Повръщане и разстройство?

  • 10 107
  • 45
Калина явно е пипнала някакъв вирус, защото от вчера вечерта повърна няколко пъти - веднъж през нощта и от сутринта 3 пъти  Rolling Eyes Освен това от тази сутрин има и разстройство.
Температура няма.
Дадох и Вомитусхил за повръщането, но се чудя какво затягащо да й дам и на каква диета да я подложа - да й давам ли по малко храна и каква или да я оставя малко да погладува, докато се успокои стомаха й  Thinking
Помагайте, защото досега такъв вирус не е карала и нямам никакъв опит  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Този вирус със София го лепим на всяко минаване  Crazy мъжът ми до сега веднъж не се зарази  Close явно има хора, които са предразположени към него.

За повръщането - ако не иска да яде, не я карам, ако е гладна и сама прояви интерес, давам сухар и ако не го повръне, следващия път пробвам с нещо друго, пак твърда храна. Млякото действа много зле, затова го спирам него.

За разстройството - от както я слагах веднъж на диета (солети, картофи, ориз и т.н.) и вместо да помогне го удължи, вече си я храня нормално, но без разхлабващите от рода на сливи, круши ...

Ако готвиш мазно, готви й отделно.

При разстройство над 3 дена, пуснете изследване.

Бързо оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 2
оставам ги почти без храна, само солети ако пожелаят. И варен картоф, но вече когато малко се е успокоил корема. Иначе течност на час по лъжичка( чай мента, шипка).
Виж целия пост
# 3
Този вирус със София го лепим на всяко минаване  Crazy мъжът ми до сега веднъж не се зарази  Close явно има хора, които са предразположени към него.

Явно има нещо такова, защото Калина за пръв път кара такъв вирус, а и аз не помня някога да съм пипвала такова чудо  Thinking
Виж целия пост
# 4

Ха, малко офф, ама с теб имаме съвпадение в никовете и имената на дъщерите ни  Grinning
Виж целия пост
# 5
Дияна повръща от четвъртък вечерта, няма разстройво, вечер е с 39,1. Вчера мислех да я водя до поликлиниката, но тя беше направо като парцал, само лежеше на дивана. Днес я водих. Лекарката каза - вирусна ангина.
Милата нищо не беше яла. Такъв глад я гонеше. Хапна малко пиле с ориз. Опекох и картофи и тя се ме подсеща да й дам
- Мамо ама има място в коремчето ми
- Щом ти казвам, че искам, значи съм гладна Simple Smile

За сега мисля да не прибягваме до антибиотик. Изписан ни е, но е в краен случай.
Виж целия пост
# 6
При разтройство и повръщане давам само - солети, сухари, обезсолено сирене и варен картоф.Млякото и сладкото го изключвам напълно.
За да не се обезводни правя  гликоза(250мг. преварена вода,1ч.л. захар и щипка сол).
Пожелавам на малките принцеси бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 7
За повръщане има едни свещички- Вомитуксил С- хомеопатични са на немската фирма Heel. За разстройство ентерол съм давала. В случая добре ще подейства цитросепт ако имаш.  Може лимон с мед, банани, картофи или ориз. Ама ако не иска да яде да пие течности, чайчета-шипка, мента.

Марти пък е с друг вирус, който я повтаря. Конюктивит, болки в гърлото и заден ринит. Температура няма. Преди една седмица го карахме и двете, като стана гнойна ангина и отит като усложнение. Дано сега се размине по леко.
 
Желая на сички дечица да се оправят, че Дядо Коледа идва след броени дни!
Виж целия пост
# 8
За повръщане има едни свещички- Вомитуксил С- хомеопатични са на немската фирма Heel. 

Аз й давам капките Вомитусхил.
От сутринта повръща след всичко, което пийне и хапне, затова ограничих до минимум всичко.

Бързо оздравяване и на останалите болни дечица!
Дано да са здравички за празниците  Praynig
Виж целия пост
# 9
Днес ще дам на Дияна ампула Деган. Иначе пие натриев цитрат.
Най-важното е да не се обезмоднят.
Дияна има май подобрение, защото попита баща си "какво си взел за ядене" Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Днес ще дам на Дияна ампула Деган. Иначе пие натриев цитрат.
Най-важното е да не се обезмоднят.
Дияна има май подобрение, защото попита баща си "какво си взел за ядене" Simple Smile

Натриевият цитрат не й ли помага?
И баща й на Калина донесе натриев цитрат, но ще го давам утре при нужда.
Виж целия пост
# 11
Уж помага, но лекарката май се презастрахова. Дияна в петък уж беше по-добре, но днес сутринта пак направи голяма локва.
Виж целия пост
# 12
При повръщане първо давам Натриев цитрат. Ако не подейства-Деган. Ако не подейства- свещичка Вомикур (май така се казваше). И обикновено действа. Един път се наложи да отидем посред нощите до спешен кабинет, защото и свещичката не подейства. Там му биха бусколизин и наистина спря да повръща.
За диета-при повръщане ни казаха да е както при разстройство. Но първо трябва да се овладее повръщането. Иначе каквото и да давате през устата, вкл. чайчета и глюкоза се връща обратно.
Виж целия пост
# 13
Оф,вече като чуя за повръщане,настръхвам.Голямана ми дъщеря/6г/,повръща често.имам предвид,че ако децата кашлят,вдигат Т или ги боли гърло,то моята боледува повръщайки.и лошото е,че почне ли да повръща,трудно спира.
Та,аз в такива случаи давам цитрат и свещички Вомитусхил.Вода през 5мин по чаена лъжичка.
А какво е това Деган?И за Вомикур не съм чувала.
Нати,скорошно оздравяване на малката! Hug
Виж целия пост
# 14
Нати, Михаела няколко пъти кара такива вируси. По съвет на д-р Мангъров, който е завеждащ на детското отделение в Инфекциозна болница и според мен изключителен лекар, въвеждам строга диета, която е най-важна за такива вируси: само вода, солети, сухар, диетична каша Хумана или Милупа - нищо друго. Никакви плодови сокове, компоти, подсладени чайове и т.н., никакви плодове, зеленчуци, мляко и месо - нищо.
Най-важното е да приема много вода или разтвор Хидрасек (разтвор за оводняване), ако го пие. Непрекъснато трябва да предлагаш по глътка вода, през 5 минути. Според доктора сметките и т.н. няма смисъл да се дават. Това е диета, която  предпазва от влошаване на състоянието, а иначе вирусът така или иначе изисква известно време - обикновено около 5 дни, за да започне подобрението.
Бързо оздравяване на Калина!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия