Има ли и други нещастници като мене?

  • 5 292
  • 51
Такива на които всяка година по коледа им се тупват едни и същи гости от друг град и не мърдат по 4-5 дни.  През цялото това време всичко лежи на гърба на домакинята на мен естествено, готви се, сервира се и се отсервирва през цялото време. Ад ви казвам. Най-хубавия празник е това за мене. Не искам съвети как да се отърва, понеже отърване няма. Исках само да знам дали има и други,  дали съм  попаднала  на особено племе, или  аз нещо не съм у ред.
Виж целия пост
# 1
Ей наистина си е много гадно да си обслужваш персонал. А гостенките не ти ли помагат поне малко? И защо всяка година на Коледа идват у вас, защо вие не им  връщате визитата?
Виж целия пост
# 2
Аз правя точно така като гостите ти - това са 4-5 дни за пълен релакс. Тупваме се 3мата у свекърите или у нашите и нищичко не пипвам, тъй като това са техните домове. Ако ме помолят да помогна с нещо - помагам. Но да проявя самоинициатива - не.

Но ние се виждаме много рядко и по-скоро домакините се състезават кой повече да ни глези и угажда.

Мисля, че проблемът ти не е в готвенето и чистенето 4-5 дни, а в нежеланите гости. Организирай си някакво пътуване по Коледа  и не се занимавай с гости. Или просто им разпредели задачите, като пристигнат у вас.
Виж целия пост
# 3
Ми не знам що. Не ни канят. Сигурно  защото сме с малки деца, пък у техно село няма парно.
Да помагат ли? Ти пък. Те се държат като царе. Язък ми за софийското жителство и образованието.  Sick Айде само някой да не скочи заради споменаването на жителството.
Виж целия пост
# 4
Ама ти защо ги търпиш, че нещо не разбрах?  Embarassed
А, и друго - те не ви канят, а вие каните ли ги, че идват?
Виж целия пост
# 5
кажи им че ще ходите при някои други роднини, после ако ви питат- детето е било болно и в последния момент сте се отказали да пътувате...
Виж целия пост
# 6
бляяя викам още една с женен любовник....туй ли ти е проблема?
те не се ли обаждат преди това ? казваш, че заминаваш на ски в швейцария или пък на плаж на сейшелите и си готова.
Виж целия пост
# 7
Аз правя точно така като гостите ти - това са 4-5 дни за пълен релакс. Тупваме се 3мата у свекърите или у нашите и нищичко не пипвам, тъй като това са техните домове. Ако ме помолят да помогна с нещо - помагам. Но да проявя самоинициатива - не.

Но ние се виждаме много рядко и по-скоро домакините се състезават кой повече да ни глези и угажда.

Мисля, че проблемът ти не е в готвенето и чистенето 4-5 дни, а в нежеланите гости. Организирай си някакво пътуване по Коледа  и не се занимавай с гости. Или просто им разпредели задачите, като пристигнат у вас.

 newsm10
Виж целия пост
# 8
На мен не ми се е случвало, особено с роднини. Обаче на майка ми и баща ми в Бургас най редовно им се изтърсваха през лятото за по две седмици по един куп роднини, после децата на роднините, че даже и с приятелчета, че да не им е скучно и така за по 15 - 20 дни. Майка ми се побъркваше - това да готвиш на толкова народ по три пъти на ден, да чистиш след тях просто е кошмар. Това продължи до преди няколко години, когато явно съвсем и писна и просто изведнъж ги отряза. Може би мамите от морето имат богат опит в отбиването не неканени гости.
Виж целия пост
# 9
И аз си помислих,че пак се заформя драма някаква!
Еми ти пък им кажи аз си имам жителство,затова ми слугувайте вие! Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
защо си мисля, че се касае за роднините ти от страната на мъжа ти?  Thinking
Виж целия пост
# 11
Защо да няма оттърване ?
Няма да се предаваш! Peace
Аз бях така 2-3 Нови години.Мани ! Не ми се разказва , станах разногледа да хвърча и да приготвям храна , да сервирам , да чистя след гостите... Но вече приключих с това.
Прилагам 2 варианта в зависимост от случая.Единия вече са ти го написали- казваш , че на Коляда си канена другаде и точка!!! Crossing Arms
Вариант 2. Казвам на "гостите" , че това е единственото време в което мога да си почина /което не е далеч от истината/, затова ако желаят Коледа да се празнува у нас, то те следва да приготвят да кажем салатите ,безалкохолните и баницата с късмети. Това е примерно, предварително правя списък на необходимата храна и напитки и горе-долу ги разделям справедливо между 2-те семейства.
Това второто може да ви изглежда налудничаво , но миналата Нова година направих така .Изкарахме си страхотно 4 семейства и 5-6 деца. Не се уморих и на всички ни беше хубаво.Поделяхме си и миенето на чинии и наглеждането на децата. Тази година ще празнуваме по същия начин само че 13 възрастни и 7 деца . Обаче уговорката всички я знаят  Peace
Виж целия пост
# 12
Обади се на "гостите" още сега и се самопоканете на гости у тях. Гледай после какъв сеир ще стане. Изведнъж ще се окаже, че няма да са вкъщи, а на гости на някого.
Виж целия пост
# 13
За нещастието /въпреки ,че това не е нещастие/ си си виновна само ти.И аз имам спомени как по цели лета майка ми се побъркваше то гости,понеже живвем в Бургас.Кой ли не се изреди за по някой ден да си направи почивчицата ooooh!Момичетата са ти дали съвети,казваш че си имате планове и точка.В крайна сметка ти решаваш дали някой ще ти е на гости или не,така че не виждам какъв е проблема,че чак и нещастие си го нарекла Peace
Виж целия пост
# 14
ние всяка година събираме родителите вкъщи-мама и свеки носят по нещо, аз правя друго. Не ми тежи, но все пак сме общо 6 човека. А и за бебето ми е по-добре така.
От дете съм свикнала у нас да се събира цялото семейство, така че нямам против, радвам им се на родителите, а и те винаги нипомагат. И като свърши вечерта-всеки си е на къщата, това е най-важното!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия