успокойш. Скоро ще се запознаеш с бебока ти.    bouquet
Леко раждане и здраво бебче ти желая.
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай, много зависи от самия ултразвук , на мен в консултацията ми бяха казали 3600 последно, след 2 дни отиам да раждам (предизвикано понеже преносвах след термина) и докторката ми казва 3300 и аз  Shocked как така е по-малко... а се роди  3900. Това са само приблизителни стойности, не точни.
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай, вече си на финала и скоро ще се срешнеш с бебчето. Усмихвай се и леко раждане  Peace
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай, аз в 9-я месец не качих въобще.Чак доктора се учуди, защото в предните месеци наддавах редовно и доста  Mr. Green
Според видеозона чаках бебе от порядъка на 3500-3800.Е роди се 2950 .
Не вярвай 100% на видеозоните.Важното е бебето да е добре.Да се раждат малки, че е по-лесно пък после ще растат Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия